Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην 1η Season ήταν παρέα μαζί με όλους τους υπόλοιπους στα βουνά. Μετά την επίθεση που έγινε από τα ζόμπι και αποφάσισαν να φύγουν αυτός δεν πήγε μαζί με τον Ρικ και τους υπόλοιπους και πήρε τον δικό του δρόμο μαζί με την οικογένειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα κάτι μου θύμισε η φάτσα αμυδρά αλλά τίποτα για το story του.

 

Κατά τα άλλα ένα ακόμα επεισόδιο όπου δεν έγινε απολύτως τίποτα. Θα μπορούσαν τα 45 λεπτά να είναι 15 καθώς είδαμε:

 

 

 

  • 25 λεπτά μερικούς να χαλάνε δεκάδες χιλιάδες σφαίρες (που δεν έχουν) χωρίς να πετυχαίνουν σχεδόν τίποτα.
  • 10 λεπτά pep talks του Εζέκιελ "We may die but I smile"... σοβαρά τώρα?
  • 10 λεπτά ψευτο-δίλημμα αν πρέπει να σκοτώσουν τους saviours ή όχι

Επίσης αυτή η άθλια σκηνοθεσία όπου αντίστοιχο έγινε και στο τελευταίο της προηγούμενης σαιζόν όπου λένε στους ηθοποιούς να πυροβολούν όπου να 'ναι... το έκαναν και τώρα στο killing spree του Morgan όπου σαν άλλος Rambo περπατάει και πυροβολεί όπου λάχει και υποτίθεται πως σκοτώνει κόσμο που εμείς ως επί το πλείστον δε βλέπουμε ποτέ on camera

 

 

Ουφ γκρίνιαξα πάλι :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ γκρίνιαξα πάλι :P

Ορισμενοι δεν καταλαβαινουν οτι αλλες απαιτησεις εχει ο κοσμος απο την σειρα στην 2-3η season και αλλες στην 7-8η.

 

Το προβλημα του walking dead εγω το εχω ξαναπει ποιο ειναι. Δεν ειναι η διαρκεια των λεπτων ή αυτα που γινονται τοσο,οσο ο αριθμος των επεισοδιων που εχει η σειρα καθε season απο την στιγμη που δεν εχει κατι ουσιωδες να δειξει.

 

Και αυτο ειναι πιο εντονο αν κατσει καποιος και ξαναδει την πρωτη season της σειρας.

6 επεισοδια μολις,αλλα ολα με ουσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχουν δημιουργηθεί άλλες απαιτήσεις στο μυαλό μου διότι οι πρώτες σαιζόν είχαν πολλά να δώσουν, τώρα... not so much.

 

Επίσης έπεσε στην παγίδα "noone is safe" το οποίο μια χαρά οκ, αλλά τώρα έχουν μείνει χαρακτήρες που σε εμένα προσωπικά δε θα έχει κανένα shock value αν σκοτωθούν διότι δεν έχουν καταφέρει με το σενάριο και την ανάπτυξή τους να με κάνουν να δεθώ.

 

Οπότε who cares who lives or dies...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόργκαν aka John "black" Wick.

 

Πέθανα με τη στιγμή που πυροβολεί ο Aaron στην αρχή πάνω απο το αμάξι κατά ριπάς και δε κουνιέται καθόλου το όπλο, σαν να παίζανε airsoft εκεί πέρα. :-P

Τουλάχιστον είχε πιστολιδι το επεισόδιο και όχι λόγια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόργκαν aka John "black" Wick.

 

Πέθανα με τη στιγμή που πυροβολεί ο Aaron στην αρχή πάνω απο το αμάξι κατά ριπάς και δε κουνιέται καθόλου το όπλο, σαν να παίζανε airsoft εκεί πέρα. :-P

Τουλάχιστον είχε πιστολιδι το επεισόδιο και όχι λόγια

Προφανως και ηταν καλο επεισοδιο ακριβως επειδη ειχε λιγο μπλα μπλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα σήμερα μα δω το πρώτο επεισόδιο. Στο πεντάλεπτο το έκλεισα. Πιο νεκρό κι από τα ζόμπι

Δες τόλμη και γοητεία(Ριτζ, καρολάιν κλπ) τότε και να κάθεσε με τις ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο rick και ο daryl το μαλλι γιατι δεν το κοβουν???Δεν τους εμποδιζει καθε φορα που πεφτει μπροστα στα ματια τους??

 

Και ο jesus απο την αλλη περιποιημενο και το μαλλι και το μουσι στην πενα.Γιατι ως γνωστον αυτες ειναι οι προτεραιοτητες του κοσμου σε ενα τετοιο κοσμο,να ειναι στην πενα η εξωτερικη τους εμφανιση :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο rick και ο daryl το μαλλι γιατι δεν το κοβουν???Δεν τους εμποδιζει καθε φορα που πεφτει μπροστα στα ματια τους??

 

Και ο jesus απο την αλλη περιποιημενο και το μαλλι και το μουσι στην πενα.Γιατι ως γνωστον αυτες ειναι οι προτεραιοτητες του κοσμου σε ενα τετοιο κοσμο,να ειναι στην πενα η εξωτερικη τους εμφανιση :lol:

 

Come on bro, άμα πιάσουμε αυτά δεν θα τελειώσουμε ποτε, δηλαδή γιατί οι γκόμενες συνεχίζουν να ξυρίζουν πόδια, μασχάλες, να βγάζουν φρύδια κτλ σε τέτοιες εποχές...και ισχύει παντού αυτό, just go with it ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...