Προς το περιεχόμενο

Το στοίχημα του mobile gaming κινδυνεύει να χαθεί εκτός και αν…


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βγαλτε ενα καλο ποκεμον και ενα καλο μαριο στο mobile και θα δεις για ποτε θα γινει πανζουρλισμος

Μαλάκες είναι στην Νιντέντο; Full Pokemon Game σε Mobile ποτέ. 3ds έρχεται το Ultra SuMo και μετά πάει Switch για Gen 8

 

 

To mobile gaming είναι ο ορισμός του «σκοτώνω το χρόνο μου»... Δεν σέβομαι καν τον ελεύθερο χρόνο που έχω για να διασκεδάσω ποιοτικά τον εαυτό μου. Ειδικά στις προεφηβικές ηλικίες, όπου ο κηδεμόνας αγοράζει στο παιδί του ένα ταμπλετ, για να μην του πρήζει τα παπάρια, είναι ένα «σκότωμα» πολύτιμης παιδικής ηλικίας. Κι αυτό γιατί για οποιαδήποτε εξω-οικιακή δραστηριότητα για το παιδί, απαιτεί πλέον και τη δραστηριότητα του γονέα κι αυτό, γιατί από τις πόλεις απουσιάζουν οι αλάνες. Τα τάμπλετ πλεονάζουν ως προς την προσφορά και ζήτηση, ενώ οι αλάνες είναι είδος προς εξαφάνιση.

Αλάνες; Α καλάααααα. Ελά παππού. 
 
Όσοι έιμασταν παιδιά το 90 και έφηβοι το 00 την εφηβεία την βγάλαμε στα Internet Cafe. Counter, Dota. Lineage , WoW, L4D. 
 
Αλλά ακόμα και έτσι σε Lan Party με την παρέα ήταν ομάδικο το παιχνίδι. Τώρα πλεόν έχουν αποξενώθει τελείως. Πάει το Split Screen πέθανε
 
 

Εμενα μου σκαει λιγο κακο να κουβαλαω καλο κινητο ( λεμε τωρα ) και να πρεπει να εχω αλλη φορητη συσκευη για games. Εκει κολλαω.

Και ισως εκει κολλαει για πολλους το θεμα.

Μεταω παω στο store που και που να δω μηπως εχει τπτ τις προκοπης και καταληγω σε αυτο που λεει ορθα το αρθρο. Ενα ματσο ιδια παιχνιδια. Και ετσι καταληγω να μην ασχολουμε με κανενα τροπο με mobile games.

Guilty οτι παιζω boom beach 2-3 χρονια τρ και μονο αυτο γτ κανουμε χαβαλε με την ομαδα. Πιο πολυ το ειχα διασκεδασει με εναν emulator που ειχα βαλει στο κιν με ολα τα κλασικα game-boy games.

 

Η πολύ απλά έχεις ένα απλό κινητο 100-200 e για να κάνει την δουλεία του κινητου και πακετάρεις το 3DS για το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Windows Tablet = Best Mobile Gaming Machine.

 

-Battle Brothers

-Shadowrun (I, II, III)

-Halo Spartan Assault & Halo Spartan Strike

-Darkest Dungeon

-Steamworld Heist

-Warhammer 40k Armageddon

-Civ 5

 

 

όλα με σκέτο touch, αν το συνδυάσει κανείς με ipega 9023 ..  κάτι το οποίο σκοπεύω , ανεβάζει την πληθώρα των τίτλων κατακόρυφα.

 

-όσα FPS αντέχει το hardware

-όλα τα telltale

-όλα τα platform

 

Ούτε IOS Ούτε Android ούτε τίποτα.

 

 

Το switch αν φορτώσει σε τίτλους κάτι μπορεί να κάνει.

 

BTW εγώ τρέχω όλα από την πρώτη λίστα σε iwork8 του 100ρικου με atom 8300 & 2 GB ram

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CΤρανό παράδειγμα αυτού, η περίπτωση του Clash Royale το οποίο και “έκοψε τα φτερά” του Clash of Titans. Αυτό που προκαλεί εντύπωση εδώ, είναι πως το Clash Royale εκθρόνισε το Clash of Titans από την κορυφή των αμερικάνικων charts"

 

Μια διόρθωση που περίμενα να την γράψει κάποιος! Clash of clans βρε είναι το παιχνίδι, κανείς δεν παίζει;;; Σας περιμένω, Greek Warriors, lvl11 clan, χεχεχε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια στο κινητό και τάμπλετ δεν έχουν μέλλον(αντίστοιχο μια φορητής κονσόλας) γιατί απευθύνονται στον κάθε καρμίρη που είναι της λογικής "τι λες ρε που θα δώσω λεφτά για 3ds ή vita και θα πληρώνω και 30άρι το παιχνίδι.Παίρνω καλό κινητό και παίζω τζάμπα ότι παιχνίδι θέλω".Τα καλά παιχνίδια στο κινητό τα πληρώνεις αλλά αν δείτε τα downloads είναι σκέτη κατάθλιψη.Ενώ κάτι άλλα τζάμπα για άτομα με iq παντόφλας έχουν εκατομμύρια downloads.Και αν δείτε στα σχόλια όλοι λένε καταπληκτικό παιχνίδι θα έβαζα 5 αστέρια αν δεν είχε τόσες διαφημίσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρκετά τερματισμενα αλλά τα έχω παίξει στο note που έχω. Απλά ο κόσμος πάει στα χαζά free που θέλει να δώσεις χρήμα σε in app για να προχωρήσεις.

Νομίζω οτι τα Adventure Games είναι οτι πρεπει για κινητό αν θες να χαλάσεις κάποιες ώρες και γενικά όταν είσαι σε διακοπές.

Αντίθετα τα παιχνίδια που δεν έχουν τελειωμό και σε ωθούν σε micro-transactions είναι οτι χειρότερο για το Mobile Gaming. 

 

Επίσης το ίδιο αντίθετος είμαι και με τα DLCs που σε ωθούνε να ξωδεύεις $5-10 για να έχεις κάποια Special όπλα και να έχεις προβάδισμα σε Multiplayer.

 

Κατά την ταπεινη μου γνώμη τα παιχνίδια είναι για να παίζεις και να τα τελειώνεις και μετά πας επόμενο. Προσωπικά το μονο Multiplayer που θεωρώ αξιόλογο είναι το ARMA III και Dayz τα οποία είναι τα ποιο ρεαλιστικά 1st Person Combat παιχνίδια που υπάρχουν. Η συγκεκριμενη σειρά έχει αντοχή στον χρόνο για 7+ χρόνια.

 

 

Διαβάστε το ακόλουθο άρθρο για περισσσότερες πληροφωρίες: https://nowloading.co/p/rant-time-dlc-and-microtransactions-are-a-waste-of-money/4238160

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι τα Adventure Games είναι οτι πρεπει για κινητό αν θες να χαλάσεις κάποιες ώρες και γενικά όταν είσαι σε διακοπές.

Αντίθετα τα παιχνίδια που δεν έχουν τελειωμό και σε ωθούν σε micro-transactions είναι οτι χειρότερο για το Mobile Gaming.

 

Επίσης το ίδιο αντίθετος είμαι και με τα DLCs που σε ωθούνε να ξωδεύεις $5-10 για να έχεις κάποια Special όπλα και να έχεις προβάδισμα σε Multiplayer.

 

Κατά την ταπεινη μου γνώμη τα παιχνίδια είναι για να παίζεις και να τα τελειώνεις και μετά πας επόμενο. Προσωπικά το μονο Multiplayer που θεωρώ αξιόλογο είναι το ARMA III και Dayz τα οποία είναι τα ποιο ρεαλιστικά 1st Person Combat παιχνίδια που υπάρχουν. Η συγκεκριμενη σειρά έχει αντοχή στον χρόνο για 7+ χρόνια.

 

 

Διαβάστε το ακόλουθο άρθρο για περισσσότερες πληροφωρίες: https://nowloading.co/p/rant-time-dlc-and-microtransactions-are-a-waste-of-money/4238160

Μερικά παιχνίδια όντως παιζονται πολύ καλύτερα στο κινητό από ότι σε υπολογιστή. Syberia 1 και 3 τερματισμενα room 2 room 3 κτλ. Τα dlc επίσης τα θεωρώ καθαρό αρμεγμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CΤρανό παράδειγμα αυτού, η περίπτωση του Clash Royale το οποίο και “έκοψε τα φτερά” του Clash of Titans. Αυτό που προκαλεί εντύπωση εδώ, είναι πως το Clash Royale εκθρόνισε το Clash of Titans από την κορυφή των αμερικάνικων charts" Μια διόρθωση που περίμενα να την γράψει κάποιος! Clash of clans βρε είναι το παιχνίδι, κανείς δεν παίζει;;; Σας περιμένω, Greek Warriors, lvl11 clan, χεχεχε

 

Πολύ πολύ σωστός! Διορθώθηκε.

 

Mille mercis :)

O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...