Προς το περιεχόμενο

Το στοίχημα του mobile gaming κινδυνεύει να χαθεί εκτός και αν…


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τίτλος μου θύμισε αυτές τις ειδήσεις του τύπου "δείτε το πριν το κατεβάσουν" και "η Κατερίνα έβαλε καυτό μαγιό και φάνηκε το....." "κάντε κλικ να δείτε την συνέχεια". Δεν θέλω να πω κάτι κακό για τον τίτλο απλά δεν μπορούσα να αντισταθώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα microtransactions ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για την αποτυχία του mobile gaming. Είναι σαν να πληρώνεις συνέχεια για το παιχνίδι. Φυσικά είναι κακό σε όλες τις πλατφόρμες,αλλά στα κινητά έχει παραγίνει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά καλά παιχνίδια στην mobile κατηγορία που αξίζουν. Μακριά από παιχνίδια με in apps με freemium περιεχόμενο. Αυτά καταστρέφουν το gaming. Προσωπικά έχω αγοράσει τα παρακάτω παιχνίδια στο κινητό μέχρι στιγμής και τα απολαμβάνω το ίδιο όπως και το gta 5 στον υπολογιστή και στην 55αρα.

 

 

Χαζομάρες τύπου pokemon GO clash of clans league of legends δεν θα έβαζα ποτέ στο κινητό μου. Μείνετε μακριά.

 

 

 

Screenshot_20170723-145853.png

Screenshot_20170723-145901.png

Screenshot_20170723-145905.png

Screenshot_20170723-145910.png

Screenshot_20170723-145915.png

Screenshot_20170723-145921_01.png

Screenshot_20170723-150016.png

 

Και φυσικά έχω αρκετά διαμάντια ακόμα στη wish list για όταν μπούνε σε sale και ανακαλύπτω κάθε βδομάδα και καινούργια

 

Screenshot_20170723-150340.png

Screenshot_20170723-150345.png

Screenshot_20170723-150354.png

Screenshot_20170723-150359.png

Screenshot_20170723-150403.png

Screenshot_20170723-150408.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα απ αυτα που εβαλες heybro, ειναι παρα πολυ καλα παιχνιδια και ειδικα οταν τα παιζεις σε ταμπλετ με 2Κ οθονη και super amoled, εχεις καλυτερο αποτελεσμα και απ τα pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα απ αυτα που εβαλες heybro, ειναι παρα πολυ καλα παιχνιδια και ειδικα οταν τα παιζεις σε ταμπλετ με 2Κ οθονη και super amoled, εχεις καλυτερο αποτελεσμα και απ τα pc

Εχω αρκετά τερματισμενα αλλά τα έχω παίξει στο note που έχω. Απλά ο κόσμος πάει στα χαζά free που θέλει να δώσεις χρήμα σε in app για να προχωρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο στοίχημα είναι να δούμε παιχνίδια αυξημένης πραγματικότητας, με χαμηλές τιμές και δωρεάν παιχνίδια που θα έχουν επίπεδα ωριμότητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρκετά τερματισμενα αλλά τα έχω παίξει στο note που έχω. Απλά ο κόσμος πάει στα χαζά free που θέλει να δώσεις χρήμα σε in app για να προχωρήσεις.

και το πιο κακο ειναι που ο κοσμος κριτικαρει το mobile gaming απ αυτα τα χαζα "free to pay" (οπως τα λεω εγω)

Το καλύτερο στοίχημα είναι να δούμε παιχνίδια αυξημένης πραγματικότητας, με χαμηλές τιμές και δωρεάν παιχνίδια που θα έχουν επίπεδα ωριμότητας..

ναι τα τα βλεπουμε αυτα, αλλα πως γινεται τα ειναι δωρεαν? Θελουμε δλδ σουπερ παιχνιδαρες και να ειναι και δωρεαν? Εξαλου, δες λιγο την λιστα του heybro, ολα ειναι παμφθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου τα ταμπλετ ειναι 9.7" - 10.5" - 12.9"

Μια χαρα μεγαλες οθονες εχουνε και super amoled και της παναγιας τα ματι

Συμφωνώ ανεφερεσαι στα πολύ ακριβά όπως τύπου samsung  tab s3 ή apple Ipad  τα οποία ξεκινουν στα 800 ευρώ. Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα σε τιμή που να έχουν καλά χαρακτηριστικά. Μας πουλάν midrange από 450 - 500ευρω με 60000 antutu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ανεφερεσαι στα πολύ ακριβά όπως τύπου samsung  tab s3 ή apple Ipad  τα οποία ξεκινουν στα 800 ευρώ. Δεν υπάρχουν ενδιάμεσα σε τιμή που να έχουν καλά χαρακτηριστικά. Μας πουλάν midrange από 450 - 500ευρω με 60000 antutu.

Δεν ειναι ετσι φιλε. Το samsung tab s2 9.7 που ειναι μια ταμπλεταρα και μιση, που εχει super amoled οθονη και της παναγιας τα ματια και ειναι απ τα δυνατοτερα ταμπλετ, εχει 370€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου σκαει λιγο κακο να κουβαλαω καλο κινητο ( λεμε τωρα ) και να πρεπει να εχω αλλη φορητη συσκευη για games. Εκει κολλαω.

Και ισως εκει κολλαει για πολλους το θεμα.

Μεταω παω στο store που και που να δω μηπως εχει τπτ τις προκοπης και καταληγω σε αυτο που λεει ορθα το αρθρο. Ενα ματσο ιδια παιχνιδια. Και ετσι καταληγω να μην ασχολουμε με κανενα τροπο με mobile games.

Guilty οτι παιζω boom beach 2-3 χρονια τρ και μονο αυτο γτ κανουμε χαβαλε με την ομαδα. Πιο πολυ το ειχα διασκεδασει με εναν emulator που ειχα βαλει στο κιν με ολα τα κλασικα game-boy games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mobile gaming είναι ο ορισμός του «σκοτώνω το χρόνο μου»... Δεν σέβομαι καν τον ελεύθερο χρόνο που έχω για να διασκεδάσω ποιοτικά τον εαυτό μου. Ειδικά στις προεφηβικές ηλικίες, όπου ο κηδεμόνας αγοράζει στο παιδί του ένα ταμπλετ, για να μην του πρήζει τα παπάρια, είναι ένα «σκότωμα» πολύτιμης παιδικής ηλικίας. Κι αυτό γιατί για οποιαδήποτε εξω-οικιακή δραστηριότητα για το παιδί, απαιτεί πλέον και τη δραστηριότητα του γονέα κι αυτό, γιατί από τις πόλεις απουσιάζουν οι αλάνες. Τα τάμπλετ πλεονάζουν ως προς την προσφορά και ζήτηση, ενώ οι αλάνες είναι είδος προς εξαφάνιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω απόλυτα τι θέλει να πει ο αρθρογράφος. Κρίνοντας από τη δική μου εμπειρία και μόνο, σκέφτομαι πόσες και πόσες φορές μου έχει "σφυρίξει" κάποιος φίλος κάποιο καλό παιχνίδι στο App Store.

 

Μπορεί να 'ναι ακριβό, μπορεί να μην έχει τόσα downloads αλλά θα είναι ψαγμένο, με βάθος στο gameplay του, προσεγμένο και, δυστυχώς, τις περισσότερες φορές, χαμένο μέσα στον χαμό του shovelware. Προσωπικά δεν έχω θέμα με την τιμή (το μέγιστο που έχω δώσει για mobile παιχνίδι αν θυμάμαι καλά πρέπει να 'ναι 10-12€), απλά πριν πληρώσω θέλω με κάποιο τρόπο να βεβαιωθώ για την ποιότητα αυτού που παίρνω -άρα μία "κλειδωμένη" ή demo έκδοση είναι ό,τι πρέπει...

Νομίζω ότι πλέον μπορείς να δοκιμάσεις τις εφαρμογές που κατεβάζεις κι αν δε σου κάνουν να πάρεις πίσω τα λεφτά σου. Δεν είναι έτσι και για τα παιχνίδια; 

 

στα android ξερω οτι βαζεις το χειριστηριο του Χ1 (και αλλα) και παιζεις μια χαρα

Ναι αλλά δεν υπάρχει φορητότητα έτσι πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο mobile game ειναι το ταβλι!

αν δεν χτυπησεις τα πουλια με μισος και δεν σπασεις τα νευρα του γειτονα στο καταμεσημερο, δεν γινεται σωστη δουλεια :P

Και για τους μερακλήδες η δηλωτη.

 

Για το ταβλι συμφωνώ. Το υπέρτατο mobile game.. Προάγει την εσωτερική γαλήνη και την ευγενή άμιλλα.. Για αυτό και εγώ πριν καμιά εικοσαριά χρόνια έχασα και πέταξα το ταβλι από τον τρίτο.. Ήταν ιδιαιτέρα κωλοφαρδος ο αντίπαλος θα τολμησω να πω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...