Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για τραπεζα


φακ.οφ99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζήτησα από τον αδερφό μου να μου καταθέσει 50€ αλλα είπε πως θα μου τα καταθέσει αυριο το πρωι κ τα χρειάζομαι άμεσα...αν όντως τα καταθέσει αυριο σε ποσο χρονικό διάστημα να τα εχω στον λογαριασμό μου?και οι δυο είμαστε εντός Ελλάδας αλλα από διαφορετικές τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάει στην ίδια τράπεζα, δε γίνεται άμεσα;

 

 

Φυσικα  χρονο μηδεν.

 

Μεσω ebanking σε ιδιες τράπεζες παλι σε χρονο μηδεν

 

Επισης μεταξυ EUROBANK και Πειραιως με την υπηρεσια IRIS που πρεει να εχουν ενεργοποιησει και οι δυο συναλασσομενοι 24 ωρες 365 μερες δωρεαν μεχρι 500 ευρω την ημερα.Για την ωρα είναι δωρεαν..Οι άλλες τράπεζες χρεωνουν.

 

 

Όπως ειπε και φιλος η Πειραιως εχει το λεφτα στο λεπτο που ο εχων τον λογαριασμο στελνει ένα κωδικο στον παραληπτη αυτος παει σε ΑΤΜ Πειραιως τον πληκτρολογεί χωρις χρηση καρτας , επιβεβαιωνει το ποσο και παιρνει τα χρηματα .Νομιζω μεχρι 600 ευρω τον μηνα.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η επιλογή, τουλάχιστον από το mobile banking της Alpha, αν η κατάθεση γινει εργάσιμη ώρα, να γίνει η μεταφορά άμεσα, ακόμα και σε άλλη τράπεζα. Υπάρχει εξτρά χρέωση.

Ίσως γίνεται και από το γκισέ αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Alpha σε Alpha μεσω ebanking γινεται άμεσα.

Αν εχει πειραιως μεσω της Υπηρεσίας λεφτά στο λεπτό,τα τραβας αμεσα 

 

Το ξαναενεργοποιησαν το συστημα λεφτα στο λεπτο; (ξερω οτι ειχε σταματησει λογω capital controls)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...