Προς το περιεχόμενο

Το Consumer Reports δε συστήνει πλέον τους υπολογιστές Surface εξαιτίας υψηλού ποσοστού βλαβών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περισσότερα προβλήματα σε μπαταρίες ... αυτο το κακό υπάρχει οταν σε τέτοιο λαπτοπ - ταμπλετ δεν βγαίνει η μπαταρία !!!! Οταν ειναι συνδεδεμένο στο ρεύμα πρέπει να αφαιρείται οπωσδήποτε !!!!! Αν το εχει κάποιος συνδεδεμένος ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο ρεύμα ακομα και σε 1,5 χρόνο μπορεί να βγαλει πρόβλημα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς πέταξα στα σκουπίδια μόνο 80 € για την chuwi Vi8 και δεν στενοχωρέθηκα πολύ.

Για το laptop συμφωνώ, αλλά από τη μια προτείνεις πάμφθηνες σκουπιδοκινεζιές και από την άλλη τα ακριβότερα laptop?

A εβγαλες πορισμα απο το ταμπλετ των 80€? Γιαυτο εδω λες https://www.youtube.com/watch?v=gp1_irbC4VA

Τι περιμενεις να κανει και το πεταξες στα σκουπιδια διχως να στεναχωρηθεις;

Ξερεις βγαζουν και ακριβοτερα μοντελα οι εταιριες που ανεφερα.

Τα dell ειναι ακριβα; https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/m/1139/Dell.html?o=dell

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω για απλη consumer λυση τα asus hybrid, για ποιο ακριβη λυση τα dell lattitude 11 κλπ αλλα ειναι σε ψηλες τιμες τα δευτερα. και το κοινο γενικα για ταμπλετ ειναι περιορισμενο αν αναλογιστω τις αγγελιες πωλησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Στη συγκεκριμένη κατηγορία η Microsoft με το Surface απλά δεν έχει αντίπαλο. Ιδίως με το τελευταίο μοντέλο.

Επειδή χρειαζομαι ενα Windows taplet γιατι νομιζω οτι το samsung galaxy book ειναι καλυτερο,στα + η τιμη ,περιεχει spen,oled,usb c ( τα 2 τελευταία τα θεωρω πολυ σημαντικα )τι εννοεις οτι δεν εχει αντιπαλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Consumer Reports ήμουν συνδρομητής για χρόνια, έχουν συγκεκριμένη μεθοδολογία για τις δοκιμές που είναι αρκετά "Αμερικανική" (προβλέπουν χαμηλό επίπεδο χρήστη που δεν ακολουθεί ιδιαίτερα τις οδηγίες, δίνουν πολύ έμφαση σε usability και return policy/warranty cover). Το Costumer Satisfaction Index έχει να κάνει με το αν κάτι ικανοποιεί τις προσδοκίες κάποιου, όχι τόσο αν είναι αξιόπιστο hardware wise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί στην Microsoft δεν πήραν ακόμα χαμπάρι τι φταίει για τα απανωτά Flops στον τομέα του Hardware? το Software απλά τα πράγματα. Να πω να είναι καμία τρίτη εταιρία που παίρνει απλά τα Windows Compiled να πω εντάξει δικαιολογείτε αλλά σοβαρά τώρα; Έχουν πρόσβαση στον Source Code, έχουν την δυνατότητα να βγάλουν μια αρμονική συνεργασία Hardware - Software και ούτε ατό δεν είναι σε θέση να κάνουν. Τελικά οι τρίτοι κατασκευαστές υπολογιστών είναι αυτοί που θα έχουν το πάνω χέρι στον τομέα του Hardware.

 

Όσο για τους γνωστούς από πάνω με τα Chui Mui τους και τις υπόλοιπες κινεζιές Get out!

 

giphy.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος και χρήστης Surface Pro (gen 1) ΑΠΌ ΤΟ 2014. Ιδιαίτερα ευχαριστημένος, συνεχίζει να αποτελεί το φορητό μου pc. Από ελαττώματα, μικρή μπαταρία και πολύ ζέστη. Τα θετικά, ποιότητα κατασκευής και επιδόσεις (i5, 4gb).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι απο το να παρεις ενα ταμπλετ ενα surface ειναι καλυτερη επιλογη.Οχι πως δεν μου αρεσουν τα ταμπλετ.Απλως αυτη ειναι η γνωμη μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι που εχουν Osx και μπορουν να φορεσουν και windows.. Tον καημενο τον kirileman..

Μη σου τυχει αδερφε!!!

Βασικά, όντως μη σου τύχει... Μηχάνημα αξίας 3000€ να κολλάνε τα κουμπιά και να τρίζει το καπάκι, δεν το λες και τέρας αξιοπιστίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A εβγαλες πορισμα απο το ταμπλετ των 80€? Γιαυτο εδω λες https://www.youtube.com/watch?v=gp1_irbC4VA

Τι περιμενεις να κανει και το πεταξες στα σκουπιδια διχως να στεναχωρηθεις;

Ξερεις βγαζουν και ακριβοτερα μοντελα οι εταιριες που ανεφερα.

Τα dell ειναι ακριβα; https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/m/1139/Dell.html?o=dell

 

Καλά, συνήθως δεν απαντώ αλλά τι μου δείχνεις; REVIEW? Στο δικό μου ξεκόλλησε η οθόνη και το ηχείο κάνει βόλτες μέσα μόνο του μετά από 6 μήνες. ΟΛΑ τα προϊόντα είναι ΑΡΙΣΤΑ όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το κουτί. Καλά είναι αυτά που λειτουργούν μετά από 6 μήνες. Όσο για το link, για laptop με επεξεργαστή κινητού για σύγκριση;

Δες εδώ https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/342278_342316_342323_343296_350461_363863_734499/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-1920x1080-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-8GB-SSD-Notebook-15-6-Intel-Core-i7-Intel.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος surface book εδω και ενα χρονο, κανενα απολυτως προβλημα. Σιγουρα η καλυτερη αγορα που εχω κανει, η εμπειρια χρησης ειναι απιστευτη που στην τελικη ειναι και αυτο που μετραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...