Προς το περιεχόμενο

Το Consumer Reports δε συστήνει πλέον τους υπολογιστές Surface εξαιτίας υψηλού ποσοστού βλαβών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με τον σελντον μου αρέσει πολύ το γκιφάκι. Λοιπόν τα chuwi έχουν βγάλει καλούς φορητούς οποτε γιατι τα ταμπλέτ δεν ειναι καλά? Επίσης το surface βγάζει βλάβες και ειναι πολύ πανάκριβο πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και γω αυτή την έκδοση έχω και είναι μόνιμα στη πρίζα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι... Όποτε για μένα μια χαρά είναι το late 2016.. Σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν ελαττωματικές παρτίδες.. Δε σημαίνει κάτι αυτό. Και γι αυτό δε πήρα ανοιχτά θέση στο θέμα του ποστ..

Χαίρομαι που δεν έχει αντίστοιχα προβλήματα, αλλά δυστυχώς είναι εκτεταμένο το πρόβλημα. Διαβάζοντας σε threads που έχουν αντίστοιχο πρόβλημα, υπάρχουν πολλοί που έχουν πάρει 2-3 ή και περισσότερες replacement units και πάλι έχουν τα ίδια προβλήματα (κυρίως το keyboard).

 

Σε κάθε περίπτωση, το Late 2016 αποδείχθηκε αναξιόπιστο και προβληματικό. Ελπίζω το 2017 να έχει διορθώσει τα προβλήματα (και έχω ακούσει ότι γενικά αλλάζουν πια το keyboard των late 2016 με 2017 αν το πας για επισκευή, οπότε ελπίζω να μου το φτιάξουν κι εμένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

και λοιπόν; Το ότι η Delta χρησιμοποιούσε τόσο καιρό Lumia και τώρα αλλάζει δεν λέει κάτι. Το ότι θα αλλάξουν τις συσκευές είναι γιατί η Microsoft προφανώς ανακοίνωσε τον θάνατο των τηλεφώνων και μην έχοντας υποστήριξη από τους Developer που προφανώς χρησιμοποιούσαν κάποιες εταιρικές εφαρμογές, αποφάσισαν να αλλάξουν τα Lumia και πακέτο και τα Surface. Αυτό όμως δεν καθιστά τα Surface κακούς υπολογιστές. Εγώ που πετάω συχνά, έχω δει αεροπορικές εταιρίες να χρησιμοποιούν Samsung Galaxy για πληρωμές με πιστωτική στον εναέριο χώρο. Τι πάει να πει αυτό, επειδή δεν χρησιμοποιούν iOS πάει να πει ότι το iOS είναι μάπα και το Android είναι η μοναδική λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και λοιπόν; Το ότι η Delta χρησιμοποιούσε τόσο καιρό Lumia και τώρα αλλάζει δεν λέει κάτι. Το ότι θα αλλάξουν τις συσκευές είναι γιατί η Microsoft προφανώς ανακοίνωσε τον θάνατο των τηλεφώνων και μην έχοντας υποστήριξη από τους Developer που προφανώς χρησιμοποιούσαν κάποιες εταιρικές εφαρμογές, αποφάσισαν να αλλάξουν τα Lumia και πακέτο και τα Surface. Αυτό όμως δεν καθιστά τα Surface κακούς υπολογιστές. Εγώ που πετάω συχνά, έχω δει αεροπορικές εταιρίες να χρησιμοποιούν Samsung Galaxy για πληρωμές με πιστωτική στον εναέριο χώρο. Τι πάει να πει αυτό, επειδή δεν χρησιμοποιούν iOS πάει να πει ότι το iOS είναι μάπα και το Android είναι η μοναδική λύση;

Σωστά. Είναι πολύ καλοί υπολογιστές τα surface αλλά δεν παύουν να είναι υπολογιστές με ότι συνεπάγεται αυτό....

ΥΓ. Εννοώ έχουν τα προβλήματα των pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Είναι πολύ καλοί υπολογιστές τα surface αλλά δεν παύουν να είναι υπολογιστές με ότι συνεπάγεται αυτό....

Αλίμονο δεν αντιλέγω αλλά μην φοράμε παρωπίδες, το ότι δεν εξυπηρετούν πλέον μία αεροπορική εταιρία, δεν πάει να πει ότι είναι σκουπίδια. Το λέω για τον Taurus που είναι Fixed στο να δημοσιεύει λινκ από αρνητικές ειδήσεις για όλες τις άλλες εταιρίες και μόνο θετικές για την Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλίμονο δεν αντιλέγω αλλά μην φοράμε παρωπίδες, το ότι δεν εξυπηρετούν πλέον μία αεροπορική εταιρία, δεν πάει να πει ότι είναι σκουπίδια. Το λέω για τον Taurus που είναι Fixed στο να δημοσιεύει λινκ από αρνητικές ειδήσεις για όλες τις άλλες εταιρίες και μόνο θετικές για την Apple.

 

Δεν είναι σκουπίδια. Νομίζω το ξέρει και ο ίδιος. Αλλά βρισκόμαστε στο τέλος της pc era. Όλο και περισσότερες εταιρείες χρησιμοποιούν clients με αποτέλεσμα συσκευές όπως τα iPad κτλ να γίνονται μια καλή εναλλακτική λύση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...