Προς το περιεχόμενο

Το επερχόμενο LG V30 θα έχει το χαμηλότερο f-stop σε smartphone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα δεν ξερεις τι ειναι το hairline crack, μην σχολιαζεις καλυτερα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ETO6wkK0dTk

 

http://www.trustedreviews.com/news/lg-g3-owners-complain-of-cracking-issues-2915894

Ας μην αρχισουμε να ποσταρουμε βιντεο απο cracks σε κινητα.... Απλα ας μην παμε σε αυτη τη κατηγορια... Ολες.. ΟΛΕΣ λεμε οι εταιριες εχουν τα "σπασμενα" τους!

 

ΠΣ. Και ειπα στον εαυτο μου οτι θα παλιωσε το ποστ και θα σταματησε, αλλα που??? Αφου μιλαμε για την LG.

LG, Samsung και Apple.. Τοπ κραξιμο στον αιωνα των αιωνων - αμην!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μην αρχισουμε να ποσταρουμε βιντεο απο cracks σε κινητα.... Απλα ας μην παμε σε αυτη τη κατηγορια... Ολες.. ΟΛΕΣ λεμε οι εταιριες εχουν τα "σπασμενα" τους!

 

ΠΣ. Και ειπα στον εαυτο μου οτι θα παλιωσε το ποστ και θα σταματησε, αλλα που??? Αφου μιλαμε για την LG.

LG, Samsung και Apple.. Τοπ κραξιμο στον αιωνα των αιωνων - αμην!

 

 

Δεν ειναι video απο "crack" ειναι video απο crack λογω αστοχιας υλικου στα καλα καθουμενα. Απο ΑΘΛΙΑ ποιοτητα πλαστικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι video απο "crack" ειναι video απο crack λογω αστοχιας υλικου στα καλα καθουμενα. Απο ΑΘΛΙΑ ποιοτητα πλαστικου.

Ρε φίλε εχω g3 που μετά τη διετία έβγαλε ρωγμές και στο μικρόφωνο και στις υπέρυθρες και ειλικρινά χέστηκα δεν έχει καμιά απολύτως σημασία.

 

Δε λέω ότι είναι και κάτι επιθυμητό αλλά για ένα κινητό που έχει βγάλει τα λεφτά του με το παραπάνω και ακόμα βαστάει γερά δε θα κάτσω να ασχοληθώ με τέτοιες βλακείες..

 

Αν αυτό είναι το μόνο που χρεώνεις στο κινητό, κλαιν.. για μένα είναι η συσκευή που έχει αντέξει περισσότερο από κάθε άλλη και τρώει βάρβαρη χρήση. Μόνο μπαταρία άλλαξα μια φορά με 15€ για να φρεσκαρω λίγο την αυτονομία και του χρόνου ίσως το αλλάξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι video απο "crack" ειναι video απο crack λογω αστοχιας υλικου στα καλα καθουμενα. Απο ΑΘΛΙΑ ποιοτητα πλαστικου.

Sorry φιλε μου.

Το βιντεο δεν μου λεει απολυτως τιποτα.

 

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα σε τι συνθηκες ζουσε το καιμενο το G3.

Αν ηταν σε μπαμπριζ αυτοκινητου ολη μερα, αν ο αλλος το ξεχνουσε στη κωλοτσεπη και καθονταν πανω του και ζυγηζε 300 κιλα, αν αποφασισε μια μερα να δει αν χωραει τιποτα σε κεινη τη καιμενη τρυπουλα κτλ κτλ.

 

Να ψαξει κανεις να βρει κατεστραμενων κινητων εικονες, να τις κανει ενα ωραια SlideShow να βαλει και σχολεια απο πισω να

ακουγονται, θα μπορει να βγαλει ΟΛΑ τα κινητα σκαρτα!!! Ολα ομως!!! Μιας και ολα σπανε με την καταλληλη μεταχειριση...

Μονο αυτο θα ζησει!!!

 

Ουφ... 

Ειπαμε... Καλη συνεχεια!

Δεν ειναι video απο "crack" ειναι video απο crack λογω αστοχιας υλικου στα καλα καθουμενα. Απο ΑΘΛΙΑ ποιοτητα πλαστικου.

Sorry φιλε μου.

Το βιντεο δεν μου λεει απολυτως τιποτα.

 

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα σε τι συνθηκες ζουσε το καιμενο το G3.

Αν ηταν σε μπαμπριζ αυτοκινητου ολη μερα, αν ο αλλος το ξεχνουσε στη κωλοτσεπη και καθονταν πανω του και ζυγηζε 300 κιλα, αν αποφασισε μια μερα να δει αν χωραει τιποτα σε κεινη τη καιμενη τρυπουλα κτλ κτλ.

 

Να ψαξει κανεις να βρει κατεστραμενων κινητων εικονες, να τις κανει ενα ωραια SlideShow να βαλει και σχολεια απο πισω να

ακουγονται, θα μπορει να βγαλει ΟΛΑ τα κινητα σκαρτα!!! Ολα ομως!!! Μιας και ολα σπανε με την καταλληλη μεταχειριση...

Μονο αυτο θα ζησει!!!

 

Ουφ... 

Ειπαμε... Καλη συνεχεια!

Δεν ειναι video απο "crack" ειναι video απο crack λογω αστοχιας υλικου στα καλα καθουμενα. Απο ΑΘΛΙΑ ποιοτητα πλαστικου.

Sorry φιλε μου.

Το βιντεο δεν μου λεει απολυτως τιποτα.

 

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα σε τι συνθηκες ζουσε το καιμενο το G3.

Αν ηταν σε μπαμπριζ αυτοκινητου ολη μερα, αν ο αλλος το ξεχνουσε στη κωλοτσεπη και καθονταν πανω του και ζυγηζε 300 κιλα, αν αποφασισε μια μερα να δει αν χωραει τιποτα σε κεινη τη καιμενη τρυπουλα κτλ κτλ.

 

Να ψαξει κανεις να βρει κατεστραμενων κινητων εικονες, να τις κανει ενα ωραια SlideShow να βαλει και σχολεια απο πισω να

ακουγονται, θα μπορει να βγαλει ΟΛΑ τα κινητα σκαρτα!!! Ολα ομως!!! Μιας και ολα σπανε με την καταλληλη μεταχειριση...

 

Ουφ... 

Ειπαμε... Καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα αν όχι όλα κάποια στιγμή θα αποκτήσουν τις ρωγμές που λέει χωρίς κάποιο προφανή λόγο, απλά δεν είναι τόσο τραγικό εκτός αν είσαι ψυχαναγκαστικός

 

Τραγικά ήταν τα bootloop του g4, όλα τα άλλα είναι βλακειουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα καταλάβουν οι εταιρείες ότι το να αυξάνουν το διάφραγμα δεν είναι πανάκεια για περισσότερο φως. Και αυτό γιατί μειώνεται πολύ το depth of field. Αν δηλ βάλεις ένα φακό με διάφραγμα 1.4 και φωτογραφίσεις ένα πρόσωπο κάνοντας focus στα μάτια, το depth of field θα είναι τόσο στενό που η μύτη θα είναι out of focus. Πήραν χαμπάρι ότι ο κόσμος πλέον δε δίνει τόσο σημασία στα megapixels της κάμερας (καθώς από μόνα τους δε συνεισφέρουν στην ποιότητα) και τώρα προσπαθούν όλοι να τουμπανιάσουν τα οπτικά. Πότε θα καταλάβουν ότι η καλή φωτογραφία είναι συνέργεια ΟΛΩΝ των παραγόντων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω πότε θα καταλάβουν οι εταιρείες ότι το να αυξάνουν το διάφραγμα δεν είναι πανάκεια για περισσότερο φως. Και αυτό γιατί μειώνεται πολύ το depth of field. Αν δηλ βάλεις ένα φακό με διάφραγμα 1.4 και φωτογραφίσεις ένα πρόσωπο κάνοντας focus στα μάτια, το depth of field θα είναι τόσο στενό που η μύτη θα είναι out of focus. Πήραν χαμπάρι ότι ο κόσμος πλέον δε δίνει τόσο σημασία στα megapixels της κάμερας (καθώς από μόνα τους δε συνεισφέρουν στην ποιότητα) και τώρα προσπαθούν όλοι να τουμπανιάσουν τα οπτικά. Πότε θα καταλάβουν ότι η καλή φωτογραφία είναι συνέργεια ΟΛΩΝ των παραγόντων;

Για να καταλαβω δηλαδη..
Εσυ τωρα παραπονιεσαι, επειδη ο φακος ειναι πολυ φωτεινος/γρηγορος?
Δηλαδη, παραπονιεσαι για ενα απο τα πιο ΔΥΝΑΤΑ χαρακτηριστικα ενος φακου, οταν το ζητουμενο ειναι καλη ποιοτητα σε χαμηλο φωτισμο?
Ειδικοτερα δε, οταν μιλαμε για κινητα τηλεφωνα, οπου λογω χωρικου περιορισμου, εχουν μικροσκοπικους σενσορες, οποτε για να βγαλεις φωτο σε χαμηλο φωτισμο, πρεπει ειτε να ανεβασεις το iso =κοκκοι-artifacts η να μειωθει ταχυτητα του κλειστρου=να αυξηθει η εκθεση=θολες φωτο, ΕΝΩ ενας φωτεινος φακος, βοηθα στη μειωση των παραπανω?
Ειλικρινα, το shallow depth of field ειναι το κυριως προβλημα σου?
Αν κανεις μισο βημα πισω, απο το θεμα σου, δεν λυνεται το προβλημα?
Αν ξε-ζουμαρεις λιγο, δε λυνεται?
Αλλοι, πληρωνουν αδρα, για μεγαλο διαφραγμα και εντονο Bokeh..
Εσυ τι ακριβως θεωρεις Πανακεια για το καλο κλικ?
Το iso στο Θεο? 
Τους Αργους/Σκοτεινους Φακους?
Το Software, που κανει deNoising, εξαλειφωντας και τις λεπτομερειες μαζι?
Γιατι το προβλημα ειναι στο χαμηλο Φωτισμο..
Στη Μερα, ολες οι μηχανες/κινητα καλα τραβανε (που λεει ο λογος..)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σιγουρα προς το καλυτερο παρολο που δεν μ αρεσει η καμερα του LG G6. Ελπιζω η καμερα του V30 αφου βεβαια εχει 16ΜΡ να ναι καλυτερη φυσικα η πραξη απεχει απο την θεωρεια και απο το τι λεει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...