Προς το περιεχόμενο

Το επερχόμενο LG V30 θα έχει το χαμηλότερο f-stop σε smartphone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο πιο σχετικος μπορει να γινει καποιος? Απο G4 τα εχω παρει ολα με τη σειρα!

 

Anyway - Το αφηνω εδω γιατι ολοι ξερουμε τι σημαινει να διαφωνεις σε ενα φορουμ.

 

Καλη συνεχεια!

 

Εγω απλα ειπα τα ΔΙΚΑ μου περιστατικα με την LG. G3 & G4.

 

Το G4 το εχω ακομα και το υπερ-αγαπω. Αυτο δεν σημαινει οτι θα ξαναπαρω LG.

 

Επισης το service της LG στην Ελλαδα (Procordia) εξαιρετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G2 G5 G6 το μονο θεμα που μου ετυχε ηταν το screen retention στο g5 που ηταν πολυ εμφανες συνεχεια.

 

ξεχασες το g3 με τα ραγισματα και το προβλημα στην θυμα ακουστικων ειχαν ολα στατικο θορηθο και ηταν καθαρα θεμα hardware ειχε γινει ολοκληρος πανικος ιδικα στο xda οπως και υπερθενμαση που μειωνε την ταχυτητα της συσκευης, g4 καραπροβληματα με το light bleeding στην οθονη και προβληματα υπερθεμανσης..

 

οπως βλεπεις καμια εταιρια δεν βγαζει το τελειο γιατι ολες κινηγανε το χρημα με φτηνα υλικα και ακριβες τελικες τιμες προιοντος... ομως η LG το εχει ξεφτηλισει προσπαθει να πουλησει διθεν ποιοτητα που δεν υπαρχει... θα σου πω ενα παραδειγμα και οσοι εχουν μπορουν να το δουν μονοι τους. οσοι απο εσας εχετε oled θα εχετε διαπιστωσει οταν το και καλα γυαλι μπροστα ειναι πλαστικο φτινιαρικο που απλα με ενα καθαρισμα αφηνει μικρογρατζουνιες... ο καθενας που θα σκασει τοσα θελει κατι ποιοτικο κατι που δεν θα γρατζουνιεται για πλακα αλλα η LG μας το εκανε για να ειναι ευκαμπτη η οθονη ελαφρια κτλ κτλ στα περισοτερα μοντελα ειναι ανουδια γιατι ειναι ολα κολλημενα σε ( ) πανω σε στο mainboard και το stand περα απο αυτα το πλαστικο αυτο αφηνει πισω διαφανες ασπριλες που φενονται στο φως...λιγα απο τα καλα των προιωντων που πεταει στην αγορα...δεν θα μιλησω για εγγυησεις κτλ για θα το παω πολυ μακρυα απο οσο το πηγα...αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε Samsung που σου πουλάει κινητά με κόκκινη οθόνη η κινητά που ανατινάζονται. Με λίγα λόγια αν δεν το κατάλαβες όλες οι εταιρείες βγάζουν τις προβληματικές τους συσκευές αλλά δεν νομίζω να είπες ποτέ ξανά Samsung

Αυτο το γραφετε μια ζωη ολα τα φανμποι.  Αλλο μια αποτυχία και αλλο συστηματικά προβλήματα. 

Ακόμα και το g2 που θεωρείται το καλυτερο που εχει βγαλει,  ειχε μαπα προβληματικο gps ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ, αν το ήθελες για γυμναστική,  απλα δεν..  Μονο για GPS στο αμαξι κουτσοδουλευε. Και πάλι ηταν το χειρότερο ever ακομα και απο κινητα 100ε.

Απλα δε γραφει κανεις γι αυτο,  ή για το μάπα σενσορα αυτόματης φωτεινότητας γιατί στα υπόλοιπα ηταν κορυφη το συγκεκριμένο,  αλλά και γιατί σε ολα τα υπολοιπα μοντέλα τα προβλήματα ήταν μεγαλύτερα με αποτέλεσμα τα προβλήματά του g2 να θεορουνταν πτεσματα (δεν ηταν,  ηταν σοβαρα) και να τα εχουν ξεχάσει ολοι.. 

Επισης σε 5 g2,  3 χρονια μετα εχουν χαλάσει όλες οι οθόνες..  Σημαδια σε ολες.  Σε αντίστοιχα samsung καποια παλια εχουν θεματακια οι oled,  ολα τα υπολοιπα μια χαρα. 

Μη γράφουμε οτι θέλουμε.  Στα κινητα η lg έχει συστηματικα διαχρονικα προβλήματα σε κάθε μοντελο και έχει χαλασει πολυ το ονομα της. 

Δεν την αποκλειει κανείς,  οταν ξαναβγαλει σοβαρο απροβληματιστο κινητο θα παρουμε.  Αλλα μια αμφιβολία και να περιμένουμε ενα διάστημα να δούμε οτι οντως ενα μοντέλο είναι απροβληματιστο ειναι εντελώς must.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο κατω γραφει ενας ασχετος,μολις αποκτησεις ιδεα απο γνωσεις ποιοτητας και εικονας επισης RnD και QC μετα μιλα...οκ γατακι; γιατι τωρα μιλας αλλα το μονο που ακουγεται ειναι νιαου...

Ενω εσύ είπες δυο μπαρούφες "RnD & QC" και μας έπεισες οτι είσαι ειδήμονας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασες το g3 με τα ραγισματα και το προβλημα στην θυμα ακουστικων ειχαν ολα στατικο θορηθο και ηταν καθαρα θεμα hardware ειχε γινει ολοκληρος πανικος ιδικα στο xda οπως και υπερθενμαση που μειωνε την ταχυτητα της συσκευης, g4 καραπροβληματα με το light bleeding στην οθονη και προβληματα υπερθεμανσης..

Δεν τα ξεχασα φιλε μου απλα δεν ειχα g3 και g4.Νταξει εχει θεματακια ισως η lg αλλα εγω προσωπικα με g2 g5 g6 δεν ειχα χοντρο θεμα.Και αυτη τη στιγμη το g6 ειναι vfm.Οπως ηταν περυσι το g5 και οπως θα ναι λογικα του χρονου το g7.Οποτε περιμενω συνηθως κανα τριμηνο να φανουν τα θεματα αν υπαρχουν και αν ολα ειναι οκ προχωρω.

 

οπως βλεπεις καμια εταιρια δεν βγαζει το τελειο γιατι ολες κινηγανε το χρημα με φτηνα υλικα και ακριβες τελικες τιμες προιοντος... ομως η LG το εχει ξεφτηλισει προσπαθει να πουλησει διθεν ποιοτητα που δεν υπαρχει... θα σου πω ενα παραδειγμα και οσοι εχουν μπορουν να το δουν μονοι τους. οσοι απο εσας εχετε oled θα εχετε διαπιστωσει οταν το και καλα γυαλι μπροστα ειναι πλαστικο φτινιαρικο που απλα με ενα καθαρισμα αφηνει μικρογρατζουνιες... ο καθενας που θα σκασει τοσα θελει κατι ποιοτικο κατι που δεν θα γρατζουνιεται για πλακα αλλα η LG μας το εκανε για να ειναι ευκαμπτη η οθονη ελαφρια κτλ κτλ στα περισοτερα μοντελα ειναι ανουδια γιατι ειναι ολα κολλημενα σε ( ) πανω σε στο mainboard και το stand περα απο αυτα το πλαστικο αυτο αφηνει πισω διαφανες ασπριλες που φενονται στο φως...λιγα απο τα καλα των προιωντων που πεταει στην αγορα...δεν θα μιλησω για εγγυησεις κτλ για θα το παω πολυ μακρυα απο οσο το πηγα...αυτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το είπε κανεις, αλλα, η LG δεν είναι φιλική προς developers. Για όσους ενδιαφέρονται για tweaking, kernels, roms etc, όπως εμενα, εταιρία που βγάζει 8 παραλλαγές του ιδιου κινητού, που ΔΕΝ είναι συμβατές μεταξύ τους, το κάνει μονο για να τρολλαρει τους developers.

Επίσης όλο και πιο δύσκολο να γίνει unlocked το bootloader τους. 

 

Για εμενα ένα X στην LG, αλλα και στην Samsung με το Knox, και σε κάθε εταιρία που πάει κόντρα στην φιλολογία του Android και του open source.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα g2 αποβληματιστο ειχα g3 το ιδιο ειχα g4 επαθε Bootloop σε μια βδομάδα το ειχα παλι πίσω(συμβαινουν αυτα).G6 τωρα ελπιζω και αυτο να μην βγάλει κάτι.οποτε παιδια μην λεμε οτι θελουμε.Και οι Samsung έβγαλε κινητα χειροβομβίδες αλλα ξεχάστηκε πιο γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε άπλ εσύ

 

 

Άλλο πράγμα ο φακός μέσα κι άλλο το προστατευτικό τζάμι (ας το πούμε καπάκι?) έξω από τη κάμερα. 

 

https://www.techlicious.com/images/phones/apple-iphone-6-camera-teardown-510px.jpg

 

http://media.gadgetsin.com/2016/08/lensta_professional_smartphone_camera_lens_2.jpg

Εγώ που παίρνω Xiaomi καλά είμαι? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα διαβάζω αυτα που γράφετε από ένα Lumia 2,5 ετών που "δεν έχει εφαρμογές" κ στοίχιζει 150 €,κ ειλικρινά τέτοια θεματα αξιοπιστίας δεν είχα ποτέ κ με ένα κινητό που είναι φουλ πλαστικό. Χρήση ως GPS, internet,φωτογραφίες κ κλήσεις. Έχει ταλαιπωρηθεί σχεδόν θανάσιμα, ούτε ραγίσματα ούτε κολλήματα. Μόνο γρατζουνιές κ αυτές στο πλαστικό μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφα τα νέα. Για να δούμε μετά από κάνα δυο χρόνια τι έπεται και θα το δοκιμάσουμε και αυτό αν πάει καλά... 

 

Ποιο συγκεκριμένα...

 

Ελπίζω να μην:

 

  • Ζεσταίνετε
  • Κάνει επανεκκινήσεις
  • Μην τελειώνει η μπαταρία πριν το μεσημέρι
  • Να μην έχει lag
  • Να μην έχει bugs
  • Να μην έχει μεγάλη φύρα προβληματικών μονάδων στην παραγωγή

 

Ελπίζω να:

 

  • Το υποστηρίζουν και να διορθώνουν τα όποια προβλήματα σχετικά γρήγορα
  • Είναι ποιοτικό σε υλικά και κατασκευή και να (αυτό πάει πάνω κανονικά) μην σπάει από το ένα εκατοστό πεσίματος
  • Λειτουργεί όπως πρέπει

 

 

 

... γιατί δυστυχώς από το G2 και μετά μόνο προβλήματα διαβάζω και βλέπω. Βασικά την πάτησα με ένα G4 και ένα V10 αλλά ΠΟΤΕ ΠΙΑ αν δεν περάσει ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ (και εννοώ πάνω από χρόνο και βάλε) ΠΟΤΕ ΠΙΑ LG (κινητά).

 

Άντε γιατί μας τα έχουν ΠΡΗΞΕΙ (για πολλά κιλά μιλάμε πλέον) με τις ανακαλύψεις/εφευρέσεις οι κολοεταιρίες που παίζουν με τις τσέπες μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα g2 αποβληματιστο ειχα g3 το ιδιο ειχα g4 επαθε Bootloop σε μια βδομάδα το ειχα παλι πίσω(συμβαινουν αυτα).G6 τωρα ελπιζω και αυτο να μην βγάλει κάτι.οποτε παιδια μην λεμε οτι θελουμε.Και οι Samsung έβγαλε κινητα χειροβομβίδες αλλα ξεχάστηκε πιο γρήγορα

Δεν ειχες g2 απροβληματιστο.  100% τεσταρισμενα ειχα ανοιξει και σχετικό treat με πινακες γραφικο διαγραμμα του gps σύγκριση με αλλα κλπ,  και ακομα και αυτοι που διαφωνουσαν στο τελος παραδεχονταν οτι ειχε πρόβλημα. 

Οτι δε σε ενδιέφερε εσενα το gps και δεν το πηρες ποτε χαμπαρι, δε σημαίνει οτι δσν υπηρχε το πρόβλημα. 

Επίσης η αυτόματη φωτεινότητα ηταν κακιστη.  Η χειρότερη απο καθε κινητο και εχω παρει πολλα. Πρόβλημα σενσορα,  hardware. 

Και αυτο ηταν το υποδειγμα της lg,  για το οποίο αν ψάξεις γενικά και εγω εγραφα τα καλύτερα τοτε,  με εξαίρεση αυτα τα 2.

Μετα το g2 το χαος.  Καποιοι ηταν τυχαιροι και δεν ειχαν πρόβλημα καμια αντίρρηση.  Το ποσοστό αυτων που ειχαν ομως πρόβλημα,  bootloop κλπ ηταν τουλάχιστον ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟ απο την αμεσως χειρότερη εταιρεία. 

Το v30 ακούγεται πολυ καλο,  αλλα ξαναγραφω πρέπει να περιμένουμε να το παρει πολυς κόσμος και αν δεν βγαζει προβλήματα τοτε ναι πιθανη αγορα.  Αυτο λεει η κοινη λογικη.  Και δεν είναι καθόλου τυχαιο που το γραφουν πολοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...