Προς το περιεχόμενο

AMD Raven Ridge APUs (ZEN APUs)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν μου αρέσουν τα 8/10.. Τώρα ότι άλλο και να πω δεν υπάρχει νόημα, το θέμα είναι ότι θέλω ένα "μικρό" PC και να περάσω τα 7άρια.

Βάζω στοίχημα τα ίδια έλεγες για τα xp όταν βγήκαν τα 7άρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Θα ανεβάσουν τα παιδιά από πάνω που στήνουν ήδη μηχανήματα για το σαλόνι τους , για να παίζουν στις 55άρες ......

Θα τρέξουν το HOMM3 σε dx12 ή vulkan και θα μας ανεβάσουν τα βίντεο !!!

giphy.gif

Εγώ όταν στήσω με το καλό ευχαρίστως να σου δώσω βίντεο από fifa, nba 2k και divinity 2 στην kdl55w805c από τα τρία μέτρα που κάθομαι και αν δεις και διαφορά από high σε low details να μου σφυρίξεις κλέφτικα... Και μιας και έχω την αρχαία 750ti στον 1600 μου ευχαρίστως να σου δώσω και συγκριτικό. Με το καλό υγεία να έχουμε να στήσω έτσι να σου φύγει ο καημός... Ορατότης μηδέν... Και επειδή παπατζής δεν είμαι σαν κάποιους να η 750ti μου και αν θες σου ρίχνω μια και από την tv την 55αρα... Που είναι ο Δρακουμέλ ρε παίδες;;;

IMG_20180226_232630.jpg

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν μου αρέσουν τα 8/10.. Τώρα ότι άλλο και να πω δεν υπάρχει νόημα, το θέμα είναι ότι θέλω ένα "μικρό" PC και να περάσω τα 7άρια.

Ψιλοάσχετο , έχεις δει στο ebay ότι πουλάνε κωδικούς για w10 pro με 2,90 ευρώ ; (τον πρώτο τον είχα πληρώσει πανάκριβα 8,60 ευρω  στο psngames) .

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tσαμπα παιδευεστε παιδια....

 

4e5d757bf9b771914b0caee77d3d777a-1200-1017.png.eb724251fadaa747f9cd1ee156b4088f.png

20 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν μου αρέσουν τα 8/10.. Τώρα ότι άλλο και να πω δεν υπάρχει νόημα, το θέμα είναι ότι θέλω ένα "μικρό" PC και να περάσω τα 7άρια.

To θεμα ρε συ ειναι οτι σιγα σιγα θα σταματησει η υποστηριξη στα 7 και πρεπει να πας παραπερα, εγω την προηγουμενη βδομαδα περασα τα 7 στο ryzen συστημα και με ξενερωσαν τοσο που την επομενη μερα περασα τα 10 παλι. Ολα ειναι συνηθεια, και δεν εχουν καμια σχεση με τα 10 που ειχαν πρωτοβγει εχουν βελτιωθει αρκετα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, radiohead είπε

Βάζω στοίχημα τα ίδια έλεγες για τα xp όταν βγήκαν τα 7άρια :P

Τι εννοείς; Ακόμα μου αρέσουν τα xp xD

 

7 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Ψιλοάσχετο , έχεις δει στο ebay ότι πουλάνε κωδικούς για w10 pro με 2,90 ευρώ ; (τον πρώτο τον είχα πληρώσει πανάκριβα 8,60 ευρω  στο psngames) .

Δεν είπα πουθενά ότι έχω θέμα με το κόστος..

 

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Tσαμπα παιδευεστε παιδια....

4e5d757bf9b771914b0caee77d3d777a-1200-1017.png.eb724251fadaa747f9cd1ee156b4088f.png

To θεμα ρε συ ειναι οτι σιγα σιγα θα σταματησει η υποστηριξη στα 7 και πρεπει να πας παραπερα, εγω την προηγουμενη βδομαδα περασα τα 7 στο ryzen συστημα και με ξενερωσαν τοσο που την επομενη μερα περασα τα 10 παλι. Ολα ειναι συνηθεια

Αυτό το γνωρίζω ρε συ, αλλά δεν βλέπω τον λόγο να σταματήσω να τα χρησιμοποιώ ακόμα. Δεν έχω θέμα τόσο με το "look" των 10 (εντάξει δεν είναι wow αλλά δεν είναι και 8άρια..) αλλά με όλο το σκηνικό γύρω από τα δεδομένα. Δεν έχει αλλάξει τίποτα τα τελευταία χρόνια, τα tools είναι σχεδόν "άχρηστα" και άμα δεν το φτιάξουν αυτό εγώ δεν σκοπεύω να πάω προς τα εκεί. Άποψη μου, πρόβλημα μου δεν λέω.. Όπως είπα και στο άλλο thread του Ryzen στην χειρότερη θα κάνω dual boot με 10άρια μόνο για μερικά games. Η χρήση που κάνω τώρα είναι 7/Ubuntu anyway. Τέσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και για να μην μιλάμε μόνο για gaming...ερασιτεχνικά πάντα, αν αυτό γίνεται σε intel igpu τότε θα πάω σε 8100 τελικά ρε...χαχα

https://www.youtube.com/watch?v=HRginJ3c4wM

Αν ψάξει κάποιος μπορεί να βρει και ολόκληρο αυτοκίνητο 3d model να γίνεται render αξιοπρεπέστατα...

https://www.youtube.com/watch?v=UHWwcStt868

Όχι ότι θα τον χρησιμοποιήσει ποτέ επαγγελματίας για αυτή την δουλειά αλλά δείχνει τη δυναμική και την δύναμη του chip όπως και να έχει.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Θα ανεβάσουν τα παιδιά από πάνω που στήνουν ήδη μηχανήματα για το σαλόνι τους , για να παίζουν στις 55άρες ......

Θα τρέξουν το HOMM3 σε dx12 ή vulkan και θα μας ανεβάσουν τα βίντεο !!!

giphy.gif

Οπως επισης forza 7/gow4/wolfenstein ii, μερικα απο τα παιχνιδια που θα παιξουν αξιοπρεπεστατα, οπως θα τα επαιζαν στο xbox και καλυτερα και φυσικα η αρχαιολογια που ξεθαψες δεν θα εκκινησει καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Οπως επισης forza 7/gow4/wolfenstein ii, μερικα απο τα παιχνιδια που θα παιξουν αξιοπρεπεστατα, οπως θα τα επαιζαν στο xbox και καλυτερα και φυσικα η αρχαιολογια που ξεθαψες δεν θα εκκινησει καν.

Και battlefield 1, dirt rally, F1 2017, overwatch, pray https://www.youtube.com/watch?v=5sM-yAsiydU ...και όλα αυτά με τους πρώτους drivers ε...λογικά μιλώντας περιμένουμε καινούργιους drives σύντομα...παρόλα αυτά δεν είναι gamers αυτοί που δεν έχουν intel και πάνω από gtx1060 λέμε... :-)

Και ένα Doom σε Vulcan με στοκ 2200g στην gpu... https://www.youtube.com/watch?v=iqeKtWQKU3g όπου φαίνεται και το imature των drivers σε openGL...χάλια λέμε...χαχα

Xcom 2 στοκ 2200g στην gpu επίσης https://www.youtube.com/watch?v=7bAmb9bBuM0 ...και η λίστα είναι μεγάαααλη...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προφανως μιλαμε οτι προκειται για vfm τσιπακια ειδικα το 2200g για μενα.Ειδικα για καποιον που πραγματικα χρειαζεται τοση ιπποδυναμη και οχι περισσοτερο δεν υπαρχει τιποτα προς συγκριση.

Οχι ομως ρε παιδια να θεωρουμε επιθυμητο τα 30fps.Αν ειναι ετσι τι μας νοιαζει που αυξηθηκαν οι τιμες στις gpu.Παμε ολοι για gt 1030.

Καλο ειναι να καταλαβουμε ολοι τον σκοπο για τον οποιο υπαρχουν και να αφησουμε τις ακροτητες κατα μερους απο ολες τις πλευρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανείς δεν είπε επιθυμητά τα 30fps...playable όμως κάτω από συνθήκες σαφέστατα! Άσε που δεν είναι 30 τα fps στα games που αναφέρθηκαν...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Και battlefield 1, dirt rally, F1 2017, overwatch, pray https://www.youtube.com/watch?v=5sM-yAsiydU ...

 

Πραγματικα στο 5:12 του συγκεκριμένου βίντεο , είναι ξεκάθαρο τι μπορεί να περιμένει κανείς !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_73 είπε

Πραγματικα στο 5:12 του συγκεκριμένου βίντεο , είναι ξεκάθαρο τι μπορεί να περιμένει κανείς !!!!

Bέβαια αν ακουγες στο βιντεο λεει ότι μαλλον είναι θέμα με τους drivers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...