Προς το περιεχόμενο

Εκβιασμός απο cosmote σε καρτοκινητα


CrazyTown

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε παρει ενα καρτοκινητο στη γιαγια για να τη περνουμε τηλεφωνο. Αυτη δεν ξερει να καλει, μονο να το σηκώνει. Βαλαμε καρτα χτες δεκα ευρω και ήρθε μυνημα οτι τα λεφτά θα μείνουν μεσα στη καρτα μεχρι το Νοέμβρη του 2017!!

Σε τρεις μηνες τα χρήματα πουλο. Βαλαμε καρτα μονο για να μην λειξει η συνδεση.

 

Σε αλλη περίπτωση, ο αδερφός μου του ειχε ερθει μυνημα σε cosmote καρτοκινητο οτι ο αριθμος του ληγει το φεβρουαριο του 18, αλλΑ αν δεν βάλει καρτα μεχρι οκτωμβρη του 17, θα μπλοκαριστουν εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις..!

 

Μαλλον θα παρει ποδι σαν παροχος, δεν συμφέρουν οι χρεωσεις της για τις υπηρεσίες τις. Λες εχει καλο σήμα. Αλλα να σου βαζουν το μαχαίρι στο λαιμό να ξοδεψεις υπολοιπο οποτε θελουν αυτοι; ε οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καρτοκινητά που να μπορείς να δέχεσαι κλήσεις χωρίς να πληρώνεις τίποτα όχι, δεν υπάρχουν.
 
Θα μπορούσες πάντως να είχες βάλει μόνο 5€ για να ανανεώσεις την σύνδεση για 6 μήνες, έτσι χαλάς λιγότερο από 1€ το μήνα.

Edit
Λάθος έκανα, με 5€ η σύνδεση ανανεώνεται για 12 μήνες, συνεπώς έτσι χαλάς λιγότερα από 0,50€ το μήνα.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει οτι το παλιο που κραταγες μια καρτα για 1 χρονο θα τελειωσει..

Ε μαλλον τελειωσε..Για να σ αναγκασουν να βαζεις πιο συχνα καρτα..

Ολα δικα τους τα θελουν ΚΑΙ αυτοι..

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το δεκαρικο που βαζεις ειναι διαθεσιμο για 3 μηνες. Μπορουν να σε καλεσουν για μηνες μετα. Εγω ακομα καρτα δεν εχω βαλειι το 2017 και μου τηλεφωνουν κανονικα.(vodafone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε παρει ενα καρτοκινητο στη γιαγια για να τη περνουμε τηλεφωνο. Αυτη δεν ξερει να καλει, μονο να το σηκώνει. Βαλαμε καρτα χτες δεκα ευρω και ήρθε μυνημα οτι τα λεφτά θα μείνουν μεσα στη καρτα μεχρι το Νοέμβρη του 2017!!

Σε τρεις μηνες τα χρήματα πουλο. Βαλαμε καρτα μονο για να μην λειξει η συνδεση.

 

Σε αλλη περίπτωση, ο αδερφός μου του ειχε ερθει μυνημα σε cosmote καρτοκινητο οτι ο αριθμος του ληγει το φεβρουαριο του 18, αλλΑ αν δεν βάλει καρτα μεχρι οκτωμβρη του 17, θα μπλοκαριστουν εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις..!

 

Μαλλον θα παρει ποδι σαν παροχος, δεν συμφέρουν οι χρεωσεις της για τις υπηρεσίες τις. Λες εχει καλο σήμα. Αλλα να σου βαζουν το μαχαίρι στο λαιμό να ξοδεψεις υπολοιπο οποτε θελουν αυτοι; ε οχι

Μαλλον δεν εχεις εικόνα για το τι πραγματικά γινεται. 

Ολοι οι πάροχοι καρτοκινητν εχουν ορια χρήσης (δεν εξεταζω το γιατί)

 

Πχ για cosmokarta 3 μήνες χάνεις τα λεφτά σου αν δεν βάλεις κάποιο ποσό (εστω 5 ευρώ απο καταστημα οτε ή γερμανος) που το νεο ΣΥΝΟΛΙΚΟ ποσό παιρνει αλλους 3 μηνες παραταση. Πολυ παλιά ήταν ετος, μετα εξάμηνο και μετα 3μηνο. Ακομα και να πας σε αλλη εταιρεία (πχ. η wind εχει τωρα 6μηνο) να εισαι σιγουρος οτι και αυτοι θα πανε στο τριμηνο (καρτελ κανονικο). 

 

Επισης στο 9μηνο απο την τελευταία ανανεωση μπαινει φραγη και μετα το ετος χανεις το νουμερο. (δεν ειμαι σιγουρος αν σου δινει αλλο ενα εξαμηνο να το παρεις πισω με χαρτουρα). 

 

Με δυο λογια οπου και να πας το ιδιο ειναι. 

 

Δεν ρώτησες για λύση.

Βαλε cosmote μηδενικό τιμολογιο (συμβολαιο) με φραγή εξερχομένων κλήσεων και καθαρισες.

Edit : Βλέπε παρακάτω μηνυματα

Καπου ειχα διαβασει οτι το παλιο που κραταγες μια καρτα για 1 χρονο θα τελειωσει..

Ε μαλλον τελειωσε..Για να σ αναγκασουν να βαζεις πιο συχνα καρτα..

Ολα δικα τους τα θελουν ΚΑΙ αυτοι..

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!

δηλαδή εσύ θεωρείς λογικό μια εταιρεία (οτιδήποτε κι αν παρέχει) να σε αφήνει να χρησιμοποιείς το δικτυο της (το οποιο κοστίζει πολλά) και εσυ να μην δίνεις τιποτα. 

 

Παιδια πριν μιλάμε να βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε cosmote μηδενικό τιμολογιο (συμβολαιο) με φραγή εξερχομένων κλήσεων και καθαρισες.

 

Υπολογίζεις χωρίς τον ξενοδόχο:

 

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 31/8/2017:

 

......

 

Δ) Το πρόγραμμα συμβολαίου για ιδιώτες COSMOTE Mobile Μηδενικό πάγιο, μετονομάζεται σε COSMOTE Mobile Basic και εφαρμόζεται μηνιαίο πάγιο ύψους 2,50€ σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του συγκεκριμένου προγράμματος.

 

Πηγή: https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπολογίζεις χωρίς τον ξενοδόχο:

 

 

Πηγή: https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

Χα

καινουργια πολύ προσφατη εξέλιξη.

Να σου πω το περιμενα εδω και καιρο αλλά το περιμενα για ολοκληρωτική κατάργηση γιατί ήταν η μονη λύση του να εχεις κινητό νουμερο χωρις να πληρώνεις πρακτικά τιποτα.

 

Αρα με τα σημερινά δεδομένα η πιο οικονομική λύση ειναι καρτοκινητή που τα χρήματα μένουν για 6 μήνες και εχουν ελάχιστη καταθεση 5 ευρω, οποτε σου παει κάτι λιγοτερο απο 1 ευρω το μήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα με τα σημερινά δεδομένα η πιο οικονομική λύση ειναι καρτοκινητή που τα χρήματα μένουν για 6 μήνες και εχουν ελάχιστη καταθεση 5 ευρω, οποτε σου παει κάτι λιγοτερο απο 1 ευρω το μήνα. 

 

Το ίδιο έγραψα και εγώ παραπάνω.

 

Εκτός και αν υπάρχει κιάλλο καρτοκινητό ίδιας εταιρείας στην οικογένεια, οπότε μπορεί πριν χαθεί το υπόλοιπο που ήδη έχει να βάζει 5€ και όποτε μαζεύονται 10€ να κάνει μεταφορά υπολοίπου σε κείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα

καινουργια πολύ προσφατη εξέλιξη.

Να σου πω το περιμενα εδω και καιρο αλλά το περιμενα για ολοκληρωτική κατάργηση γιατί ήταν η μονη λύση του να εχεις κινητό νουμερο χωρις να πληρώνεις πρακτικά τιποτα.

 

Αρα με τα σημερινά δεδομένα η πιο οικονομική λύση ειναι καρτοκινητή που τα χρήματα μένουν για 6 μήνες και εχουν ελάχιστη καταθεση 5 ευρω, οποτε σου παει κάτι λιγοτερο απο 1 ευρω το μήνα. 

 

Αν δεν κάνω λάθος το νέο σενάριο είναι ότι αν σου έχει μείνει υπόλοιπο, το χάνεις και δεν το "παίρνεις" μαζί σου στην ανανέωση εκτός και αν έχεις ανανεώσει 20€ τους τελευταίους 4 μήνες. Ουσιαστικά δηλαδή σε υποχρεώνουν να έχεις τουλάχιστον 5€ το μήνα λ/σμό για να μην χάνεις αδιάθετα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος το νέο σενάριο είναι ότι αν σου έχει μείνει υπόλοιπο, το χάνεις και δεν το "παίρνεις" μαζί σου στην ανανέωση εκτός και αν έχεις ανανεώσει 20€ τους τελευταίους 4 μήνες. Ουσιαστικά δηλαδή σε υποχρεώνουν να έχεις τουλάχιστον 5€ το μήνα λ/σμό για να μην χάνεις αδιάθετα υπόλοιπα.

 

Δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο, έχεις κάποιο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι είναι και εμένα που έχω cu μου ήρθε μηνημα ότι έχω να βάλω κάρτα σχεδόν 3 μήνες αν δεν βάλω μέχρι τέλος Αυγούστου θα χάσω όλες τις μονάδες που έχει μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...