Προς το περιεχόμενο

Εκβιασμός απο cosmote σε καρτοκινητα


CrazyTown

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην cosmote είναι κατσικοκλέφτες.

Επειδή είμαι εξωτερικό είπα να αγοράσω προπληρωμένη ~25€ για όταν γυρίζω Ελλάδα.

Όταν την αγόρασα ήταν στο έτος το όριο.Άλλαξαν το όριο στο εξάμηνο και με έφαγαν τα λεφτά.

Έπειτα είχα μια των 10€,αγορά από συγγενή αυτή τη φορά,για να κρατήσει θεωρητικά ένα εξάμηνο...

Φυσικά πάλι το άλλαξαν στο τρίμηνο και χάθηκαν τα λεφτά πάλι.

 

Από ότι έμαθα το κάνουν και άλλες εταιρείες.

Τώρα πια έμαθα και έχω roaming.

Καλύτερα να μου τα τρώνε αυτοί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν δεν κάνω λάθος το νέο σενάριο είναι ότι αν σου έχει μείνει υπόλοιπο, το χάνεις και δεν το "παίρνεις" μαζί σου στην ανανέωση εκτός και αν έχεις ανανεώσει 20€ τους τελευταίους 4 μήνες. Ουσιαστικά δηλαδή σε υποχρεώνουν να έχεις τουλάχιστον 5€ το μήνα λ/σμό για να μην χάνεις αδιάθετα υπόλοιπα.

 

Δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο, έχεις κάποιο link?

- Αυτό έχει να κάνει με την υπηρεσία easy transfer. Για να μπορείς να στείλεις από ένα νούμερο στο άλλο, πλέον πρέπει να έχεις κάνει τουλάχιστον 20 ευρώ ανανέωση το τελευταίο 4μηνο.

"O συνδρομητής καρτοκινητής δεν θα μπορεί να μεταφέρει οποιοδήποτε ποσό σε άλλο συνδρομητή καρτοκινητής, αν δεν έχει πραγματοποιήσει ανανεώσεις συνολικής αξίας 20€ και άνω τους τελευταίους 4 μήνες (120 ημέρες)"

 

- Το ποσό λήγει στο 3μηνο και το χάνεις αν δεν ανανεώσεις έστω το ελάχιστο 5ευρω.

 

- Και αν δεν ανανεώσεις καθόλου στο 4μηνο, φραγή στα πάντα, εισερχόμενα + εξερχόμενα.

 

- O τηλ.αριθμός συνεχίζει να ισχύει για 12+1 μήνες από την τελευταία ανανέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Και αν δεν ανανεώσεις καθόλου στο 4μηνο, φραγή στα πάντα, εισερχόμενα + εξερχόμενα.

 

Δεν ισχύει αυτό, στην κοσμοκάρτα τουλάχιστον φραγή μπαίνει στους 12 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση.

 

q telecoms το ιδιο.ανανεωση και κραταει 3 μηνες.δεν ειναι μονο της cosmote.οποτε.καθε τρεις μηνες βαζε καρτουλα εστω 5 ευρω

Στη wind κρατάει 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τρίμηνο είναι πολύ περιοριστικό. Καλύτερα θα ήταν 10 ευρώ εξάμηνο να έχεις μια ευελιξία. Τώρα γι αυτούς που κάνουν περιστασιακήχρήση απλά τους κλέβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

q telecoms το ιδιο.ανανεωση και κραταει 3 μηνες.δεν ειναι μονο της cosmote.οποτε.καθε τρεις μηνες βαζε καρτουλα εστω 5 ευρω

 

Στην CU νομιζω θελει μινιμουμ 10 και για να μπορεις αργοτερα να κανεις επεκταση υπολοιπου θελει 20.

BTW να και το μήνυμα που μου ηθρε και εμενα.

 

 1U9vGeE.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην CU νομιζω θελει μινιμουμ 10 και για να μπορεις αργοτερα να κανεις επεκταση υπολοιπου θελει 20.

BTW να και το μήνυμα που μου ηθρε και εμενα.

 

1U9vGeE.png

Αυτό το μήνυμα πήρα και εγώ σήμερα το μεσημέρι για ένα νούμερο what's up που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι το αφεμντικο της κοσμοτε , αλλα νομιζω ειστε αυστηροι με τα χρηματα..σιγα το ποσο 5-10 ευρω το τριμηνο για να εχεις τηλεφωνο..αλλωστε και η καθε εταιρεια σου παρεχει και μια υπηρεσια και καπως πρεπει να πληρωθει...

διαφωνω καθετα στο νταβατζιλικι της ελαχιστης χρεωσης των 3 λεπτων (!!!!)  ... εκει ειναι αλητεια σκετη πραγματι..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι τα παλιά χρόνια που είχα καταφέρει να φτάσω 5-10 σιμ που είχα στα -10 ευρώ περίπου με εικονομηνύματα και σερφάρισμα στο Ίντερνετ. Τι πιστόλι θα φάγανε τότε από πολλούς αλλά τα πήραν πίσω σε πολλαπλάσιο βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ισχύει αυτό, στην κοσμοκάρτα τουλάχιστον φραγή μπαίνει στους 12 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση.

Mε κουράζεις =p. Σημερινό, κοσμοκάρτα:

sdasdada.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι το αφεμντικο της κοσμοτε , αλλα νομιζω ειστε αυστηροι με τα χρηματα..σιγα το ποσο 5-10 ευρω το τριμηνο για να εχεις τηλεφωνο..αλλωστε και η καθε εταιρεια σου παρεχει και μια υπηρεσια και καπως ..

Α ναι; Και παλια πως ειχαμε τηλεφωνο χωρις καρτα; Ας μην μας καλομαθαιναν. Τωρα δεν ειναι σωστο να παίρνουν πίσω οτι προσφεραν στο παρελθόν τζάμπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι τα παλιά χρόνια που είχα καταφέρει να φτάσω 5-10 σιμ που είχα στα -10 ευρώ περίπου με εικονομηνύματα και σερφάρισμα στο Ίντερνετ. Τι πιστόλι θα φάγανε τότε από πολλούς αλλά τα πήραν πίσω σε πολλαπλάσιο βαθμό.

 

και απο εμενα το ιδιο :devil:

 

και μετα πας στο περιπτερο , περνεις αλλη σιμ χωρις πολλα πολλα με 5 ευρω πχ και ειχε και 5 ευρω καρτα μεσα

 

ζωαρα :-D

Α ναι; Και παλια πως ειχαμε τηλεφωνο χωρις καρτα; Ας μην μας καλομαθαιναν. Τωρα δεν ειναι σωστο να παίρνουν πίσω οτι προσφεραν στο παρελθόν τζάμπα..

δυσκολοι καιροι για πριγκιπες...

 

παλια πολλα ηταν αλλιως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε κουράζεις =p. Σημερινό, κοσμοκάρτα:

sdasdada.jpg

2 συνδέσεις cosmocarta έχουμε στην οικογένεια.

Για τη μία μόλις ενημερώθηκα από το 1314 πως το υπόλοιπο μου λήγει στις 11/10/17, ενώ η σύνδεση μου λήγει στις 12/06/18.

Στην δεύτερη δεν έχει γίνει ανανέωση από τον Γενάρη, παρόλα αυτά μόλις δοκίμασα να το καλέσω και χτύπησε.

 

Επίσης η σελίδα της κοσμοτέ μιλάει για 12 μήνες:

 

Η διάρκεια ισχύος της σύνδεσης είναι 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης. Αν περάσουν 12 μήνες χωρίς ανανέωση του χρόνου ομιλίας , ο συνδρομητής δεν μπορεί πια να πραγματοποιεί και να δέχεται κλήσεις

Πηγή: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=TOPUP3ddd55af-62b0-4dd2-af9a-6c4de5de6e91

 

Παρόλα αυτά πρέπει να πιστέψουμε εσένα που μας δείχνεις sms με σβησμένη ημερομηνία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι; Και παλια πως ειχαμε τηλεφωνο χωρις καρτα; Ας μην μας καλομαθαιναν. Τωρα δεν ειναι σωστο να παίρνουν πίσω οτι προσφεραν στο παρελθόν τζάμπα..

Κάνε τους μουτράκια!

 

Μα ειναι σοβαρή απαντηση αυτή που δίνεις; Τα δεδομένα αλλάζουν σε οτιδήποτε γύρω μας. Ιδιωτική εταιρεία ειναι, κουμάντο θα κάνεις στο μαγαζί τους;

 

Τη δυναμη την εχεις εσυ με την τσέπη σου. Αν δεν σε συμφέρει το προιόν, βρισκεις άλλο ή δεν αγοράζεις ή βρίσκεις αλλες λύσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...