Προς το περιεχόμενο

Εκβιασμός απο cosmote σε καρτοκινητα


CrazyTown

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Άκου καλό μου δίποδο: το σβησμένο είναι η ονομασία της σιμ μου, που είναι μέρος του αριθμού μου. Γράφει ένα today από πάνω το μήνυμα, αλλά επειδή ποιος ξέρει τι πλεκτάνη έστησα, ♪ τι ώρα είναι, τι μέρα είναι και ποια χρονιά ♪ πάρε και τα ρημαδοdetails του sms. Ναι καμάρι μου; Τα παράπονα και οι υστερίες σου για το μυστήριο της Παρασκευής, στην κοτέ.

 

 

gvghh.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Α ναι; Και παλια πως ειχαμε τηλεφωνο χωρις καρτα; Ας μην μας καλομαθαιναν. Τωρα δεν ειναι σωστο να παίρνουν πίσω οτι προσφεραν στο παρελθόν τζάμπα..

 

Απορώ πώς κατάφερες να επιβιώσεις την ενηλικίωση...

 

"Ας μην μας καλομάθαιναν"  :-D  :-D αυτό και στη μαμά σου να το πεις παίζει να σε διαολοστείλει. Αλλά υποψιάζομαι πως μάλλον δε θα το κάνει, γι' αυτό διαβάζουμε τέτοια σήμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι παραποιημένες φωτογραφίες σου έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από ότι το επίσημο site της κοτέ...

 

Ότι πεις καλό μου τετράποδο, δεν έχει νόημα να συνεχίσω άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν ισχύει αυτό, στην κοσμοκάρτα τουλάχιστον φραγή μπαίνει στους 12 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση.

 

Στη wind κρατάει 6 μήνες.

 

Μιας και είναι καρτέλ, από Σεπτέμβρη σε όλα τα καρτοκινητά θα λήγει το υπόλοιπο στους 3 μήνες και θα μπαίνει φραγή στους 4. Παραθέτω και τις σχετικές ανακοινώσεις.

 

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

 

Ανακοινώνεται ότι από 01/09/2017 για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’SUP, COSMOΚΑΡΤΑ & FROGτης COSMOTE,  το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου, και εφόσον ο συνδρομητής δεν έχει πραγματοποιήσει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου κατά τη διάρκεια αυτού, ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων καθώς και γραπτών μηνυμάτων (SMS), μειώνεται από 12 σε 4 μήνες (120 ημέρες).                                                  

Η ανωτέρω μείωση του χρονικού διαστήματος, ισχύει και για τους συνδρομητές που έχουν προβεί σε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου πριν την ανωτέρω ημερομηνία.

 

Στους συνδρομητές που έχουν προβεί στην τελευταία ανανέωση του χρηματικού τους υπολοίπου σε χρόνο μεγαλύτερο των τεσσάρων μηνών από την άνω ημερομηνία, την 1/9/2017 θα γίνει φραγή εισερχόμενων και εξερχομένων κλήσεων.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=469

 

Από 14 Σεπτεμβρίου 2017 για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G, WIND card και Q card μεταβάλλεται το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου, αν ο συνδρομητής δεν έχει κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων, από 12 σε 4 μήνες.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40508

 

Από 05/09/2017 για τους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone CU, Vodafone International, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής, Καρτοκινητής Carrefour και Taza Mobile, το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου, αν ο συνδρομητής δεν έχει κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται αυτόματα φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων, μειώνεται από 12 σε 4 μήνες. Η παραπάνω μεταβολή ισχύει και για τους συνδρομητές που έχουν κάνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου έως και τις 05/09/2017. Οι συνδρομητές που έχουν κάνει ανανέωση πριν τις 5/5/2017 (δηλαδή σε χρόνο μεγαλύτερο των τεσσάρων μηνών από τις 05/09/2017), την 05/09/2017 θα γίνει φραγή των εισερχόμενων και εξερχομένων κλήσεων.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβες...

 

Μιλάμε ο τύπος ειναι μεγάλος ξερόλας σε όλα τα νήματα.

Δεν είναι κακό όταν δεν γνωρίζουμε κάτι να λέμε "δεν ξέρω" ή "δίκιο έχεις"...

 

Γιατί τόση εμπάθεια? Ξερόλας είναι όποιος κάνει παράθεση της προσωπικής του εμπειρίας(δες post #29) και παράθεση την επίσημη σελίδα της cosmote που αναφέρει το τι ισχύει σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είναι καρτέλ, από Σεπτέμβρη σε όλα τα καρτοκινητά θα λήγει το υπόλοιπο στους 3 μήνες και θα μπαίνει φραγή στους 4. Παραθέτω και τις σχετικές ανακοινώσεις.

 

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=469

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40508

To παραπάνω μήμυνα του foutrelis καλύπτει πλήρως την κουβέντα και αναιρεί/αχρηστευει προτερα μηνύματα

 

Με δυο λογια, απο Σεπτ όλα τα καρτοκινητά θα θέλουν ανανεωση ανα 3 μήνες για να μη χάσεις υπολοιπο ΚΑΙ μετα τους 4 μήνες πέφτει φραγή για να αναγκαστείς να βάλεις χρήματα. Να προσθεσω οτι πλέον δεν υφισταται cosmote μηδενικό πάγιο.

 

Είναι προφανές οτι οι εταιρείες αποφάσισαν "καρτελικά" να εξαφανίσουν τους τζαμπατζήδες (με τη δική τους λογική). Οποιος θελει νουμερο, ειτε 2,5 ευρω/μηνα με συμβόλαιο ή κάπου 1,7ευρω/μηνα για καρτοκινητή. Τελεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα η γιαγιά μου ειναι πολυ large κι ότι της περισσεύει μου το στέλνει με το cote easy transfer.

 

Κι οποιος κατάλαβε, κατάλαβε- μην το κάνουμε πενηνταράκια και το κόψουνε κι αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περάσει το τρίμηνο μπαίνει φραγή;

 

Δεν ακυρώνεται η κάρτα έτσι δεν είναι;

 

στους 6 μηνες το χανεις το νουμερο 

δεν ειμαι το αφεμντικο της κοσμοτε , αλλα νομιζω ειστε αυστηροι με τα χρηματα..σιγα το ποσο 5-10 ευρω το τριμηνο για να εχεις τηλεφωνο..αλλωστε και η καθε εταιρεια σου παρεχει και μια υπηρεσια και καπως πρεπει να πληρωθει...

διαφωνω καθετα στο νταβατζιλικι της ελαχιστης χρεωσης των 3 λεπτων (!!!!)  ... εκει ειναι αλητεια σκετη πραγματι..

 

εγω πηρα καρτοκινητο για να το εχω και να βαζω καρτα οποτε γουσταρω τωρα σε υποχρεωνουν να βαζεις καθε 3μηνο, σκεψου λοιπον οτι βαζεις καρτα 20 ευρω για να τα εχεις για αν συμβει κατι εκτακτο , αν περασουν 3 μηνες τα χανεις εμενα μου μοιαζει με κλεψια μπορει να κανω και λαθος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

joshua21
Στη wind κρατάει 6 μήνες.
 

 

δυστυχως οχι για πολυ ακομα.δεν ειναι χαζοι να το αφησουν οταν οι αλλοι το εχουν κανει τριμηνο.απλα δεν το εχουν κανει ΑΚΟΜΑ

 
 

Anorymous
Στην CU νομιζω θελει μινιμουμ 10 και για να μπορεις αργοτερα να κανεις επεκταση υπολοιπου θελει 20.

 

 

Οnline απο την εφαρμογη μπορεις να κανεις και 5 ευρω ανανεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...