Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
31 minutes ago, gpgalanis said:

Δηλαδή αν απλά σκότωνε και έκανε ζόμπι όλους τους ανθρώπους θα υπήρχε ανθρώπινη ιστορία;

Ενώ τώρα που υπάρχει ο Bran θα την εκδώσει σε εγκυκλοπαίδεια;

Η εξήγηση που έδωσαν είναι αστεία.

Η εξήγηση που έδωσαν είναι μη-εξήγηση. Σκοτώθηκαν 50k για να σωθεί ένας μαμούχαλος. Απλά ας τον έδιναν, for the greater good ξέρω 'γω.

34 minutes ago, totalius said:

Άντε πάλι .

Τι ήθελε ο NK κ οι WW ? Να εξαφανίσουν την ανθρωπότητα μετατρέποντας ολους τους ανθρώπους σε WW  κ να βυθίσουν το Westeros στο σκοτάδι κ το χειμώνα . 

Γιατι? Γιατι ειναι οι WW που βρίσκονται σε αιώνιο πόλεμο με τους ανθρώπους . 

Γιατι ειχε στοχο το Bran οNK ? Γιατι τον θεωρούσε σημαντικο σε οτι εχει να κανει με τη μνήμη με οτιδήποτε ανθρώπινο . . 

Αυτά που τα είδες φίλε μου; Από πού προκύπτουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Κ οπως είδες 

 

Μείναμε με ένα γιατι οι δράκοι δεν ειναι ανίκητοι

@Malthador  Τα εδειξε ολα στη σειρά είτε ως γεγονότα είτε ως αφηγήσεις . Μη με ρωτήσεις τωρα σε ποιο επεισόδιο δε θυμάμαι αλλα με μια αναζήτησή στο YouTube σίγουρα θα υπαρχουν . 

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Η εξήγηση που έδωσαν είναι μη-εξήγηση. Σκοτώθηκαν 50k για να σωθεί ένας μαμούχαλος. Απλά ας τον έδιναν, for the greater good ξέρω 'γω.

Αυτά που τα είδες φίλε μου; Από πού προκύπτουν;

Eeeer τα είπανε... :P

 

Ξαναδες τα επεισόδια. Τώρα αν δε σου κάνει σαν απάντηση ή δεν επαρκεί για εσένα αυτό είναι άλλο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα απλό googlάρισμα για τη φράση «What did the Night King want?» γύρναει μερικές εκατοντάδες άρθρα και βίντεο με υποθέσεις. Χαίρομαι που ήταν τόσο προφανή τα κίνητρα για εσάς, για εμένα και για πολύ κόσμο ακόμα δεν ήταν πάντως.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η εξήγηση που έδωσαν είναι μη-εξήγηση. Σκοτώθηκαν 50k για να σωθεί ένας μαμούχαλος. Απλά ας τον έδιναν, for the greater good ξέρω 'γω.

Αυτά που τα είδες φίλε μου; Από πού προκύπτουν;

Spoiler

Τσεκαρε απο το 0.47 και μετα

Screenshot_1.jpg.62731fddcd3ffe778c13faee82401096.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πόσο πιο προφανές? Το είπαν...

 

Επίσης δεν έχει στην ουσία κίνητρο per se, δημιουργήθηκε για να νικήσει τους ανθρώπους και αυτό κάνει... τόσο απλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ένα απλό googlάρισμα για τη φράση «What did the Night King want?» γύρναει μερικές εκατοντάδες άρθρα και βίντεο με υποθέσεις. Χαίρομαι που ήταν τόσο προφανή τα κίνητρα για εσάς, για εμένα και για πολύ κόσμο ακόμα δεν ήταν πάντως.

βασικα δε γινεται να το απαντησουν γτ 

 
 
 
Spoiler

δεν υπαρχει ο τυπος στα βιβλια, εδω δε μας εξηγουν βασικα πραματα αυτο θα μας πουνε? ας ειμαστε σοβαροι, εδω ειδα 100% accuracy crossbow σε δρακο κ ο αλλος που ηταν ακομα πιο κοντα στα πλοια υποτιθεται αυτοι πετουσαν αετο και τα εκαναν miss ολα

 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έτυχε κ ειδα πρόσφατα το 1ο κύκλο εκεί γινονται συνέχεια αναφορες κ αφηγήσεις . Εξάλλου το winter is coming σε αυτους αναφερόταν . Κ σε ολους τους κύκλους μας έδιναν Hints με χαρακτηριστική τη σκηνή που δημιουργήθηκε ο WK . 

Κ ετσι στα γρήγορα ένα βίντεο με σκηνές απο τη σειρά που εξηγούν πολλα .  Είμαι σίγουρος οτι υπαρχουν πολλα περισοτερα κ με αφηγήσεις που γινονται σε διαφορά επεισόδια .

 

Επεξ/σία από totalius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέμματα, η σειρά όπως και ο G.R.R.M. δεν μας έδωσαν όλες τις απαντήσεις για το ποιόν των WW, ελπίζουμε να το μάθουμε κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν συμφωνώ στο οτι, οτι ηταν να ειπωθεί, ειπώθηκε γιατί πριν γίνουν WW ήταν άνθρωποι με καταγωγή και ιστορία, εχουν δείξει σημάδια νοημοσύνης οπότε δεν είναι απλά zombies όπως ειπώθηκε και χρησιμοποιούν σύμβολα (το γνωστό σπειροειδές) που δείχνουν ενα background που δεν εξηγήθηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν τολμώ καν να ρωτήσω τι σημαίνει αυτό...

Spoiler

Κατσε και δες το βιντεακι απο το σημειο που ανεφερα  και μετα κλπ

Ο διάλογος:

BRAN: He'll come for me.

He's tried before, many times,
with many Three-Eyed Ravens.

SAM: Why?  What does he want?

BRAN: An endless night.

He wants to erase this world,
and I am its memory.

Ειναι μια απο τις βασικες σκηνες που γινεται αναφορα στο τι θελει ο NK

Επισης και το βιντεακι του totalius αναφερει πραγματα

Ο ΝΚ ηταν ανθρωπος και αποζητα εκδικηση αφανιζοντας τα παντα.

Του αρεσει ο θανατος και το σκοταδι, ετσι τον φτιαξαν τα παιδια του δασους. 

Αν δεν σε καλυπτουν στειλε μηνυμα στους σεναριογραφους και ρωτα

 

Επεξ/σία από pabou13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, vste said:

Παντως για να γινει τελειως Lost η φαση θα πρεπει στο τελος ο Bran να ξυπνησει απο το κωμα που του προκαλεσε η πτωση απο τον πυργο και ολα αυτα να ειναι ενα ονειρο. Και τελικα να φανε ολοι μαζι μονιασμενοι καλαμαρακια.

Ετσι οπως τα εχουν κανει μονο αυτο το τελος αξιζει.

Ευχαριστουμε οσοι λετε spoiler για το lost. Δεν το εχω δει, αλλα καταλαβαινω τι γινεται στο τελος. Ευγε.

4 hours ago, 3DJIN said:

η σκηνη με το αεροπλανο δεν υπαρχει ,εχει κοπει και γινεται ζουμ στη σανσα απο αλλη γωνια

8Χ1 7:41

Τωρα σοβαρα το πιστεψες;

28 minutes ago, Malthador said:

Δεν τολμώ καν να ρωτήσω τι σημαίνει αυτό...

Ρε φιλε, τοσες σελιδες ασχολουμαστε με εσενα; Φτανει πια, εχει καταντησει το thread σκουπιδονημα. Ολοι εδω μεσα γραφουν το κοντο και το μακρυ τους. Μηπως να πανε να κανετε αιτηση για να γινετε σεναριογραφοι να ηρεμησει και λιγο το Insomnia απο εσας; ΦΤΑΝΕΙ!

Και στο κατω-κατω ολα θα εξηγηθουν στα prequel που θα βγουν! Τωρα μας ενδιαφερει ποιος θα κατσει στον θρονο και δεν νομιζω να περιμενετε να κατσει ο NK; Λογικα ειχαν γινει και αλλες μαχες στο παρελθον με τους WW, ακομα πιο επικες και θα τις απολαυσουμε στην οθονη σε λιγα χρονια. Οπως και τι ακριβως ηθελε απο τα 3 eyed raven και ποια η σχεση του με αυτα, και τι στο καλο ηταν, stark ή targaryen.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...