Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα τα πραγματα για τις βαθμολογιες. Αν στο 3ο επεισοδιο ο

Spoiler

NK σκοτωνε κανα μπραν και μετα καμια αρυα ή κανεναν αλλο βασικο χαρακτηρα ή ακομα και αν νικουσαν οι νεκροι και μετα κατευθυνονταν προς το King's Landing, τοτε δεν θα υπηρχαν και τοσοι ασσοι. Εγω παντως πιστευω οτι κατι θα παιχτει με τον NK. Αποκλειεται ο μεγαλυτερος χειμωνας ολων των εποχων να τελειωνει μεσα σε μια νυχτα. Επεσε ο χειμωνας στο Winterfell κυριολεκτικα, για 2η φορα; Δυσκολο.. Δεν ξερω.. Επισης το οραμα της ντανυ εδειχνε μεσα στο King's Landing οτι εχει παγωνια ή κανω λαθος;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ρε σατανάδες, τι πανοπλία ονειρεύεστε ότι θα φοράει ο

  Απόκρυψη περιεχομένων

δράκος; Για ποιό λόγο να το κάνουν αυτό; Ό,τι τι ας πούμε; Θα κάνουν γκελ τα βέλη πάνω της; Τα βέλη που βύθισαν ολόκληρο

στόλο από πολεμικές φρεγάτες;

balerion.jpeg

Βalerion the dread.

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε
Spoiler

Τρομερά, η Nymeria είναι σαν το mountain πλεον σε σχεση με αυτόν

Spoiler

Πέραν αυτού, νομίζω και στον προηγούμενο κύκλο (ή και στον 6) ο ίδιος ο Ghost ήταν κατά τι μεγαλύτερος (π.χ. έφτανε σημαντικά πιο πάνω από τη μέση ενός ανθρώπου, ενώ χτες μου φάνηκε σαν λυκόσκυλο σε μέγεθος  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

NK σκοτωνε κανα μπραν και μετα καμια αρυα ή κανεναν αλλο βασικο χαρακτηρα ή ακομα και αν νικουσαν οι νεκροι και μετα κατευθυνονταν προς το King's Landing, τοτε δεν θα υπηρχαν και τοσοι ασσοι. Εγω παντως πιστευω οτι κατι θα παιχτει με τον NK. Αποκλειεται ο μεγαλυτερος χειμωνας ολων των εποχων να τελειωνει μεσα σε μια νυχτα. Επεσε ο χειμωνας στο Winterfell κυριολεκτικα, για 2η φορα; Δυσκολο.. Δεν ξερω.. Επισης το οραμα της ντανυ εδειχνε μεσα στο King's Landing οτι εχει παγωνια ή κανω λαθος;

 

Spoiler

Δε θυμάμαι αν ήταν παγωνιά ή απλά πολύ στάχτη. Μάλλον το δεύτερο αν υποθέσουμε ότι τελικά αποτεφρώσει τη Cercei και την πόλη της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Ison_ said:
  Hide contents

Δε θυμάμαι αν ήταν παγωνιά ή απλά πολύ στάχτη. Μάλλον το δεύτερο αν υποθέσουμε ότι τελικά αποτεφρώσει τη Cercei και την πόλη της.

Spoiler

Αφου εδειχνε την ανασα της να αχνιζει. Ψυχος εκανε. Μαλλον αλλα ειχαν στο νου τους τοτε, αλλα κανουν τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, elpaso1 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αφου εδειχνε την ανασα της να αχνιζει. Ψυχος εκανε. Μαλλον αλλα ειχαν στο νου τους τοτε, αλλα κανουν τωρα.

Spoiler

Μπορεί απλά να κάτσει στο θρόνο ο Γιάννης ο ΧΙΟΝΗΣ και γι'αυτό να δείχνει χιόνι...

Να πω εδώ ότι για μένα οι WW ήταν αδιάφοροι. Η σειρά με τράβηξε γιατί είχε μεσαιωνικό setting και απίστευτο χτίσιμο κόσμου, ιστοριών και χαρακτήρων. Δεν με έχει χαλάσει απολύτως τίποτα μέχρι στιγμής.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, jokul7 said:
  Hide contents

Μπορεί απλά να κάτσει στο θρόνο ο Γιάννης ο ΧΙΟΝΗΣ και γι'αυτό να δείχνει χιόνι...

 

19 ποντους χιονι που λεει και το ανεκδοτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, moysatos79 είπε

Δεν ξέρω εάν το προσέξατε εκτός από τον καφέ

Boeing με Χαλασμένο software; Πέρασε μπροστά από τα γυρίσματα; 😁😃😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

2 πράματα, που δεν είδα να σχολιάστηκαν...

1.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Η σκηνή με τον Μπρον τι ακριβώς εξυπηρετεί ; 

Ανεβαίνει στην άλλη άκρη του κόσμου απλά για να παζαρέψει το Highgarden με τα αδέλφια και μετά εξαφανιζόλ

WTF που λένε και στο χωριό μου 

2.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ιδέα μου είναι ή ο Ghost έμπασε ; 

 

για το 1 λογικα καποιο ρολο θα παιξει στο μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Κάπου διάβασα ότι ο ghost σαν σκυλί έχει πεθάνει και αυτό ήταν CGI.δεν ξέρω αν αληθεύει βεβαια

Spoiler

Ο μπραν το έχει πει τόσες φορές.δεν είμαι πλέον Σταρκ είμαι κάτι Αλλο.σκοπος τ ήταν ο ΝΚ οι WW και η "γνώση της ανθρωπότητας?" και τπτ άλλο.δν ασχολείται με τα θνητά πράγματα και τα ανθρώπινα πλέον.δεν είναι "ανθρωπος" αλλά το κοράκι με τα 3 μάτια δεν τον νοιάζουν αυτά οπότε μένει αμέτοχος όπως και ο προκάτοχος του.αυτος π ήταν δέντρο .ούτε αυτός βοήθησε πουθενά την ανθρωπότητα πέρα από τς WW και το μπραν.

Και ακόμα κανείς δεν ξέρει ακριβώς τι κάνει ο μπραν.οτι μπαίνει σ ζώα η ότι βλέπει παρελθόν η ότι μπορεί να το αλλάξει άρα και κανείς δεν του το έχει ζητήσει γιατί δεν ξέρουν τι ακριβώς ειναι πλέον.

 

Δεν τ καίγεται καρφακι για το ποιος θα ζήσει κερδίσει η γίνει βασιλιάς ..μόνο η ανθρωπότητα από απειλές όπως ΝΚ .από απειλές π προέρχονται από βλακείες και πάθη των ανθρώπων χ@στ@ε

Και με τον καφέ κορυφαίο αλλά έχει ξαναγίνει όπως κ με το ρολόι του litllefinger και κάπου είδα είχε και καφέ σε μια σκηνή στ χέρι τ ο Τζέιμι όταν ήταν μαζεμένοι όλοι οι lannister επί εποχή πατέρα lannister.

Επεξ/σία από kwstas_1993
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να γινει τελειως Lost η φαση θα πρεπει στο τελος ο Bran να ξυπνησει απο το κωμα που του προκαλεσε η πτωση απο τον πυργο και ολα αυτα να ειναι ενα ονειρο. Και τελικα να φανε ολοι μαζι μονιασμενοι καλαμαρακια.

Ετσι οπως τα εχουν κανει μονο αυτο το τελος αξιζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Spoiler

 

Τα έχουμε ξανά γράψει αλλά πάμε ακόμα μία. Οι ww πουθενά στην σειρά δεν εμφανίστηκαν ως κύριοι χαρακτήρες αν παίζαμε παιχνίδι, θα λέγαμε ότι ήταν ένα side quest.Είχαν όλο και όλο μισή ώρα παρουσίας σε 7 σαιζόν.Δεν είπε ποτέ κανείς επίσημος συντελεστής της σειράς ότι θα παίξουν πρωταγωνιστικό  ρόλο σε αυτήν.

Τώρα το τι φαντασιώθηκαν κάποιοι είναι άλλη ιστορία και στα αλήθεια έχουν κουράσει και μας τα έχουν κάνει τσουρέκια. Αμ το άλλο το κουφό που κάποιοι κόβουν αζιμούθιο όσον αφορά το από που ήρθε η Νταναίρυς και για την τροχιά που είχαν τα πυρά από τις βαλλίστρες μόνο γέλιο προκαλούν. Τέτοια ανάλυση δεν κάναμε ούτε στον στρατό όταν κάναμε αντιαεροπορικά πυρά στην παραλία των Βαττερών της Λέσβου.😛 Δηλαδή έλεος πια.

 

 

Επεξ/σία από xstreamgamer
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...