Προς το περιεχόμενο

Κονδυλώματα - Μεγάλη προσοχή !


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψιτ μεγάλε με το global limit, το ξέρω πως ακούγεται αλλιώς το σωστό σε κάποιον όπως εσύ που είναι άσχετος, αλλά τα αντιβιοτικά τα δίνουμε για βακτηριδιακές λοιμώξεις. Στους ιούς δεν κάνουν τίποτα.

 

Αλλά φαντάζομαι κι αυτό εγώ το κατάλαβα λάθος, δεν είναι πως είπες μαλακία.

όχι αυτό το κατάλαβες σωστά ... περίπου.. (και είμαι σίγουρος ότι απλά googλάρες την τελευταία πρόταση μου για να βρείς κάτι να μου την πεις χαχαχαχα  πως το ξέρω; αν γράψω στο google την πρόταση μου στα αγγλικά ή antibiotics vs viruses  βγάζει ένα σορό link που λένε "σωστά" αυτό που είπες και εσύ.. αλλά φυσικά δεν είχες ιδέα απο πριν και χάρηκες με τα αποτελέσματα γιατι αν είχες ιδέα θα ήξερες ότι πολλές φορές οι γιατροί συνταγογραφούσαν κατα το παρελθόν αντιβιοτικά για να καταπολεμήσουν τον ιο της γρίπης και άλλες ιώσεις  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12137610 και πως τα αντιβιοτικά για τους λόγους που ανέφερα κάνους τους ιούς πιο ισχυρούς https://www.sciencenews.org/article/antibiotics-may-make-fighting-flu-harder )

 

Αλλά ακόμη και δίκαιο να είχες και να μην ήσουν captain hindsight ξερόλας της πρώτης σελίδας του google πάλι λαϊκίζεις γιατι πάλι μου επιτίθεσαι χωρίς επιχειρήματα.. το να έκανα λάθος στο Β θέμα δεν σημαίνει πως είμαι λάθος και στο Α.. αλλά σου είναι δύσκολο να το αντιληφθείς έτσι; επίσης η ουσία του ποστ που αναφέρεσαι συνεχίζει να είναι σωστή ακόμη και αν εννοούσα ότι τα αντιβιοτικά σκοτώνουν ιούς... οπότε και έτσι να ήταν πάλι λαϊκίζεις..

 

λαϊκισμός4

 

deal with it.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψιτ μεγάλε με το global limit, το ξέρω πως ακούγεται αλλιώς το σωστό σε κάποιον όπως εσύ που είναι άσχετος, αλλά τα αντιβιοτικά τα δίνουμε για βακτηριδιακές λοιμώξεις. Στους ιούς δεν κάνουν τίποτα.

 

Αλλά φαντάζομαι κι αυτό εγώ το κατάλαβα λάθος, δεν είναι πως είπες μαλακία.

 

Δεν ξέρω αν το παρατήρησες αλλά ο ένας ρώτησε πως δημιουργήθηκαν τα πρώτα κονδυλώματα και ο άλλος απάντησε πως εξαπλώνεται ο .....HIV.... στην ....Αμερική....

 

Από τα δεκάδες ΣΜΝ, ασχοληθήκαμε αποκλειστικά με το ένα και συγκεκριμένο νόσημα επειδή έτυχε να μεταδίδεται περισσότερο στους γκέι. Τουλάχιστον οι αμαρτωλοί βρίσκονται στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και δεν μολύνουν τα ιερά εδάφη της Ευρώπης, σωστά;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι αυτό το κατάλαβες σωστά ... περίπου.. (και είμαι σίγουρος ότι απλά googλάρες την τελευταία πρόταση μου για να βρείς κάτι να μου την πεις χαχαχαχα  πως το ξέρω; αν γράψω στο google την πρόταση μου στα αγγλικά ή antibiotics vs viruses  βγάζει ένα σορό link που λένε "σωστά" αυτό που είπες και εσύ.. αλλά φυσικά δεν είχες ιδέα απο πριν και χάρηκες με τα αποτελέσματα γιατι αν είχες ιδέα θα ήξερες ότι πολλές φορές οι γιατροί συνταγογραφούσαν κατα το παρελθόν αντιβιοτικά για να καταπολεμήσουν τον ιο της γρίπης και άλλες ιώσεις  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12137610 και πως τα αντιβιοτικά για τους λόγους που ανέφερα κάνους τους ιούς πιο ισχυρούς https://www.sciencenews.org/article/antibiotics-may-make-fighting-flu-harder )

 

Αλλά ακόμη και δίκαιο να είχες και να μην ήσουν captain hindsight ξερόλας της πρώτης σελίδας του google πάλι λαϊκίζεις γιατι πάλι μου επιτίθεσαι χωρίς επιχειρήματα.. το να έκανα λάθος στο Β θέμα δεν σημαίνει πως είμαι λάθος και στο Α.. αλλά σου είναι δύσκολο να το αντιληφθείς έτσι; επίσης η ουσία του ποστ που αναφέρεσαι συνεχίζει να είναι σωστή ακόμη και αν εννοούσα ότι τα αντιβιοτικά σκοτώνουν ιούς... οπότε και έτσι να ήταν πάλι λαϊκίζεις..

 

λαϊκισμός4

 

deal with it.

 

 

Τρολάκι μου, αν νομίζεις ότι με ενδιαφέρει το τι λες τόσο ώστε να... γκουγκλάρω στην τύχη πράγματα που δεν ξέρω μπας και βρω κάτι να σου την πω  :-D  :-D  :-D  :-D... πέφτεις έξω.

 

Και έχεις δίκιο, το ότι είσαι αθεράπευτα άσχετος σε ένα θέμα δε σημαίνει πως είσαι αθεράπευτα άσχετος και σε άλλο. Αλλά μάλλον έχεις ξεχάσει τη σειρά των γεγονότων, καθώς και ότι σε κάθε περίπτωση φαίνεται πως δεν έχεις ιδέα τι σου γίνεται αυτόνομα.

 

Cheers και ξυδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοατκισμος+

 

Αλήθεια, αν πας να δώσεις αίμα σε δημόσιο νοσοκομείο και δηλώσεις ομοφυλόφιλος θα σου πάρουν;

Οχι.

Αποκλειονται οι ομοφυλοφιλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα;

 

Αν ναι μιλάμε για ρατσιστές/σκοταδιστές γιατρούς ή μήπως τελικά υπάρχουν βάσιμα επιχειρήματα για την επικινδυνότητα της συγκεκριμένης ομάδας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά σαν παιδάκι θα πάρεις την θέση της δυνατής ομάδας και θα την πεις στην unpopular opinion για να σου πουν μπράβο

Ωραια ατακα αυτη, ισχυει πολλες φορες.

Ενδιαφερον η αποψη σου στο θεμα, δεν γνωριζω αν αυτα που λες στεκουν η οχι, αλλα ειναι πολυ πιθανο οι σκεψεις σου να ισχυουν.

Θα σου εκανα like αλλα ειμαι κατα του χιτλερ και δεν θελω να φαινεται οτι μου αρεσει που τη λες στον defacer(ασχετα αν ισως εχει δικιο), και την ομαδα του.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 70-80% του πληθυσμού παγκόσμιος έχει η θα έχει κονδυλώματα οξυτενοι (δηλ. Θα εμφανίσει βλάβες "σπυράκια" ) ή τον ιό hpv σε λανθάνουσα μορφή και μπορεί και να μην νοσισει ποτέ του. Ο ιός έχει πάνω από 200 στελέχη από τα οποία τα 40-50 προσβάλουν τα γεννητικά όργανα 2-3 νομίζω είναι επικίνδυνα και ευθύνονται για καρκίνο της μήτρας στης γυναίκες για τους άντρες είναι ποιο ακίνδυνα αλλα και πάλι υπάρχει κίνδυνος ο καυτιριασμος με διαθερμια είναι η καλύτερη θεραπεία διότι τα καίει ποιο βαθιά. Τέλος παίζει σημαντικό ρόλο το ανοσοποιητικό σύστημα κατά την θεραπεία αλλά και μετά γιατί σε κάποια αδυναμία του μπορεί πολύ εύκολα να ξανά εμφανίσεις αυτά ξέρω εγώ παιδιά πεδευομαι από το Πάσχα κοντά 6-7 μήνες τώρα.. σήμερα πήγα πάλι για καυτιριασμο σε έναν γιατρό που μου σύστησε ο γιατρός μου και μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω μια καινούργια θεραπεία με ένα gel (σαν σαπούνι ) και ενα σπρει (και σε σχέση με άλλες αλοιφές κτλπ που δωκιμασα σχετικά οικονομικά) που μόλις κυκλοφόρησε και σε όσους έχει δωκιμαστει κάνει καλή δουλειά οποίος έχει κάποια απορία και μπορώ να βοηθήσω ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω πριν κλείσει το θέμα.

 

Αν μετά το κάρφωμα, πασαλείψω την γύρω περιοχή με οινόπνευμα, ή με τα αντίστοιχα μαντηλάκια, κατάφερα να προλάβω κάτι ή έγινε μια τρύπα στο νερό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τρύπα στο νερό απλά να βάζεις πάντα προφυλακτικό υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες να κολλήσεις και αν δεν είσαι σίγουρος για την άλλη ακόμα και στην πίπα με προφυλακτικό και μην την γλύψεις κολλάνε και στο στόμα αλλά ακόμα και στα μάτια (πολύ ποιο δύσκολα βέβαια) ο ιός είναι αδύναμος στο οξυγόνο και το φως άρα αν έχεις η έχεις ακουμπήσει κτλπ καθαρό οινόπνευμα και κρατά τα χέρια ψηλά για λίγο (μην το δοκιμάσεις με το πουλί σου)

Καλύτερα κατά την γνώμη μου αν πιστεύεις πως η γκόμενα παίζει να έχει απλά μην την καρφώσεις δεν αξίζει η ταλεπορια μπρο στο υπογράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω πριν κλείσει το θέμα.

 

Αν ..., πασαλείψω την γύρω περιοχή με οινόπνευμα, ή με τα αντίστοιχα μαντηλάκια, κατάφερα να προλάβω κάτι ή έγινε μια τρύπα στο νερό?

Εγω θα τυλιγομουν με σελοφαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω πριν κλείσει το θέμα.

 

Αν μετά το κάρφωμα, πασαλείψω την γύρω περιοχή με οινόπνευμα, ή με τα αντίστοιχα μαντηλάκια, κατάφερα να προλάβω κάτι ή έγινε μια τρύπα στο νερό?

Δεν νομίζω αλλά πλυσου καλού κακού μετά το "κάρφωμα" εκτός και αν πας για 2ρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν δεν είσαι σίγουρος μην καρφώσεις πραγματικά δεν αξίζει αλλά και σίγουρος να είσαι πάντα με προφυλακτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 70-80% του πληθυσμού παγκόσμιος έχει η θα έχει κονδυλώματα οξυτενοι (δηλ. Θα εμφανίσει βλάβες "σπυράκια" ) ή τον ιό hpv σε λανθάνουσα μορφή και μπορεί και να μην νοσισει ποτέ του. Ο ιός έχει πάνω από 200 στελέχη από τα οποία τα 40-50 προσβάλουν τα γεννητικά όργανα 2-3 νομίζω είναι επικίνδυνα και ευθύνονται για καρκίνο της μήτρας στης γυναίκες για τους άντρες είναι ποιο ακίνδυνα αλλα και πάλι υπάρχει κίνδυνος ο καυτιριασμος με διαθερμια είναι η καλύτερη θεραπεία διότι τα καίει ποιο βαθιά. Τέλος παίζει σημαντικό ρόλο το ανοσοποιητικό σύστημα κατά την θεραπεία αλλά και μετά γιατί σε κάποια αδυναμία του μπορεί πολύ εύκολα να ξανά εμφανίσεις αυτά ξέρω εγώ παιδιά πεδευομαι από το Πάσχα κοντά 6-7 μήνες τώρα.. σήμερα πήγα πάλι για καυτιριασμο σε έναν γιατρό που μου σύστησε ο γιατρός μου και μου πρότεινε να χρησιμοποιήσω μια καινούργια θεραπεία με ένα gel (σαν σαπούνι ) και ενα σπρει (και σε σχέση με άλλες αλοιφές κτλπ που δωκιμασα σχετικά οικονομικά) που μόλις κυκλοφόρησε και σε όσους έχει δωκιμαστει κάνει καλή δουλειά οποίος έχει κάποια απορία και μπορώ να βοηθήσω ας μου πει

 

Σορρυ που θα γινω grammar nazi, αλλα πονεσε η καρδια μου για λιγο. Γενικα μπορει να κανεις κ αλλα λαθη, αλλα αυτο ειναι οτι χειροτερο :P Διορθωσε το λιγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...