Προς το περιεχόμενο

Κονδυλώματα - Μεγάλη προσοχή !


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχτες πήγα με έναν φίλο σε έναν γιατρό που αφαιρει τα κονδυλώματα με λέιζερ.

 

Δυχτυχώς κόλλησε , απο μια κοπέλα ελαφρώς "περάστε αγόρια"

 

Είχα κολλήσει και εγώ πιο παλιά , απο κοπέλα που δεν πίστευα ότι θα μπορούσε να με κολλήσει τέτοιο πράγμα , αλλα αποδείχτηκε ότι πριν απο μένα τα είχε με έναν γελοίο που ήτανε απο τους τύπους "'ολα τα σφάζω " και την είχε ταράξει στο κέρατο. Είχαμε πάει μαζί στον αφροδισιολόγο , και μας τα είχε αφαιρέσει.

 

Οπότε , με απόλυτη σοβαρότητα , θα ήθελα , παραθέτωντας την εμπειρία μου , να προειδοποιήσω τους φίλους μου ινσομνιακς για αυτή την νόσο.

 

Πρώτα απο όλα να σας πω , ότι ακόμα και αν φοράτε προφυλακτικό , εάν ο άλλος έχει κονδυλώματα , (και πολλες φορές δεν φαίνονται , είναι μικρά) , κατα πάσα πιθανότητα θα κολλήσετε.

 

Διότι το προφυλακτικό καλύπτει την περιοχή του πέους , αλλα όχι το γύρω γύρω. Ειδικά στην γυναίκα , μπορεί να είναι σε όλη την περιοχή , οπότε με την δερματική επαφή να κολλήσεις. Προσωπικα είχα βγάλει σπυράκια στην περιοχή της πολύ κάτω κοιλίας.

 

Ο αφροδισιολογος - δερματολόγος που μας έκανε την επέμβαση , μας είχε πει , πριν 2 χρόνια τώρα αυτό , ότι τα κονδυλώματα είναι ο Νο 1 κίνδυνος σήμερα , και ότι έχουνε αυξηθεί τα κρούσματα κατα 400%.

Χαρακτηρίστικό ήταν , ότι είχαμε κανονίσει να πάμε κατα τις 7 , και μπροστά μας ήτανε 2 κοπέλες και 4 άντρες , όλοι για τον ίδιο λόγο , και μπήκαμε για εξέταση - αφαίρεση κατα τις 9.30 , και το ιατρείο ήτανε γεμάτο και όταν βγήκαμε. Η διαδικασία είναι αρκετά επίπονη , όχι μονο εκείνη την στιγμη , αλλα και τις επόμενες 2 βδομάδες , καθώς σου τα καυτηριάζει και πονας αρκετά!

 

Μεγάλη προσοχή με ποιον κάνετε σεξ αγόρια και κορίτσια !

Ξαναλέω , επειδή είναι δερματική νόσος , το προφυλακτικό δεν κάνει τίποτε !

 

Υπάρχουν και παρα πολλοι άντρες που πάνε και με πόρνες , οπου εκει τα κονδυλώματα κάνουνε πάρτυ ( μαζί με πολλά άλλα....) !

 

Ας αφήσουμε αυτό το νήμα για όποιον θέλει να ρωτήσει πληροφορίες ή για όποιον θέλει να παραθέσει πληροφορίες πάνω στο θέμα , και ας κρατήσουμε μια σοβαρότητα , διότι είναι σοβαρό , δεν μπορείς πλέον ούτε σεξ να κάνεις!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω με αυτες τις αρρωστιες δε καταλαβαινω τη προελευση. Οκ παει καποιος /α με πολλους... Ε και?

Ποιος εκανε την αρχη και δημιουργηθηκαν πανω του τα πρωτα κονδυλώματα. Και επειτα τα κολλησε σε δυο τρεις και αυτοι με τη σειρα τους το ιδιο και το ιδιο και το ιδιο..

Οπως και με το HiV, ποιος ηταν ο πρωτος που τον πρώτο κόλλησε;

Ειναι αρρωστιες που δημιουργουνται μονες τους, τουλάχιστον η πρώτη;

Αυτο το, αν εισαι "μπαινουν τρενα" σιγουρα θα εχεις άρρωστιες δεν το χωνευω. Οχι οτι ειμαι υπερ πολλαπλων συντροφων, αλλα σαν να ειναι δικαιολογια επι της ιατρικης απο μη ιατρους παραμυθαδες για να μη πω αλλη λεξη.

Οπως παλια που λεγανε οποιος ειναι γκει εχει εητζ επι εποχης μπιλι μπο. Σημερα οποιος παει με πολλους εχει αρρωστιες ταδε.

Βεβαια εχει περισσοτερες δις πιθανοτητες να κολλησει κατι, δε λεω, αλλα μας λενε το προβλημα και οχι πως δημιουργειται.

Κριμα για τον φιλο σου και υπολοιπους.

Αυτο το θεμα που ανοιξες μας κανει να ξανασκεφτομαστε πριν κανουμε ξεπετες, οσοι κανετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1/3 μη εμβολιασμένες γυναίκες ή και παραπάνω έχει hpv κάποιας μορφής. Δεν είναι όλες πόρνες.

Όπως και ο έρπης έχει τεράστια διάδοση και φυσικά δε σημαίνει τπτ για το πόσο παιχνίδιαρα είναι η άλλη.

Βέβαια οι μικρές έχουν κάνει σχεδόν όλες εμβόλιο.

Επίσης είναι σημαντικό να αναφερθεί ότι η μορφή hpv που οδηγεί σε εμφάνιση γενετικών κονδυλωμάτων δεν οδηγεί σε εμφάνιση καρκίνου. Ωστόσο αν κάποιος έχει hpv τέτοιου τύπου μπορεί να έχει και του άλλου που είναι πιο επικίνδυνος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι που ξέρω που κόλλησαν κονδυλώματα (και είναι πολλοί/πολλές) το έπαθαν είτε από ενεργειακές βρωμιαρες είτε από τους γκόμενους τους που τους κερατωναν και αυτές νόμιζαν ότι δεν τους κερατωναν και μετά από αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με αυτες τις αρρωστιες δε καταλαβαινω τη προελευση. Οκ παει καποιος /α με πολλους... Ε και?

Ποιος εκανε την αρχη και δημιουργηθηκαν πανω του τα πρωτα κονδυλώματα. Και επειτα τα κολλησε σε δυο τρεις και αυτοι με τη σειρα τους το ιδιο και το ιδιο και το ιδιο..

Οπως και με το HiV, ποιος ηταν ο πρωτος που τον πρώτο κόλλησε;

Ειναι αρρωστιες που δημιουργουνται μονες τους, τουλάχιστον η πρώτη;

Αυτο το, αν εισαι "μπαινουν τρενα" σιγουρα θα εχεις άρρωστιες δεν το χωνευω. Οχι οτι ειμαι υπερ πολλαπλων συντροφων, αλλα σαν να ειναι δικαιολογια επι της ιατρικης απο μη ιατρους παραμυθαδες για να μη πω αλλη λεξη.

Οπως παλια που λεγανε οποιος ειναι γκει εχει εητζ επι εποχης μπιλι μπο. Σημερα οποιος παει με πολλους εχει αρρωστιες ταδε.

Βεβαια εχει περισσοτερες δις πιθανοτητες να κολλησει κατι, δε λεω, αλλα μας λενε το προβλημα και οχι πως δημιουργειται.

Κριμα για τον φιλο σου και υπολοιπους.

Αυτο το θεμα που ανοιξες μας κανει να ξανασκεφτομαστε πριν κανουμε ξεπετες, οσοι κανετε.

Σου λένε πως να προστατευτείς από τον ιό, τι σημασία έχει το πως δημιουργήθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πρέπει να εμβολιαστούν και τα αγόρια αλλά τους πήρε λίγο να το καταλάβουν. Εγώ μπορεί να είμαι παρθένος και να κολλήσω στην πρώτη μου φορά. Δεν έχει να λέει. Και γενικότερα είμαι κατά του να κατηγορούμε τον άλλον. Ο καθένας πρέπει να προσέχει τον εαυτό του και να αποδέχεται τους κινδύνους. Επίσης το τεστ παπ έχει επεκταθεί και στον πρωκτό ενώ ο ιος επηρεάζει και το στόμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, τα αφαιρείς. Με τους μελλοντικούς συντρόφους τι γίνεται;

Δεν είναι οι επικίνδυνες μορφές οι εμφανείς με κονδυλώματα στην γενετική περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να πω ότι δεν είναι φθηνο το να τα αφιαρέσεις. Εμενα και της τοτε κοπέλας μου μας είχε πάρει 400 € εκαστως.

 

Βεβαια , έκανε άψογη δουλεια και δεν ξανα εμφανιστηκε τιποτε.

 

Επίσης , να πω ότι είναι επίπονο , διότι έφαγα ένεση ανισθητικη πάνω στο πέος μου , μετά λέιζερ στο πεος και στην περιοχη τριγυρω ,

 

και μετά με τραβούσαν τα τραυματα και ποναγα για 2-3 βδομάδες.

 

Τα ίδια και η κοπέλα.

 

 

 

Το θέμα δεν είναι ποιος το ξεκίνησε ! Το θέμα είναι ότι υπάρχουν ! Και πρέπει να ήμαστε προσεκτικοι με τι ερωτικους συντρόφους πάμε.

 

Βασικά , δεν μπορείς να ξέρεις ! Ειδικά στην αρχή ! Αν έχεις όμως σταθερό σύντροφο είσαι σχετικά πιο σίγουρος!

 

Και κατι άλλο. Μια κοπέλα που ήταν πριν απο μας , είχε κολλήσει στο στόμα!

 

Κορίτσια! Τεστ Παπ καθε εξάμηνο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πρέπει να εμβολιαστούν και τα αγόρια αλλά τους πήρε λίγο να το καταλάβουν. Εγώ μπορεί να είμαι παρθένος και να κολλήσω στην πρώτη μου φορά. Δεν έχει να λέει. Και γενικότερα είμαι κατά του να κατηγορούμε τον άλλον. Ο καθένας πρέπει να προσέχει τον εαυτό του και να αποδέχεται τους κινδύνους. Επίσης το τεστ παπ έχει επεκταθεί και στον πρωκτό ενώ ο ιος επηρεάζει και το στόμα.

Βασικά εμβολιασμός και αν δεν έχεις εμβολιαστεί και έχεις κολλήσει που είναι εξαιρετικά πιθανό ακόμα και για μονογαμικό ζευγάρι με προηγούμενες σχέσεις προληπτικές εξετάσεις κάθε τόσο και έχεις το κεφάλι σου ήρεμο

Και κατι άλλο. Μια κοπέλα που ήταν πριν απο μας , είχε κολλήσει στο στόμα!

 

Κορίτσια! Τεστ Παπ καθε εξάμηνο !

Σιγά μην κάνουν και κάθε μέρα. Μία φορά το χρόνο. Κι αν είναι καθαρές απο τον ιό ας κάνουν εμβόλιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι ηταν λειζερ και οχι κρυοθεραπεια με αζωτο?

Γνωριζεις οτι στο Συγγρος η κρυοθεραπεια ειναι δωρεαν?

Γνωριζεις ποιο ποσοστο του πλυθησμου ειναι φορεις και δεν το ξερουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι ηταν λειζερ και οχι κρυοθεραπεια με αζωτο?

Γνωριζεις οτι στο Συγγρος η κρυοθεραπεια ειναι δωρεαν?

Γνωριζεις ποιο ποσοστο του πλυθησμου ειναι φορεις και δεν το ξερουν?

 

Η κρυοθεραπεία , επειδη το είχα ψάξει , δεν τα καιει. Τα σπυράκια θέλουν καυτηριασμό μέχρι την ρίζα ! Αλλιώς θα πεταχτουν πάλι αλλου.

Η κρυοθεραπεία δεν τα καιει μέχρι την ρίζα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εμβολιασμός είναι μόνο για τις γυναίκες , όχι για τους άντρες....

 

Ο άντρας δεν κινδυνευει απο καρκίνο της μήτρας!

Αρχηγέ σου έχω νέα. Προκαλούν καρκίνο του στόματος, του λάρυγγα και των φωνητικών χορδών και του πέους.

 

Το 1/4 των head and neck καρκίνων οφείλεται σε hpv.

 

True story

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...