Προς το περιεχόμενο

Μηχανικό πληκτρολόγιο Mantistek GK2 23ευρω [ΤΕΛΟΣ]


Vanurath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αισίως το 11ο πληκτρολόγιο που παίρνω από προσφορές ινσομνια. Ούτε 40ποδαρουσα να ήμουν δε θα μπορούσα να πληκτρολόγησω με όλα. Είστε καταστροφή παιδιά. Ευχαριστώ τον TS

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισίως το 11ο πληκτρολόγιο που παίρνω από προσφορές ινσομνια. Ούτε 40ποδαρουσα να ήμουν δε θα μπορούσα να πληκτρολόγησω με όλα. Είστε καταστροφή παιδιά. Ευχαριστώ τον TS

 

Άστα να πάνε σε καταλαβαίνω, έχω τρία μηχανικά σφραγισμένα στην αποθήκη που κάθονται και περιμένουν...

Μαγαζί με hardware, κινητά και περιφερειακά ανοίγουμε άνετα αν μαζευτούμε 2-3 συμφορουμίτες...! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To expedited shipping τι είναι;

Περνάει τελωνείο;

 

 

Καλύτερα priority direct mail.

Παρήγγειλα κι εγώ 2 πληκτρολόγια.

Έβαλα κι ασφάλεια, οπότε η συνολική τιμή διαμορφώθηκε στα 47.16€

Όλες οι μέθοδοι αποστολής, πλην EMS Express Mail Service έβγαιναν δωρεάν.

Οπότε επέλεξα expedited shipping για πιο γρήγορα.

 

Μετά την πρόταση του Heybro, προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους για ν'αλλάξω σε priority direct mail.

Λόγω 11th Anniversary γινόταν χαμός οπότε δε με δεχόταν το σύστημα.

Οπότε συμπλήρωσα τη φόρμα επικοινωνίας τους.

Αυτά όλα έγιναν το Σάββατο.

Χθες το πρωί, κατάφερα να μπω στο chat όπου η Sylvia με διαβεβαίωσε οτι θ'αλλάξει τη μέθοδο αποστολής.

Κατά το βράδυ, μπαίνω και βλέπω ότι ακόμα δεν έχει αλλάξει, οπότε μπαίνω ξανά chat όπου η Sylvia (ξανά) με ενημερώνει ότι δε θα φανεί η αλλαγή στο status αλλά θα γίνει, να μην ανησυχώ.

 

Σήμερα το πρωί, έρχεται απάντηση από τη φόρμα επικοινωνίας, όπου ο Shallow αναφέρει ότι η αλλαγή δε γίνεται λόγω περιορισμών ταχυδρομείου (If you change it to priority air mail,it couldn't be shipped because of the postal restriction.)

Αναφέρει ότι το συνολικό δέμα με τα 2 πληκτρολόγια είναι 2.258Kg, ενώ το όριο για ταχυδρομείο, είναι μέχρι 2 κιλά.

 

Τι να κάνω; Να ακυρώσω; Τι πιθανότητα έχει να περάσει έλεγχο; Κι αν περάσει, πόσο θα βγει; Αν μιλάμε για τα 3€ των ΕΛΤΑ, δε μ'ενοχλεί.

Να τους ρωτήσω αν γίνεται να σπάσει η παραγγελία και να φύγουν ξεχωριστά;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να σπάσει η παραγγελία. Κι εγώ πήρα 2 και δεν με άφηνε στην ίδια παραγγελία να δηλώσω priority, οπότε έκανα 2 ξεχωριστές παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, αυτό θα κάνω.

Το περίεργο ήταν ότι εμένα μου επέτρεπε να επιλέξω priority..

Βέβαια, αν το επέλεγα, μπορεί να μην περνούσε :Ρ

Πάντως δεν ήταν γκριζαρισμένη η επιλογή


edit: Δυστυχώς, γράφουν ότι δεν είναι δυνατόν να σπάσει η παραγγελία στα 2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργοι οι κινέζοι πολύ.. Με expedited νομίζω ότι η πιθανότητα για τελωνείο είναι 100%, αλλά ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα. Τουλάχιστον ζήτα μόνο το ένα. Ή ούτε αυτό γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο και βαρύ δέμα, πας φουλ για τελωνείο. Οι τιμές είναι ότι του έρθει του τελωνειακού... αλλά πλέον το 3ευρώ δεν ισχύει, τα τέλη εκτελωνισμού είναι μίνιμουμ 15 ευρώ + 6 ευρώ φπα + random_ποσό.

εγώ στη θέση σου, αν μπορούσα θα ακύρωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί απλά να περιμένει να έρθουν και αν δει ότι υπάρχει έξτρα χρέωση να μην παραλάβει;

 

Πάντως αν κάποιος ειναι από Θεσσαλονίκη και τελικά το μετάνιωσε, εδώ είμαι εγώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητα να γινει ποσοτητα 1 και priority, μην ασχοληθεις με τιποτε αλλο (και refund το 2ο τεμ., εννοειται).

Αν δεν γινεται, τοτε ακυρωσε.

 

(υπομονη γιατι εχουν χιλιαδες παραγγελιες ταυτοχρονα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο και βαρύ δέμα, πας φουλ για τελωνείο. Οι τιμές είναι ότι του έρθει του τελωνειακού... αλλά πλέον το 3ευρώ δεν ισχύει, τα τέλη εκτελωνισμού είναι μίνιμουμ 15 ευρώ + 6 ευρώ φπα + random_ποσό.

εγώ στη θέση σου, αν μπορούσα θα ακύρωνα...

Εδώ φέρει για εμένα και φίλους το τελευταίο εξάμηνο 5 rcd330g plus , 2din car radio μεγάλο κουτί και βάρος 2+κιλά

 

Cn , sk και nl post. Όλα πέρασαν αέρα εκτός από ένα τον Ιούλιο που πλήρωσε 3€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ φέρει για εμένα και φίλους το τελευταίο εξάμηνο 5 rcd330g plus , 2din car radio μεγάλο κουτί και βάρος 2+κιλά

 

Cn , sk και nl post. Όλα πέρασαν αέρα εκτός από ένα τον Ιούλιο που πλήρωσε 3€.

 

Μόνο που ο τιμοκατάλογος άλλαξε πριν κάνα μήνα.

Και πάνω απ όλα είναι θέμα τύχης. Κ εγώ δεν έχω πληρώσει ποτέ, αλλά τα περιστατικά στα διπλανά φόρουμ είναι αισθητά πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...