Προς το περιεχόμενο

Μηχανικό πληκτρολόγιο Mantistek GK2 23ευρω [ΤΕΛΟΣ]


Vanurath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ζητησα χθες να μου αλλαξουν την παραγγελια απο Brown σε black γιατι βαριεμε να περιμενω μεχρι 10 οκτωβρη να μου στειλουν. . Στειλανε την παραγγελια σημερα κι ολας. Ελπιζω να παλευονται οι black διακοπτες. Θα επαιρνα red αλλα δεν μου αρεσει το χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρέλαβα σήμερα το πρώτο black, το πλήκτρο D είναι μόνιμα σβηστό, να φανταστώ ελαττωματικό ?

 

πάντως μου φαίνεται ότι έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, όχι ότι έχω δοκιμάσει ακριβά πληκτρολόγια βέβαια για να συγκρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πόσοι πήραν και να δουλεύει σωστά; Ήδη 4 έχουν ελαττωματικα! Παρέλαβα κι εγώ 2 το πρωι και όλη μέρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα με αυτά που ακούω γιατί δεν πρόλαβα να τα δοκιμάσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα. Δεκα μέρες. Τελωνείο δε πέρασε με priority. Είναι black switches που με σχέση του red από πάνω με χαλάνε λίγο γιατί δεν έχεις την κλικι αίσθηση ότι πατήθηκαν τα κουμπια, βέβαια είναι πολύ πιο ήσυχο από τους Red που το βράδυ ξυπνάει άνθρωπος. Αλλο ενα αρνητικό ότι δεν έχει full enter key. Και λείπει συντόμευση για το calculator.

post-208681-0-87080200-1506102011_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ και το δοκιμάζω τώρα. Δεν υπάρχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα. Μία πρώτη δοκιμή με o-rings πάντως δεν έκανε καμία διαφορά. Τα keycaps είναι λίγο διαφορετικά με του G710+ δεν έχουν ένα πλαστικό "σταυρό" από κάτω και ενώ στο G710+ τα orings κάνουν τους καφέ λίγο πιο ήσυχους, εδώ δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά. Αυτό για τα δικά μου αυτιά και με orings που δοκίμασα. Δοκίμασα και αυτά που αγόρασα και αυτά του G710+. Αυτά τα γράφω για να μην βιαστούν οι φίλοι να πάρουν orings. Αργότερα περισσότερα από το πληκτρολόγιο... Πρώτες εντυπώσεις θετικές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω παραλαβει εδω και 2 μερες το red . Ειναι πληρως λειτουργικο κανενα προβλημα. Πολυ θετικες οι πρωτες εντυπωσεις για τα χρηματα του πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ. Το πληκτρολόγιο είναι άψογο πανέμορφο και πολύ στιβαρό από αλουμίνιο. Τα δε φώτα για βράδυ απόλαυση. Μπράβο για την τιμή που το βρήκαμε ελπίζω να κρατήσει αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ και το δοκιμάζω τώρα. Δεν υπάρχει κανένα λειτουργικό πρόβλημα. Μία πρώτη δοκιμή με o-rings πάντως δεν έκανε καμία διαφορά. Τα keycaps είναι λίγο διαφορετικά με του G710+ δεν έχουν ένα πλαστικό "σταυρό" από κάτω και ενώ στο G710+ τα orings κάνουν τους καφέ λίγο πιο ήσυχους, εδώ δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά. Αυτό για τα δικά μου αυτιά και με orings που δοκίμασα. Δοκίμασα και αυτά που αγόρασα και αυτά του G710+. Αυτά τα γράφω για να μην βιαστούν οι φίλοι να πάρουν orings. Αργότερα περισσότερα από το πληκτρολόγιο... Πρώτες εντυπώσεις θετικές...

αν δεν έχουν τα caps τον σταυρό από κάτω είναι λογικό να μην έχουν αποτέλεσμα τα o-rings. ευχαριστώ για την πληροφορία. λογικά θα πρέπει να ψαχτώ για σετάκι caps αφού έτσι κι αλλιώς χρειάζομαι το Κ

 

μια ερώτηση μόνο .. τι πάχος o-rings χρησιμοποίησες? 1,5mm 2,5mm ή παχύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5mm και τώρα που το είπες δοκίμασα διπλό oring και πλέον έχει διαφορά. Επόμενως με αυτά τα keycaps θέλει πολύ χοντρά orings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πληκτρολόγιο είναι ΑΨΟΓΟ. Όχι μόνο για τα χρήματα που κόστισε, αλλά και τα τριπλάσια να είχε.

Πολύ καλή κατασκευή, ωραίο φινίρισμα παντού, ψηλά ποδαράκια, όλα είναι μια χαρά.

Το μόνο που με ξενίζει είναι οι μπλε διακόπτες (πριν είχα μαύρους σε Coolermaster Trigger). Είναι πολύ ελαφριά η αίσθηση απαιτώντας πολύ μικρότερη πίεση. Ο θόρυβος είναι αισθητά πιο υψηλός επίσης (αλλά αυτό δεν είναι τίποτα, συνηθίζεται).

post-59822-0-15518500-1506110737_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πληκτρολόγιο είναι ΑΨΟΓΟ. Όχι μόνο για τα χρήματα που κόστισε, αλλά και τα τριπλάσια να είχε.

Πολύ καλή κατασκευή, ωραία φινίρισμα παντού, ψηλά ποδαράκια, όλα είναι μια χαρά.

Το μόνο που με ξενίζει είναι οι μπλε διακόπτες (πριν είχα μαύρους σε Coolermaster Trigger). Είναι πολύ ελαφριά η αίσθηση απαιτώντας πολύ μικρότερη πίεση. Ο θόρυβος είναι αισθητά πιο υψηλός επίσης (αλλά αυτό δεν είναι τίποτα, συνηθίζεται).

 

Καφε που πήρα πιστεύω είναι οι ιδανικοί. Ούτε πολύ δυνατοί δεν ακούγονται πολύ και απολαμβάνεις και το κλικι το νιώθεις. Εξαιρετικό και το φως. Τσάμπα το πήραμε βασικά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ο φωτισμός είναι άψογος. Επίσης να ενημερώσω ένα ακόμα αρνητικό των orings. Επηρεάζουν αρνητικά τον φωτισμό και χάνεται η ομοιομορφία στα γράμματα... το κάτω μέρος γίνεται πιο σκούρο. Τελικά δεν θα βάλω τίποτα... σκέτοι καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...