Προς το περιεχόμενο

DELL XPS 13 2in1 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικά όσο υπάρχουν λύσεις (εμφανώς) πιο λογικές σε συνδεσιμότητα (2 usb-3 type A, 1 usb type-c, HDMI) και της ίδιας φιλοσοφίας σε φορητότητα

Δεν ειναι της ιδιας φιλοσοφιας:

δεν ειναι 2-in-1 και δεν εχει καν touch οθονη.

 

Συγκρινεται(εδω γελαμε) με το κανονικο dell xps 13 ή με αλλα παρομοια λαπτοπ(hp spectre, asus zenbook κλπ). Γενικοτερα ακουγεται αστειο να παρει καποια εταιρεια για επαγγελματικη χρηση για τους υπαλληλους της το xiaomi notebook και για αυτο δεν ειναι τυχαιο οτι καμια δεν το διαλεγει.

Χωρια που ειναι ουσιαστικα βαρυτερο, μεγαλυτερο, χοντροτερο, με μικροτερη αυτονομια και με λιγοτερες θυρες απο το dell xps.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι θα γίνουν. Αλλά ΟΤΑΝ γίνουν θα έχεις αλλάξει άλλα 2 (δύο) laptop μέχρι τότε. Προς το ΠΑΡΟΝ η θύρα Type A χρειάζεται. 

 

Είναι παράλογο κάποιος να επιχειρηματολογεί ότι χαίρεται που έχει κάποιο χαρακτηριστικό που στο μέλλον θα είναι στάνταρ (και δεν το χρειάζεται τώρα) όταν ταυτόχρονα στερείται ένα χαρακτηριστικό που είναι τώρα στάνταρ και το χρειάζεται 

 

Αδιαφορήστε για τις μη λειτουργικές λύσεις και τιμωρήστε τες αγνοώντας τες μέχρι να βάλουν μυαλό και να βγάζουν χρήσιμα προϊόντα όπως τα θέλει ο χρήστης.

 

Ειδικά όσο υπάρχουν λύσεις (εμφανώς) πιο λογικές σε συνδεσιμότητα (2 usb-3 type A, 1 usb type-c, HDMI) και της ίδιας φιλοσοφίας σε φορητότητα

 

Δεν ξέρω αν πάει προς εμένα, αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος "χαίρεται" γι'αυτο.

Εδώ η Dell κυκλοφορεί πάμφθηνα χρέπια που απαιτούν dongles, στο XPS θα κόλλαγε.

Επεξ/σία από ~mxls~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν πάει προς εμένα, αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος "χαίρεται" γι'αυτο.

Εδώ η Dell κυκλοφορεί πάμφθηνα χρέπια που απαιτούν dongles, στο XPS θα κόλλαγε.

δεν πάει προς κάποιον ειδικά. Το αναφέρω γιατί συχνά υπάρχουν (μυστηριωδώς) οπαδοί των περιορισμών σε πολλές κατηγορίες (πχ χρήστες iphone ή υποστηρικτές της κατάργησης 3.5mm port στα κινητά κτλ κτλ).

 

 

Δεν ειναι της ιδιας φιλοσοφιας:

δεν ειναι 2-in-1 και δεν εχει καν touch οθονη.

Εντάξει και αυτό δεν 2 in 1 και κουβαλάς το πληκτρολόγιο... Πιο περιστροφική οθόνη έχει. Κανένας (ας πούμε) δε θα το δουλέψει (κανονική) ταμπλέτα στις 13'' και με πληκτρολόγιο από κάτω. Μόνο ότι θα ακουμπάνε τα πλήκτρα στο τραπέζι (και θα φθείρονται και να μην πούμε για βρομιές υγρασίες) είναι αποτρεπτικό (για μένα τουλάχιστον). 

 

Όσο για το xiaomi το είπα (περίπου) τυχαία και νόμιζα είναι touch η οθόνη του να πω την αλήθεια. Επίσης πρόσεχε πόσο "γελάς" με την xiaomi γιατί δεν είναι τυχαία εταιρία.  B)  Απλά στα laptop δεν είναι το όνομα και υποστήριξη της dell (συμφωνώ και αφορά το παρόν) αλλά το έχει με τα ποιοτικά προϊόντα και μάλλον δεν είχες κάποιο για να την κατακρίνεις. Σίγουρα αξίζουν με το παραπάνω για αυτά που ζητάνε πάντα. 

 

το κανονικό xps 13 είναι αντίστοιχης φιλοσοφίας (σωστά λες) με λογικές θυρες (όχι παραπάνω από την χιαομι εκτός αν αναφέρεσαι σε άλλο μοντέλο που δεν κατάλαβα) και νομίζω με αυτό πρέπει να βολευθεί ο "επαγγελματίας" που θέλει DELL και όχι με το εν λόγω του review με μία usb-c

Επεξ/σία από keysmith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει και αυτό δεν 2 in 1 και κουβαλάς το πληκτρολόγιο... Πιο περιστροφική οθόνη έχει. Κανένας (ας πούμε) δε θα το δουλέψει (κανονική) ταμπλέτα στις 13'' και με πληκτρολόγιο από κάτω. Μόνο ότι θα ακουμπάνε τα πλήκτρα στο τραπέζι (και θα φθείρονται και να μην πούμε για βρομιές υγρασίες) είναι αποτρεπτικό (για μένα τουλάχιστον).

 

Μια χαρά υπάρχει κοσμος που τα χρησιμοποιεί σαν ταμπλετ και για αυτο οι εταιρείες τα βγαζουν.

 

 

το κανονικό xps 13 είναι αντίστοιχης φιλοσοφίας (σωστά λες) με λογικές θυρες (όχι παραπάνω από την χιαομι εκτός αν αναφέρεσαι σε άλλο μοντέλο που δεν κατάλαβα) και νομίζω με αυτό πρέπει να βολευθεί ο "επαγγελματίας" που θέλει DELL και όχι με το εν λόγω του review με μία usb-c

Το κανονικο dell xps 13 εχει μια παραπανω θυρα(sd card) απο το xiaomi, που επισης είναι βαρυτερο, χοντροτερο, μεγαλύτερο και με χειροτερη αυτονομία.

 

Φυσικα, δεν αξίζει τα λεφτα του το xiaomi 13".

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.. Κανένα από αυτά δεν αξίζει. Και περισσότερο αυτό του άρθρου που έχει ένα Usb-c.

Dell xps 13 και asus zenbook είναι εξαιρετικά λαπτοπ που αξιζουν τα λεφτα τους, σε αντίθεση με το xiaomi 13 που αναφερες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη παρουσιαση και ωραιο εργαλειο απο την Dell. Μια και λεμε για υβριδικους, αντιστοιχος Dell υβριδικος με 15αρα οθονη, κυκλοφορει στην ελληνικη αγορα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...