Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Google Pixel 2 και Pixel 2 XL με τιμές από $649 και $849 αντίστοιχα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι αυτοί που λέτε για λαγκ,ειδικά σε ναυαρχιδες των τελευταίων 2-3 ετών,που το συναντήσατε; Προσωπικά έχω αλλάξει όλα τα κορυφαία μέχρι πέρσι αλλά και γενικά έχω να δω λαγκ κάνα 4αρι χρόνια σε αντροιντ μεγάλης κατηγορίας.Εκτος αν μιλάμε για καλογραμμένες σάπιες εφαρμογές συνήθως τίγκα στις διαφημίσεις.Τοτε οκ..

 

Μπορεί όχι lag με την έννοια ότι κολλάει για ένα δευτερόλεπτο αλλά σε συσκευές με skin υπάρχει micro stuttering, θα μου πεις who cares, ένα έμπειρο μάτι το προσέχει, οι πλειοψηφία δεν το παίρνει χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ το θεωρώ κορυφαία υλοποίηση, αλλά με μεγάλο αρνητικό την απουσία θύρας ακουστικών. Δυστυχώς, όμως, αυτό είναι το μέλλον πλέον, αφού ακολουθούν όλοι τη λογική αυτή, σιγά-σιγά.

 

Όλοι αυτοί που λέτε για λαγκ,ειδικά σε ναυαρχιδες των τελευταίων 2-3 ετών,που το συναντήσατε; Προσωπικά έχω αλλάξει όλα τα κορυφαία μέχρι πέρσι αλλά και γενικά έχω να δω λαγκ κάνα 4αρι χρόνια σε αντροιντ μεγάλης κατηγορίας.Εκτος αν μιλάμε για καλογραμμένες σάπιες εφαρμογές συνήθως τίγκα στις διαφημίσεις.Τοτε οκ..

Κράτα ένα από αυτά πάνω από ένα χρόνο και θα καταλάβεις... Χρήστης Galaxy S6, εδώ, θυμάμαι πόσο ευχάριστη έκπληξη ήταν η λειτουργία του όταν το πρωτοπήρα (μετά από Nexus 4) και, σήμερα, μπορώ να πω ότι το Nexus 4 στην αντίστοιχη ηλικία του ήταν 10 φορές πιο γρήγορο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή καλό είναι να είμαστε σοβαροί, το XL είναι στα 850 dollars +8,5% ΦΠΑ( max) =782 ευρώ.

 

Το απλό βγαίνει πολύ φτηνότερα.

 

Το ΦΠΑ 24% υπάρχει μόνο στην  Ελλάδα με δείκτη χαμηλότερης οικονομικής ελευθερίας και από χώρες της Αφρικής και όχι στην φιλελεύθερη Αμερική.

ΓΙΑ ΕΛΑΛΔΑ ΤΟ ΕΙΠΑ προφανος καθος δεν κανω καθε μερα ταξιδια στην αμερικη να το παρω

ανεφερα ποσο θα σκασουμε εμεις εδω...... και προφανος τοσα λεφτα για τηλεφονο το οποιο σε δυο χρονια θα εχει κομενα update δεν τα δινω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και προφανος τοσα λεφτα για τηλεφονο το οποιο σε δυο χρονια θα εχει κομενα update δεν τα δινω......

 

3 χρόνια update θα έχει.

 

δες τα μικρά γράμματα κάτω στο παρακάτω link

 

³Pixel’s software and security updates for three years.

 

Στο operating system λέει:

 

Minimum 3 years of OS and security updates

 

https://store.google.com/us/product/pixel_2_specs?hl=en-US

 

Επίσης:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λενε για wireless charging πρεπει να ξερουν οτι χανεις σε ταχυτητα φορτισης με το συγκεκριμενο προσον. Επομενως καλυτερα καλωδιακι και 25-100 σε 45 λεπτα πλεον.

και σε ενα χρονο μπαταρία στο χερι...

αν εχεις σκοπό να κρατήσεις πάνω από ενα χρόνο την συσκευή φόρτιση με 1a (το πολυ επιβάλετε) αν μπορείς βάλε και 500mha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΕΛΑΛΔΑ ΤΟ ΕΙΠΑ προφανος καθος δεν κανω καθε μερα ταξιδια στην αμερικη να το παρω

ανεφερα ποσο θα σκασουμε εμεις εδω...... και προφανος τοσα λεφτα για τηλεφονο το οποιο σε δυο χρονια θα εχει κομενα update δεν τα δινω......

 

Μη σε ανησυχεί φίλε μου, δεν θα έρθει εδώ για να μπεις στον πειρασμό.

Τα updates δεν είναι 2ετίας πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καλυτερη και ομαλοτερη εμπειρια android λετε μερικοι μωρε;

 

Τελευταια σοβαρη συσκευη που ειχα και δεν φορουσε vanilla android (τωρα εχω 1+3) ηταν το Xiaomi Mi5s και ηταν ΠΑΝ-ΓΡΗ-ΓΟ-ΡΟ, δεν κολουσε πουθενα και ας ειχε το 'bloated' miui πανω, και ας κοστιζε λιγοτερο απο τρια κατοσταρικα.

Ιδια εμπειρια ειχα και παλαιοτερα με s6 edge, με htc 10, με lg g5 κλπ

 

Ολα τα κινητα σφαιρατα ειναι, αν τωρα κολατε στα 20" που κανει γρηγοροτερα το pixel να ανοιξει 30 εφαρμογες στα speedtest στο Youtube, πάσο.

 

Το μονο καλο που εχουν τα pixel ειναι οτι ρουταρονται και κοβεις διαφημισεις κλπ, καθως εισαι και ανετος να βαλεις και καμια custom rom, αν εισαι χομπιστας.

 

Συγκεριμενα για τα pixel 2, απλα πανακριβα Ευρωπη.

Το μικρο εχει τρισαθλια μπεζελ ενω και τα 2 τα θεωρω κακασχημα κινητα.

το ακούσαμε και αυτο...... s6 edge ΠΑΝ-ΓΡΗ-ΓΟ-ΡΟ,

μονο που το εγραψες αυτο αυτομματα κανεις δεν θα παρει στα σοβαρα το post σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χρόνια update θα έχει.

 

δες τα μικρά γράμματα κάτω στο παρακάτω link

 

³Pixel’s software and security updates for three years.

 

Στο operating system λέει:

 

Minimum 3 years of OS and security updates

 

https://store.google.com/us/product/pixel_2_specs?hl=en-US

 

Επίσης:

 

3 χρονια security update και 2 χρονια software update

καλα το λεω 2 χρονια τοτε........

ειναι απλα αστειο να επερνε το αρχαιο 5 (apple) 5 χρονια updates και μαλιστα απροβλιματιστα....... και αυτα τα ΘΥΡΙΑ απλα να τα παρατάνε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χρονια security update και 2 χρονια software update

καλα το λεω 2 χρονια τοτε........

 

Το tweet και το operating system στο link που έδωσα δεν το είδες;

 

Anyway θα το έχεις και σε επίσημο link  της Google με πιο καλή διευκρίνηση σε λίγο καιρό.

 

Το DxOMark review για το Pixel 2

 

Google Pixel 2 reviewed: Sets new record for overall smartphone camera quality

 

https://www.dxomark.com/google-pixel-2-reviewed-sets-new-record-smartphone-camera-quality/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την καλή μου διάθεση να πάρω το XL, η εμπειρία μου από το nexus 5x με το σημερινό(!!) BOOTLOOP, καθώς και με το g3, με αποτρέπει από το να αγοράσω οτιδήποτε έχει σχέση με LG.

 

Παραλληλα εχω ψηλο-απελπιστεί από την υποστήριξη του android στις άλλες εταιρείες. Ειλικρινά παρότι δεν ήταν ποτέ η πρώτη μου επιλογη, εχω αρχίσει να κοιτάζω προς Apple.

 

Υγ Ελπίζω το pixel 3 xl να το φτιάχνει η ΗTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και ποιος θα το πάρει!μην γράφετε ότι θέλετε, άψογη εμπειρία χρήσης και χαρακτηριστικά, το μόνο κακό είναι ότι δεν πέφτει εύκολα η τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεποντας τα hands on, μπορω να πω οτι τα περιμενα χειροτερα. Σε γενικες γραμμες  παρα πολυ καλα, τα stereo speakers δειχνουν οτι ακουνε το κοινο τους και τα επεστρεψαν απο το nexus 6p. 

 

Καμερα απιστευτη, θελω να δω πως θα βγαινει το portrait mode με μια καμερα σε σχεση με τις dual camera. 

 

Μπαταρια, πρεπει ειναι αρκετα καλα, ειδικα το XL. 

 

Οθονη παρα πολυ καλη

 

Specs, ειναι αρκετα καλα για να τρεχουν stock android 

 

Σε σχεση με τις αλλες ναυαρχιδες πιστευω οτι αξιζει τα χρηματα του, το XL ειναι φθηνοτερο απο note 8, iphone 10, v30, mate 10. Δεν περιμενα η google να βγαλει το φθηνοτερο κινητο της αγορας. Ειμαστε δυστηχως πολυ ατυχη που δεν θα ερθει ουτε φετος στην Ελλαδα... ειπε οτι θα το λανσαρουν και στην Ιταλια, οποτε ισως ειναι ποιο ευκολο να το εχουμε και εμεις εδω? ξερει κανεις? 

 

Υ.Γ. The elephant in the room ηταν το head phone jack. Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καν επειδη δεν χρησιμοποιω ακουστηκα, αλλα επειδη κοροιδευαν περυσι παρα πολυ πρεπει να ηταν πολυ δυσκολο να ανακοινωσουν οτι θα παρεχουν ανταπτορα επειδη το εβγαλαν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την καλή μου διάθεση να πάρω το XL, η εμπειρία μου από το nexus 5x με το σημερινό(!!) BOOTLOOP, καθώς και με το g3, με αποτρέπει από το να αγοράσω οτιδήποτε έχει σχέση με LG. Παραλληλα εχω ψηλο-απελπιστεί από την υποστήριξη του android στις άλλες εταιρείες. Ειλικρινά παρότι δεν ήταν ποτέ η πρώτη μου επιλογη, εχω αρχίσει να κοιτάζω προς Apple.Υγ Ελπίζω το pixel 3 xl να το φτιάχνει η ΗTC.

Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Η LG παρέχει μόνο την P-OLED οθόνη στο XL, τίποτα άλλο. Όλο το υπόλοιπο είναι της HTC. Οπότε το θέμα με τα bootloops της LG δεν κολλάει πουθενά εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...