Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Google Pixel 2 και Pixel 2 XL με τιμές από $649 και $849 αντίστοιχα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είστε γελοίοι μερικοί. Κράζετε χωρίς να βλέπετε ούτε παρουσιάσεις, ούτε να διαβάζετε, ούτε να σκέφτεστε.

Απλά χαζεύετε μια φωτογραφία, και αν μας αρέσει είναι καλό κινητό. Αν εμφανισιακά δεν μας αρέσει είναι χάλια.

Λοιπόν για όσους κατάλαβαν τι είδανε:
-Είναι το κορυφαίο φωτογραφικό κινητό αυτή τη στιγμή.
-Έχει την οθόνη  με την υψηλότερη ανάλυση. (P-OLED -538 ppi).
-Είναι προφανώς το ταχύτερο android smartphone αυτή την στιγμή λόγω pure android, που συγκρίνεται μόνο με iphone λόγω ios.
-To ΧL έχει πολύ μικρότερα bezels από το κανονικό.
 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Pixel έχουν πουλήσει εκατομμύρια και η Google δεν προλαμβενε ποτε να παράξει τόσο πολλά όσο το ζητούσε ο κόσμος. Αυτός που κατανοεί την καλύτερη android εμπειρία μονο στο Pixel θα την δεις είναι και αυτός που το αγοράζει. Άσε που η κάμερα του ήταν και παλει είναι 2 σκαλιά πάνω από την Apple και Samsung.  Το XL 2 δεν έχει να ζηλέψει τίποτε το σημαντικό από το Note 8 εκτος το wireless charging. Όχι μονο αυτό αλλα είναι και πιο εύκολο στην χρήση σε όλα τα σημεία από ένα Note 8. Πιο μικρή και βολική οθόνη, stereo μπροστινά speakers, τέλεια θέση fingerprint reader, γαμάτο AI και πολλά software καλούδια.

παντως πρεπει να παραδεχτώ οτι το εχεις... πουλάς ψυγείο σε εσκιμώους  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατά τημες Αμερικής δλδ without vat

Βάλτε και φπα 24% + κάποιους κλασσικούς φωρους άνετα 1100 ευρώ πάει τόσα δεν δίνω που να κολυμπώ στο χρήμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη , ειμαστε με τα καλα μας .. υπαρχει ανθρωπος που θα αγορασει αυτο το προιον; εξαιρετικα άτεχνο   σε ολα τα σημεία εκτος απο αυτο το assistant... 

Μιλάμε για την πιο ομαλή εμπειρία android. Φυσικά αξίζει να το πάρεις κάποιος. Σίγουρα ειναι μια πολύ καλύτερη επιλογή από τις ναυαρχίδες που έχουν κάτι καρναβάλια λειτουργικά και λαγκάρουν δίχως αύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ακόμη ο δικός μας να το πει; ...ξέρετε ποιο ????

Παρακολούθησα όλη την παρουσίαση και θα μπορούσα να εκφράσω εμπεριστατωμένη άποψη, αλλά το θεωρώ μάταιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικά χρησιμοποιώ φθηνά android τηλεφωνά,, απλα σκέφτομαι οτι σχεδον κανεις δεν θα δωσει τοσα λεφτα για να παρει αυτο το τηλεφωνο.. θα προτιμήσει κατι ποιο φανταχτερό και γνωστό 

Μου φαίνεται ότι έχουμε συνηθίσει στο lag, στο stuttering, στα framedrops, στα σπασμένα syncs και τόσα άλλα και όταν μας δίνουν την καλύτερη δυνατή android υλοποίηση, τσινάμε. To Pixel είναι το iPhone του Android. Όποιος θέλει να έχει την καλύτερη Android υλοποίηση, είναι μονόδρομος. HW+SW δεμένα μεταξύ τους όπως πρέπει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατά τημες Αμερικής δλδ without vat

Βάλτε και φπα 24% + κάποιους κλασσικούς φωρους άνετα 1100 ευρώ πάει τόσα δεν δίνω που να κολυμπώ στο χρήμα

 

Λοιπόν επειδή καλό είναι να είμαστε σοβαροί, το XL είναι στα 850 dollars +8,5% ΦΠΑ( max) =782 ευρώ.

 

Το απλό βγαίνει πολύ φτηνότερα.

 

Το ΦΠΑ 24% υπάρχει μόνο στην  Ελλάδα με δείκτη χαμηλότερης οικονομικής ελευθερίας και από χώρες της Αφρικής και όχι στην φιλελεύθερη Αμερική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικά χρησιμοποιώ φθηνά android τηλεφωνά,, απλα σκέφτομαι οτι σχεδον κανεις δεν θα δωσει τοσα λεφτα για να παρει αυτο το τηλεφωνο.. θα προτιμήσει κατι ποιο φανταχτερό και γνωστό 

το τηλεφωνο της google δεν ειναι γνωστο θες να μου πεις εσυ τωρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το τηλέφωνο είναι ωραίο, αλλά δεν μ αρέσει και έχει και πολύ καλή κάμερα αλλά δεν είναι σημαντικό. Το ότι βέβαια έχει καλή κάμερα είναι σημαντικός παράγοντας, αλλά είναι άσχημο πάντως μ αρέσει. Γενικά με μπέρδεψε νομιζω ότι είναι άσχημο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Πάντως για τα λεφτά του μια χαρά είναι, αλλά γιατί να μην πας σε xiaomi που είναι εξ ίσου καλό και φτηνό; Τέλος πάντων θα μείνω με το S6 που έχω μιας και δεν παίζει και φράγκο αυτόν τον καιρό, κι όταν κερδίσουμε κανένα joker βλέπουμε για κάτι πιο φρέσκο (που δεν υπάρχει λόγος αλλά λέμε). Άμα καταλάβετε τι έγραψα πείτε μου κι εμένα γιατί μπερδεύτηκα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pixel 2 είναι το απόλυτο android smartphone.

 

Σίγουρα υπάρχει το galaxy s8 στα μισά χρήματα αλλά μην ακούσω μετά κουβέντα για lag.

 

Επίσης θυμιστε μου αλλά το galaxy s8 εχεθ πάρει ακόμα την 7.1.1?

 

Τα μόνα 2αντικειμενικα αρνητικά του είναι

 

1)Απαγορευτική(σαν τελική τιμή και τρόποι απόκτησης του)τιμή αγοράς σε Ελλάδα

 

2)Δεν θα εισαχθεί επίσημα στην χώρα μας και δεν υπάρχει επίσημο service.

Όπως και στο αρχικό pixel αν πάθει κάτι το κινητό πρέπει να σταλθεί στο εξωτερικό.

 

Και προσωπικά συμφωνώ ότι το μικρό pixel δεν έχει λόγο ύπαρξης για τα χρήματα που ζητάει.

Πάρτε καλύτερα το αρχικό pixel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

799€ και 909€ το Pixel 2, και 939€ και 1049€ το Pixel 2 XL.

Πέρα απο αυτό το μικρό θεματάκι, που πρέπει να πουλήσω οτι κινητό κυκλοφορεί στο σπίτι, συν PS4, συν Switch και να βάλω και απο την τσέπη μου, δε φαίνεται να έχουν θύρα ακουστικών.

 

Πέρα απο ολα αυτά, το Pixel 2 XL είναι το υπέρτατο Android κινητό. Και μέχρι τέτοια εποχή του χρόνου θα συνεχίσει να είναι. Καρδούλες τη φτώχεια μου μέσα, αλλα 1000€ για κινητό, ούτε για πλάκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρσι η google δούλευε την  apple που αφαίρεσε το audio jack και φέτος την αφαίρεσαν κι εκείνοι ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ η ξεφτίλα δεν έχει πάτο λέμε

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...