Προς το περιεχόμενο

Δακτυλιος στην Αθηνα


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

F8j3mqiXEAAaXfO?format=jpg&name=medium

 

Ο δακτυλιος εφαρμοζεται ρε παιδια ή οχι; Δε μπορω να πιστεψω οτι απο αυριο πχ σε ολο το κεντρο της αθηνας θα κυκλοφορουν μονο euro6 αμαξια..

Και τι ακριβως εννοει παρακατω :

Πχ οδους οπως η Χαριλαου τρικουπη και η Σολωνος; Ο δακτυλιος ειναι μονο οι οδοι στην κοκκινη γραμμη και οχι οσοι δρομοι ειναι και μεσα σε αυτη;

Ποτε δεν εδινα σημασια στο δακτυλιο, αν και δε πηγαινω και συχνα κεντρο..

Και τι ισχυει με τα δικυκλα;

Όσοι δρόμοι καλύπτονται από το πορτοκαλί χρώμα τους πιάνει ο δακτύλιος.

Οι περιμετρικοί δρόμοι που είναι με μη διάφανο πορτοκαλί είναι τα όρια άρα κινείσαι εκεί χωρίς πρόβλημα.

Τα euro 6 μπαίνουν όλες τις μέρες που ισχύει ο δακτύλιος, οι υπόλοιποι αναλόγως πινακίδας (τις μονές μέρες του μήνα μπαίνουν όσες πινακίδες τελειώνουν σε μονό αριθμό και τις ζυγές μέρες όσες πινακίδες τελειώνουν σε ζυγό αριθμό).

Τα μηχανάκια δεν τα επηρεάζει ο δακτύλιος.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 433
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, johnt είπε

Καλησπέρα τι εννοείς fixed ?

Εμένα συνεχίζει και το βγάζει επειδή είναι euro 6 με άδεια 2020 και εκπομπές >120

 

daktylios.gov.gr

Αυτό το είχε γράψει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, agnostos13 said:

Όσοι δρόμοι καλύπτονται από το πορτοκαλί χρώμα τους πιάνει ο δακτύλιος.

Οι περιμετρικοί δρόμοι που είναι με μη διάφανο πορτοκαλί είναι τα όρια άρα κινείσαι εκεί χωρίς πρόβλημα.

Τα euro 6 μπαίνουν όλες τις μέρες που ισχύει ο δακτύλιος, οι υπόλοιποι αναλόγως πινακίδας (τις μονές μέρες του μήνα μπαίνουν όσες πινακίδες τελειώνουν σε μονό αριθμό και τις ζυγές μέρες όσες πινακίδες τελειώνουν σε ζυγό αριθμό).

Τα μηχανάκια δεν τα επηρεάζει ο δακτύλιος.

Τι γινεται με αυτους που δουλευυν σε αυτες τις περιοχες;

Και αν καποιος πρεπει να μεταβει σε καποια περιοχη του δαχτυλιου τι κανει; Παιρνει ταξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Τι γινεται με αυτους που δουλευυν σε αυτες τις περιοχες;

Και αν καποιος πρεπει να μεταβει σε καποια περιοχη του δαχτυλιου τι κανει; Παιρνει ταξι;

Μετρο - ταξι - λεωφορεια, οτι θελει ο καθενας.

Υπάρχουν άδειες αλλα δεν νομιζω οτι δινονται απλα επειδη δουλευεις εντος δακτυλιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Μετρο - ταξι - λεωφορεια, οτι θελει ο καθενας.

Υπάρχουν άδειες αλλα δεν νομιζω οτι δινονται απλα επειδη δουλευεις εντος δακτυλιου. 

Με αυτα που διαβαζω, αμφιβαλλω εαν θα το τηρησει κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Με αυτα που διαβαζω, αμφιβαλλω εαν θα το τηρησει κανεις..

Εγω το τειρω ευλαβικα εδω και χρονια μιας και μενω Κέντρο. Μια φορά πρόπερυσι που δεν πηρα χαμπαρι οτι ξεκίνησε (ήταν 1η ή 2η μερα) με σταμάτησαν γωνια Πατησιων και Αλεξανδρας και με ρωτησε το οργανο αν γνωριζω οτι ξεκινησε ο δακτυλιος. Του απαντησα οχι δεν το πηρα χαμπαρι, μου λεει τωρα το ξερεις μην ξανασυμβει και με αφησε. Πέρασα απο εκει αλλες 150 φορες μέχρι το καλοκαιρι. Δεν ξανα ειδα αστυνομια στην συγκεκριμενη γωνια οπως και πουθενα αλλου οταν κυκλοφορουσα εντος.

Νομιζω αν σε πιασουν και σε γραψουν πρεπει να εισαι φουλ ατυχος. Αλλα ποτε δεν ξερεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Εγω το τειρω ευλαβικα εδω και χρονια μιας και μενω Κέντρο. Μια φορά πρόπερυσι που δεν πηρα χαμπαρι οτι ξεκίνησε (ήταν 1η ή 2η μερα) με σταμάτησαν γωνια Πατησιων και Αλεξανδρας και με ρωτησε το οργανο αν γνωριζω οτι ξεκινησε ο δακτυλιος. Του απαντησα οχι δεν το πηρα χαμπαρι, μου λεει τωρα το ξερεις μην ξανασυμβει και με αφησε. Πέρασα απο εκει αλλες 150 φορες μέχρι το καλοκαιρι. Δεν ξανα ειδα αστυνομια στην συγκεκριμενη γωνια οπως και πουθενα αλλου οταν κυκλοφορουσα εντος.

Νομιζω αν σε πιασουν και σε γραψουν πρεπει να εισαι φουλ ατυχος. Αλλα ποτε δεν ξερεις. 

1η μέρα τους αναγκάζουν τα κανάλια να πανε για να τραβηξουν εικονες να βγει το ρεπορταζ.

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Εγω το τειρω ευλαβικα εδω και χρονια μιας και μενω Κέντρο. Μια φορά πρόπερυσι που δεν πηρα χαμπαρι οτι ξεκίνησε (ήταν 1η ή 2η μερα) με σταμάτησαν γωνια Πατησιων και Αλεξανδρας και με ρωτησε το οργανο αν γνωριζω οτι ξεκινησε ο δακτυλιος. Του απαντησα οχι δεν το πηρα χαμπαρι, μου λεει τωρα το ξερεις μην ξανασυμβει και με αφησε. Πέρασα απο εκει αλλες 150 φορες μέχρι το καλοκαιρι. Δεν ξανα ειδα αστυνομια στην συγκεκριμενη γωνια οπως και πουθενα αλλου οταν κυκλοφορουσα εντος.

Νομιζω αν σε πιασουν και σε γραψουν πρεπει να εισαι φουλ ατυχος. Αλλα ποτε δεν ξερεις. 

Το τηρεις ευλαβικα αλλα περασες αλλες 150 φορες απο εκει; Εκτος αν περνουσες μερα παρα μερα και τηρουσες τα μονα ζυγα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Με αυτα που διαβαζω, αμφιβαλλω εαν θα το τηρησει κανεις..

Μα προφανώς και δεν τηρείται από ελάχιστους. Όποια μέρα και να πας στο κέντρο βλέπεις και μονά και ζυγά. Από μπλόκα ξέρω μόνο το γνωστό στο Καλλιμάρμαρο κάθε πρωί, αλλά και πάλι βλέπεις 3-4 σταματημένα από την τροχαία και το υπόλοιπο κοπάδι περνάει κανονικά, μέχρι να βρεθεί ο επόμενος άτυχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Το τηρεις ευλαβικα αλλα περασες αλλες 150 φορες απο εκει; Εκτος αν περνουσες μερα παρα μερα και τηρουσες τα μονα ζυγα :D

Για την ακριβεια μονα. Επισης Αλεξανδρας και Πατησιων που αναφερω αν συνεχισεις πατησιων προς Ομονοια μπαινεις δαχτυλιο αν συνεχισεις προς γραμμες του τρένου εισαι εκτος δακτυλιου. Οποτε μια πηγαινα ετσι μια αλλιως και το τηρουσα ευλαβικα. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ξέρετε πότε θα ανοίξει η πλατφόρμα για να την άδεια εισόδου εξόδου από δακτύλιο? Μπαίνω από την Κυριακή κ συνεχώς μου βγάζει 404 NOT FOUND

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/10/2023 στις 11:08 ΜΜ, Witcher1st είπε

Για ποιο λογω ομως; Υποτιθεται οτι εχει χαμηλους ρυπους..

Ε , πως θα πουλήσουν γιουρο 6 ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...