Προς το περιεχόμενο

Δακτυλιος στην Αθηνα


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 433
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, geodimis είπε

Πρέπει να είναι euro6 και κάτω των 130gr CO2.

Για όσα κυκλοφόρησαν μετά την 1/1/21 το όριο είναι 145gr, γιατί με το παλιό σύστημα μέτρησης που ίσχυε μέχρι τις 31/12/20 τα ίδια οχήματα είχαν κάτω απο 120γρ, άρα κυκλοφορούσαν ελεύθερα στο δακτύλιο.

Δοκίμασα και πριν λίγο και έχει ανανεωθεί οπότε κανονικά εκδίδεται η βεβαίωση και για τα προαναφερθέντα οχήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ilias78 είπε

Ρε παιδιά, όσοι μένουν εντός δακτυλίου, πρέπει να ανανεώσουν την κάρτα εισόδου-εξοδου? Κ αν είναι που μπαίνουν για την ηλεκτρονική αίτηση?

Θα ήθελα και εγώ να μάθω γιατί πρόσφατα μετακόμισα εντός δακτυλίου και δεν γνωρίζω καθόλου την διαδικασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι το dakylios.gov.gr μετά την εισαγωγή στοιχείων οχήματος πλέον βγάζει μύνημα κάτω δεξιά για ποιο λόγο δεν κυκλοφορεί ελεύθερα το όχημα:

image.png.1608ebfca7be05f51111b5a642368a71.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2022 στις 4:10 ΜΜ, blade-17 είπε

Θα ήθελα και εγώ να μάθω γιατί πρόσφατα μετακόμισα εντός δακτυλίου και δεν γνωρίζω καθόλου την διαδικασία 

Εδώ

Στις 9/10/2022 στις 12:05 ΠΜ, ilias78 είπε

Ρε παιδιά, όσοι μένουν εντός δακτυλίου, πρέπει να ανανεώσουν την κάρτα εισόδου-εξοδου? Κ αν είναι που μπαίνουν για την ηλεκτρονική αίτηση?

Ομοίως, στον παραπάνω σύνδεσμο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, getty είπε

Τα καινούργια mHEV με πάνω από 145gr/km ρύπους WLTP περνάνε καθημερινά δακτύλιο ή πρέπει να είναι ΗEV;

πέρυσι στη μπανανία περνούσαν ανεξάρτητα ρύπων (ως "υβριδικό")  , δεν ξέρω φέτος αν άλλαξε κάτι

_______________________________

με την ευκαιρία , όσοι με cng/lpg σας δείχνει ρύπους στο πεδίο "Εκπομπή ρύπων CO2" , η πλατφόρμα δεν το βλέπει εργοστασιακό

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2022 στις 4:10 ΜΜ, blade-17 είπε

Θα ήθελα και εγώ να μάθω γιατί πρόσφατα μετακόμισα εντός δακτυλίου και δεν γνωρίζω καθόλου την διαδικασία 

Εσυ αν δεν κυκλοφορεί το αυτοκίνητο σου και δεν έχει αλλάξει κάτι, έχεις άλλη διαδικασία μέσω του δήμου για σήμα δακτυλίου λόγω μόνιμου κατοίκου από συγκεκριμένες εισόδους-εξόδους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρσι έβγαλα άδεια μόνιμου κατοίκου, φέτος έβγαλα πάλι σήμερα.

Μην το αμελήσετε, η παλιά (που γράφει '21) μου έχουν πει από Δημ. Αστυν. στο τηλέφωνο πως δεν ισχύει πλέον αν σας σταματήσουν.

https://eservices.cityofathens.gr/applications

Και επιλέγουμε

N9ohBxF.png

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Παιδια, τι γινεται με το φετινο σημα για εισοδο και κυκλοφορια στο δακτυλιο;

Κοντευει να βγει ο ....Οκτωβρης, μπηκα να εκδοσω καινουργιο, και ακομη γραφει πριν πατησω 'εκδοση' για ημερομηνια ληξης τον Ιουλιο 2023...

Τι συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν πει ότι λίγες μέρες μετά τις αυτοδιοικητικές εκλογές θα ξεκινούσε πάλι ο δακτύλιος, οπότε υποθέτω ότι απλά περιμένουμε την ανακοίνωση. Να δούμε και τι θα αλλάξει στους όρους φέτος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά μετατέθηκε τώρα πιο πίσω λόγω εκλογών. Αν και συνήθως νομίζω Σεπτέμβρη ήταν οι ανακοινώσεις και ισχύ είχε από αρχές Οκτώβρη.

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2022 στις 9:21 ΠΜ, geodimis είπε

Παρατήρησα ότι το daktylios.gov.gr μετά την εισαγωγή στοιχείων οχήματος πλέον βγάζει μύνημα κάτω δεξιά για ποιο λόγο δεν κυκλοφορεί ελεύθερα το όχημα:

image.png.1608ebfca7be05f51111b5a642368a71.png

Fixed

Στις 11/10/2023 στις 11:28 ΠΜ, mindreader είπε

Νομιζα οτι ξεκινουσε το στορι του δακτυλιου, αρχες Σεπτεμβριου.

Τον Οκτωβρη ειναι την πατησα και εγω που εχω εργοστασιακο υγραεριο και πηγα να βγαλω το σημα και μου εγραφε οτι ληγει 21/7/2023 και λεω τι εγινε επειδη εκλεισε 10ετια το αμαξι δεν το αφηνουν πλεον ναι ειναι ελευθερο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...