Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/9/2021 στις 8:19 ΜΜ, chriz979 είπε

Καλησπέρα ! Παρέλαβε η σύζυγος ένα πακέτο δωρεάν μάλιστα στο σπίτι από κούριερ  !  που ερχόταν από Βουδαπέστη ! Χωρίς να γνωρίζουμε πού βρίσκονται τα πακέτα !  το οποίο μέσα είχε άλλα δεματακια μικρότερα από AliExpress και προσέξτε τώρα τα δεματακια ήταν από διαφορετικα κινέζικα μαγαζιά !!!! Ήταν 4 τα αντικείμενα πως γίνεται αυτό !?  

Καθιερωσαν το combined delivery!!!αν δείτε στις παραγγελίες σας στο tracking το αναφέρει,εγώ έχω αρκετές παραγγελίες που τις ένωσαν για να έρθουν όλες μαζί από Ουγγαρία 

IMG_20210908_231130.jpg

Screenshot_2021-09-08-23-10-20-593_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Να γιατί γκρινιάζω για τις παραγγελίες των προηγούμενων μηνών που αγνοούνται.... παραγγελία από τις 24/8 αποστολή από Κίνα σήμερα την έφερε στο σπίτι η ACS!!!!

IMG_20210908_231705.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις παρέλαβα άλλα δύο δέματα με combined shipping (5 παραγγελίες συνολικά που είχαν γίνει 1-2 Αυγούστου οι μεν και 13-14 Αυγούστου οι δε). Δε χρεώθηκα εξτρά τελωνείο, μου τα έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι! Το λατρεύω το combined shipping! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μου ξεκουνήθηκε κάτι που ήταν κολλημένο στην «εκφόρτωση» από τις 22/7! Πήγε ΓΕΤΑ βέβαια, οπότε περιμένω να μου χρεώσουν πάλι διπλό φόρο. Άντε και στα δικά σας!

Επεξ/σία από Tulipbaek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tulipbaek είπε

Σήμερα μου ξεκουνήθηκε κάτι που ήταν κολλημένο στην «εκφόρτωση» από τις 22/7! Πήγε ΓΕΤΑ βέβαια, οπότε περιμένω να μου χρεώσουν πάλι διπλό φόρο. Άντε και στα δικά σας!

Παλι καλα να λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, vasilispas είπε

Παλι καλα να λες...

Καλά, πάντως, όταν κάθεσαι και το καλοσκέφτεσαι είναι πραγματικά τραγική η κατάσταση.

Έχω κι ένα άλλο που είναι κολλημένο στην εκφόρτωση από 16/7, βέβαια, κι ακόμα εκεί είναι. Άρα, κι αυτό που λένε ότι τηρούν αυστηρή προτεραιότητα στο άνοιγμα των σάκων μούφα είναι. Όχι που δε θα ήταν!

Επεξ/σία από Tulipbaek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tulipbaek είπε

Καλά, πάντως, όταν κάθεσαι και το καλοσκέφτεσαι είναι πραγματικά τραγική η κατάσταση.

Έχω κι ένα άλλο που είναι κολλημένο στην εκφόρτωση από 16/7, βέβαια, κι ακόμα εκεί είναι. Άρα, κι αυτό που λένε ότι τηρούν αυστηρή προτεραιότητα στο άνοιγμα των σάκων μούφα είναι. Όχι που δε θα ήταν!

και ένα δικό μου είναι κολλημένο εκεί από 16/7 ήρθε με cainiao global shipping και μετά China post τύπου U........CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KostasH3 είπε

και ένα δικό μου είναι κολλημένο εκεί από 16/7 ήρθε με cainiao global shipping και μετά China post τύπου U........CN

Κι εμένα ακριβώς έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tulipbaek είπε

Κι εμένα ακριβώς έτσι!

Πριν 2 εβδομαδες παρελαβε φιλος παραγγελιες απο περασμενο Νοεμβρη😂😂😂ειχε παρει θηκες για κινητο..κ τωρα εχει αλλο κινητο😂😂😂Ζωη να εχουμε...χαχαχα

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Tulipbaek είπε

Κι εμένα ακριβώς έτσι!

 

18 λεπτά πριν, vasilispas είπε

Πριν 2 εβδομαδες παρελαβε φιλος παραγγελιες απο περασμενο Νοεμβρη😂😂😂ειχε παρει θηκες για κινητο..κ τωρα εχει αλλο κινητο😂😂😂Ζωη να εχουμε...χαχαχα

Σε εμένα πάντως σε 2 αγορές των 63 και 70 ευρώ με AliExpress Standard Shipping από Κίνα, παρέλαβα σε 29 και 28 ημέρες!

Πιο γρήγορα δεν γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

 

Σε εμένα πάντως σε 2 αγορές των 63 και 70 ευρώ με AliExpress Standard Shipping από Κίνα, παρέλαβα σε 29 και 28 ημέρες!

Πιο γρήγορα δεν γίνεται!

με standard shipping έλαβα και εγώ ένα από Κίνα μέσω Ουγγαρίας σε 35 ημέρες περίπου, έδειξε ότι πέρασε τελωνείο εκεί και όταν έφτασε εδώ κάθησε λίγες μέρες στο Κ.Α.Τ και μετά έφυγε για Κ.Δ και από εκεί στην τοπική Μ.Δ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Viviandg είπε

Παιδιά ξέρει κανείς τι συμβαίνει εδώ ; έχει τύχει σε κάποιον άλλον ; 

35E1833F-B62D-445E-AA2E-BCB6BA2AB99B.jpeg

μήπως έχει μέσα μπαταρία ή άλλο μη επιτρεπόμενο είδος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Viviandg είπε

Μια θήκη λαπτοπ είναι 

Για κάποιο λόγο το επιστρέφουν πίσω. Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο ΕΛΤΑ ή τελωνείο μήπως έγινε λάθος. Σε κάθε περίπτωση, είναι απαράδεκτοι που δε σε ειδοποίησαν! Αν και χλωμό να μπουν στη διαδικασία να το ξαναβρούν και να σου το ξαναφέρουν, και σε κάθε περίπτωση βλέπω ότι θα περνούσε τελωνείο, παρότι υποθέτω από τις ημερομηνίες ότι είχες πληρώσει ήδη ΦΠΑ. Καλύτερα να επιστραφεί, αν δεν το βιάζεσαι, και να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω με dispute από το AliExpress, κι αν θες το ξαναπαραγγέλνεις, αφού συνεννοηθείς με τον πωλητή να βάλει σωστά τον IOSS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...