Προς το περιεχόμενο

Συνεχή τηλέφωνα για άλλο πρόσωπο


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . Έχω το εξής πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας .

 

Έχω στο όνομα μου από τον Ιούλιο του 2005 τον τηλεφωνικό μου αριθμό . 

 

Από τις πρώτες μέρες με έπαιρναν τηλέφωνο και ζητούσαν τον κύριο Τοψίνογλου διάφορες εισπρακτικές εταιρείες . 

​Τους ενημέρωσα από την πρώτη στιγμή ότι δεν υπάρχει ο συγκεκριμένος κύριος .

 

Έχουν περάσει 12 1/2 χρόνια αλλά συνεχίζουν τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα να με καλούν και να τον ζητάνε . 

 

Πριν 2 μήνες τους είπα μέσα στα νεύρα επειδή κάλεσαν 3:45 το μεσημέρι να διαγράψουν επιτέλους τον αριθμό από την καρτέλα του εν λόγω κυρίου . 

 

Η απάντηση τους ήταν ότι για να γίνει αυτό θα πρέπει ο ΙΔΙΟΣ ( !!!!!!!!!!!!! ) να πάει από την τράπεζα και να κάνει αίτημα αλλαγής αριθμού ( !!!!!!!!!!!!!! ) .... Τους λέω ρε παιδιά είσαστε σοβαροί ; Δεν τον βρίσκετε 12 χρόνια και θέλετε να έρθει από μόνος του να αλλάξει τον αριθμό του ?!?!?!?!

​Μου είπαν αυτή είναι η διαδικασία .............!!!

​Το πρόβλημα μου είναι ότι έχω ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ με αυτή την κατάσταση . Δεν μπορώ να κάνω τίποτα . Παίρνουν μεσημέρια τηλέφωνο ξυπνάνε το παιδί ΕΛΕΟΣ δεν πάει άλλο . 

 

Σήμερα μίλησαν με την σύζυγο την οποία ενημέρωσαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και πρέπει να καλούν ..... !!!

​Υπάρχει κάποιος να με προστατέψει από αυτό τον παραλογισμό ?!?!?!?!

 

Τι μπορώ να κάνω ; γνωρίζει κανείς ; κάποιος νόμος ; κάτι να με απαλλάξει από αυτό το βάσανο ;  

 

Σήμερα η εν λόγω κυρία μάλιστα δεν δίστασε να πει την σύζυγο αν έχουμε κάποιο παράπονο να στείλουμε ένα email στο email τους που μας έδωσε με τα ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΣ ( Ονοματεπωνυμο , ΑΦΜ , ΔΟΥ και αριθμό ταυτότητας ) για να τους ενημερώσουμε σχετικά ( !!!!!!!!!!!!!!!!! ) ..... !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν ​ξέρω αν κάνει αλλά δεν θέλω να τους δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία . Για ποιο λόγο να τους δώσω όλα μου τα στοιχεία που θα αναγράφονται πάνω στον πάροχο μου ; Τους τα χρωστάω ; 


Κινητό ή σταθερό;

 

Σταθερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με αυτό το χαρτί σταματούσαν τα τηλέφωνα εγώ θα το έκανα. Εκτός αν μπορείς να το κάνεις μέσω τράπεζας, να πας στην τράπεζα με αυτό το χαρτί δηλαδή και η τράπεζα να ειδοποιήσει την εισπρακτική.

 

Η άλλη λύση είναι να μπλοκάρεις τους αριθμούς που σε καλούνε. Μάλλον είναι και πιο εύκολο αυτό!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωρίζω αν απογορευεται . Παρόλα αυτά επειδή απόκρυψη έχουν και φίλοι και συγγενείς δεν μπορώ να το κάνω . Αλλά και να μπορούσα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μπω σε αυτή την διαδικασία γιατί αυτοί είναι παράλογοι . Δεν θέλω να τους δώσω τα προσωπικά μου στοιχεία γιατί δεν έχουν δικαίωμα να μου τα πάρουν , δεν θέλω να κόψω τίποτα από το σταθερό μου τηλέφωνο γιατί αυτοί είναι μάγκες και θέλω να σταματήσει αυτό το πράγμα . Έχεις δίκαιο Zio σαν λύσεις και σε ευχαριστώ αλλά δεν με καλύπτουν γιατί δεν είναι δικό μου πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζε το τηλεφωνο το μεσημερι απο την μπριζα.

 

Ενηνερωσε τους δικους σου αν θελουν κατι επειγον μεσημεριανες ωρες να σε καλεσουν στο κινητο.

 

Βγαζε το πχ 2 με 5 ωστε να κοιμαστε ησυχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι αδερφε δεν θα το κανω . Δεν είναι δικό μου ζόρι . Αυτοί ενοχλούν εμένα . Όχι εγώ αυτούς . Δεν έχουν κανένα δικαίωμα Νομικά τι μπορώ να κάνω ψάχνω . Δεν θα απομονωνω εγω από τον κόσμο για τον κάθενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε καταγγελια στην εετε και μετα μήνυση

 

ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων) ,  μη πας στο Επιμελητήριο Εικαστικών Τεχνών Ελλάδος (ΕΕΤΕ) ειναι ασχετοι με το θεμα :P

 

παντως μπορεις να τους ρωτησεις απο ποια τραπεζα καλουν και να παρεις να ξεχεσεις την τραπεζα η τις τραπεζεςμ αυτες τηρουν λαθος στοιχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τους οτι εισαι ο κύριος Τοψίνογλου και οτι δεν θα παρουν ποτε τα λεφτα τους πισω. Τρολαρε λιγο μπας και ψαχτουν απο μονοι τους και δουν οτι κανανε λαθος τοσο καιρο που σε ζαλιζαν..

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τους οτι εισαι ο κύριος Τοψίνογλου και οτι δεν θα παρουν ποτε τα λεφτα τους πισω. Τρολαρε λιγο μπας και ψαχτουν απο μονοι τους και δουν οτι κανανε λαθος τοσο καιρο που σε ζαλιζαν..

Πραγματικά ρε φίλε, την επόμενη φορά πες τους " καλά, που είσαστε 12 χρόνια ρε παιδιά. Με έφαγε η ανησυχία .Ένα τηλέφωνο δεν μπορούσατε να πάρετε; " Πες τους οτι τρέλα σου κατεβει, οτι ειχες πάει στην Ουρουγουάη για να ψάξεις για χρυσάφι, μετά στην Τανζανία όπου ήσουν οδηγός σαφάρι , κάτι τέτοια. Μετά πιστεύω ότι δεν πρόκειται να ξαναπάρουν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...