Προς το περιεχόμενο

Συνεχή τηλέφωνα για άλλο πρόσωπο


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ'έχασα, τι ακριβώς δεν στέκει;

 

Να σου δώσουν αριθμό που ανήκει σε άλλο άτομο χωρίς να έχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα από τότε που ο προηγούμενος διέκοψε το συμβαόλαιο.

 

Αν και ο Ι337 είπε 6μηνο που το θεωρώ πολύ μικρό χρονικό διάστημα για επαναχρησιμοποίηση του αριθμού από άλλο συνδρομητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να σου δώσουν αριθμό που ανήκει σε άλλο άτομο χωρίς να έχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα από τότε που ο προηγούμενος διέκοψε το συμβαόλαιο.

 

Αν και ο Ι337 είπε 6μηνο που το θεωρώ πολύ μικρό χρονικό διάστημα για επαναχρησιμοποίηση του αριθμού από άλλο συνδρομητή.

 

1. δεν ξέρω (και ούτε με ενδιαφέρει) αν είχε περάσει το εύλογο χρονικό διάστημα που λες

2. και πες ότι (αμάν με αυτές τις υποθέσεις) ο συγκεκριμένος αριθμός ήταν απενεργοποιημένος, το πήρα εγώ και το ξανασύνδεσαν, οι άνθρωποι που το ήξεραν (τον αριθμό) από πριν συνεχίζουν να τηλεφωνούν στον ίδιο αριθμό

 

Πολύ καχυποψία φίλε Βασίλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δώσουν αριθμό που ανήκει σε άλλο άτομο χωρίς να έχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα από τότε που ο προηγούμενος διέκοψε το συμβαόλαιο.

 

Αν και ο Ι337 είπε 6μηνο που το θεωρώ πολύ μικρό χρονικό διάστημα για επαναχρησιμοποίηση του αριθμού από άλλο συνδρομητή.

 

 

καλα δε πηρε αριθμο βουλευτη, αριθμο μελους του κομματος πηρε. Και αυτα τα μηνυματα ειναι αυτοματοποιημενα, σαν email list απλα στελνουν σε ολη τη λιστα, αν ενα τηλεφωνο δεν υπαρχει ε ουτε το καταλαβαινουν. μη νομιζεις οτι καθεται ο βουλευτιδης και γραφει προσωπικα μηνυματα και τα στελνει η οτι τσεκαρει που δε πηγε το μηνυμα να το βγαλει απο τη λιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου δώσουν αριθμό που ανήκει σε άλλο άτομο χωρίς να έχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα από τότε που ο προηγούμενος διέκοψε το συμβαόλαιο.

 

Αν και ο Ι337 είπε 6μηνο που το θεωρώ πολύ μικρό χρονικό διάστημα για επαναχρησιμοποίηση του αριθμού από άλλο συνδρομητή.

 

Για την ακρίβεια.. από την στιγμή που κάνεις διακοπή (σταθερή + κινητή) έχεις δικαίωμα 6 μήνες -και εφόσον θέλεις- να διεκδικήσεις ξανά τον αριθμό τηλεφώνου σου (*) ώστε να μεταβιβαστεί πάλι σε εσένα και να έχεις το δικαίωμα χρήσης του. Μετά το 6μηνο το δικαίωμα χρήσης το χάνεις και ο πάροχος μπορεί να το κάνει ότι θέλει, να το δώσει πχ και σε άλλο πελάτη του.

 

(*) Μια διευκρίνηση. Μπορείς (εντός 6μήνου -από την κατάργηση- πάντα) να ζητήσεις να σου μεταβιβαστεί ξανά το νούμερο μόνο από τον πάροχο που έκανες διακοπή (το αναφέρω για την περίπτωση που κάποιος το ζητήσει αλλά βρίσκεται ήδη -με διαφορετικό αριθμό- σε άλλο πάροχο, εντός 6μήνου πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω (είχα) παρόμοιο πρόβλημα. Πριν από 2 χρόνια μαζί με καινούργιο κινητό πήρα έναν "εύκολο" αριθμό. Που να ήξερα όμως ότι ο αριθμός άνηκε σε βουλευτή της νδ; τον πρώτο καιρό με ζάλισαν με μηνύματα και κλήσεις, ήξερα για όλες τις συναντήσεις τους, κάποια στιγμή σκεφτόμουν και να πάω με ταμπελάκι "ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ, Ο ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ" 

Πήγα στην κοσμοτέ, μου είπαν να αλλάξω αριθμό. Δεν το έκανα, τους δούλεψα 2-3 φορες στο τηλ και αυτό ήταν. Περιμένω τώρα τα χριστούγεννα τις ευχές τους.

 

 

Πάντως τους άλλους τους ενοχλητικούς, που παίρνουν τηλ μεσημέρια, τους βάζω στην λίστα φραγής στο σταθερό, δεν χωράει βέβαια άλλους, η μνήμη έχει γεμίσει

Και ναι, όσο ο μικρός ήταν μωρό, το σταθερό το είχα σχεδόν μονίμως στο αθόρυβο ή εκτός λειτουργίας. Τουλάχιστον είχα την ησυχία μου  ;)

Παρόμοια περίπτωση με σένα και εγώ.

Είχα πάρει έναν αριθμό πριν χρόνια και από ότι φαίνεται το νούμερο αυτό πριν από μένα το είχε ένας δήμαρχος απο τα Σφακια ,Σήφης στο όνομα.

Με είχαν ταράξει στα τηλέφωνα και στα μηνύματα τον πρώτο καιρό,πέρασαν καποια χρόνια για να σταματήςουν εντελώς οι κλήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψηλοστέκει αυτό που λες. Αν ακυρώσεις αριθμό μένει ανενεργός για αρκετά χρόνια, ίσως και ποτέ. Φαντάσου οτι το 2002 διακόψαμε το κινητό του πατέρα μου λόγω θανάτου, πρόσφατα κάλεσα τον αριθμό που έλεγε οτι είναι λάθος

Ξερω για περιπτωσεις με αριθμους που ειχανε διακοπει κατω απο χρονο, ειναι περιπτωση οι δικες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ αν αλλαξεις πολη κ αριθμο τηλεφωνου σε χανουν?

τον ψαχνουν 12 χρονια κ δεν μπορουν να τον βρουνε?

μηπως ο τοψινογλου ειναι x-men?

μαλλον ελλην ειναι που θα χε παρει διακοποδανειο ξερω γω στις καλες εποχες, και ο ξαδερφος του λεγεται Φουσέκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σας κάνει εντύπωση ότι δεν μπορούν να τον βρουν. Οι τράπεζες έχουν ένα πολύ σημαντικό αριθμό (καταναλωτικών) δανείων, που είναι ανείσπρακτα - και θα παραμείνουν έτσι πιθανότατα για πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...