Προς το περιεχόμενο

Συνεχή τηλέφωνα για άλλο πρόσωπο


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στοιχεία ούτε εγώ θα έδινα στην θέση σου.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις εκ μέρους ποιάς τράπεζας καλούν και να απευθυνθείς στην τράπεζα. Λογικά είτε ο υπάλληλος είτε ο ίδιος που χρωστάει έδωσε λάθος αριθμό με αποτέλεσμα να καλούν εσένα.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη κάνε φραγή εισερχομένων κλήσεων για ορισμένο χρονικό διάστημα ή βγάζε το τηλέφωνο απ' την πρίζα, διαφορετικά θα συνεχίσουν να σε ενοχλούν όσο και να χτυπιέσαι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια ερωτηση στη προστασια δεδομενων προσωπικου χαρακτηρα για το περαστικο σου.

http://www.dpa.gr

Λογικα ειναι υπευθυνοι αυτοι ειτε η ΕΕΤΤ. Σε καμια περιπτωση παντως δεν θα εβγαζα το τηλεφωνο απο μπριζες κτλ. Αν ειναι δυνατον να κρυβομαι επειδη ειναι αυτοι αχρηστοι και ανικανοι. Μιλα και με δικηγορο μηπως κινηθεις και νομικα και βγαλεις και τιποτα. δεν φταις εσυ που ειναι ηλιθιοι στις βρωμοτραπεζες με τους βρωμοεισπρακτορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα κάνω παιδιά. Καταγγελία και ότι βγει. Δεν με απασχολεί να κερδίσω κάτι με απασχολεί να σταματήσει αυτό το χάος. Τηλέφωνο δεν βγάζω από την πρίζα γιατί δεν φταίω εγώ για την ανικανότητα τους να σβήσουν τον αριθμό μου.alpha bank η τράπεζα μίλησα και μαζί τους.... Να κάνει αίτημα αλλαγής αριθμού ο ίδιος μου είπαν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλοκαρε την απόκρυψη. Απλό?

 

Τον παιρνουν και φιλοι με αποκρυψη οποτε δεν μπορει ...Εγω καισε σταθερο και κινητα εχω μλοκαρει κλισεις με αποκρυψη αλλα μονο ενας που θελω παιρνει με αποκρυχη απο σταθερο και με καλει στο κινητο φανερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχομενο να το συζητησεις με τον παροχο σου να σου αλλαξουν δωρεαν νουμερο λογω αυτου του προβληματος το σκέφτηκες;

 

Αυτό είναι ευκολο....Να ενημερώσεις ισως εκατοντάδες γνωστους την αλλαγη είναι δυσκολο .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αρκετές από τις λύσεις που προτάθηκαν είναι καλές και μπορεί να έχουν αποτέλεσμα, προσωπικά είμαι με το σκεπτικό του ts.

Ότι δηλαδή δεν θα αλλάξω τρόπο ζωής (κλείσιμο τηλεφώνου, αλλαγή αριθμού, κλπ) επειδή κάποιοι είναι μαλάκες ή κάποιες διαδικασίες είναι γτπ.

Αν κάποια στιγμή φάω λεφτά απ' τη μαφία, οκ. Να πάω να κρυφτώ, ν' αλλάξω τηλέφωνο ή να κάνω πλαστική.

Μέχρι τότε όμως όχι.

Και μπορεί να τον εξαναγκάζουν σε κινήσεις (ακόμα και την όποια καταγγελία τη θεωρώ εξαναγκασμό) αλλά δεν θα τον εξαναγκάσουν και σε αλλαγή τρόπου ζωής.

 

ΥΓ Αν και βρίσκω πολύ αμερικανιά τις νομικές κινήσεις με αποζημιώσεις που πολλοί έχουν σαν καραμέλα, στην προκειμένη περίπτωση θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ θετικά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφει : Έχω στο όνομα μου από τον Ιούλιο του 2005 τον τηλεφωνικό μου αριθμό

 

12 χρονια και δεν βρηκε λυση ; Μαλλον δεν εχει κινηθεί σωστα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το "διαβάζω" διαφορετικά

 

12 χρόνια και η τράπεζα δεν βρήκε λύση; Αφού συνεχώς δεν βρίσκει το άτομο στα συγκεκριμένα στοιχεία επικοινωνίας;

 

Αλλά μπορεί να παίζουν και πολλά άλλα.

Στην αρχή αδιαφορούσε.

Ή τους τρολάριζε.

Ή έλειπε από το σπίτι.

Ή δεν είχε μωρό.

Ή απλά έφτασε στο σημείο που κουράστηκε/βαρέθηκε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αναφέρθηκε στην αρχή, δηλαδή να πας στην τράπεζα με βεβαίωση του παρόχου ότι ο αριθμός αυτός είναι δικός σου και όχι του Τοψίνογλου ίσως είναι η πιο εύκολη, γρήγορη και αναίμακτη λύση.  Δε μπορώ να πιστέψω ότι δεν θα το δεχτούν αυτό και να εμμένουν στο να πάει ο Τοψίνογλου που δε ξέρουμε αν ζει και που είναι να κάνει αίτηση για το αντίθετο ότι δλδ ο αριθμός δεν είναι δικός του. 

 

Εξάλλου η βεβαίωση από πάροχο είναι από τα στάνταρ δικαιολογητικά που ζητάνε οι τράπεζες για ότι και να θέλεις να κάνεις (άνοιγμα λογαριασμού κλπ) οπότε είναι επίσημο έγγραφο που δέχονται, δε μπορεί ο πάροχος να σου το δώσει εάν δεν ισχύει.

 

Απλά θα πρέπει να πας σε κατάστημα (και ενδεχομένως να μιλήσεις με διευθυντή) και όχι από το τηλέφωνο, δε πρόκειται να βγάλεις άκρη αλλιώς. (μη ξεχνάμε ότι οι εισπρακτικές δεν είναι "η τράπεζα" αλλά κάποιο δικηγορικό γραφείο συνήθως που απλά έχει μια λίστα και παίρνει τηλέφωνα)

 

(Καλά 12 χρόνια πως την έχεις παλέψει και δεν έχεις πάει μια βόλτα από κοντά ; Επίσης ακόμα και οι εισπρακτικές ξέρω τα παρατάνε κάποια στιγμή αν δεν βγάζουν άκρη με ένα τηλέφωνο οπότε ο Τοψίνογλου παίζει να χρωστάει τίποτα εκατομμύρια για να μην το βάζουν κάτω :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το "διαβάζω" διαφορετικά

 

12 χρόνια και η τράπεζα δεν βρήκε λύση; Αφού συνεχώς δεν βρίσκει το άτομο στα συγκεκριμένα στοιχεία επικοινωνίας;

 

Αλλά μπορεί να παίζουν και πολλά άλλα.

Στην αρχή αδιαφορούσε.

Ή τους τρολάριζε.

Ή έλειπε από το σπίτι.

Ή δεν είχε μωρό.

Ή απλά έφτασε στο σημείο που κουράστηκε/βαρέθηκε

 

Συναδελφισα εχει πεθανει πανω από 7-8 χρονια και οι τράπεζες εξακολουθουν να παιρνουν στη δουλεια για χρεη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω (είχα) παρόμοιο πρόβλημα. Πριν από 2 χρόνια μαζί με καινούργιο κινητό πήρα έναν "εύκολο" αριθμό. Που να ήξερα όμως ότι ο αριθμός άνηκε σε βουλευτή της νδ; τον πρώτο καιρό με ζάλισαν με μηνύματα και κλήσεις, ήξερα για όλες τις συναντήσεις τους, κάποια στιγμή σκεφτόμουν και να πάω με ταμπελάκι "ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ, Ο ΠΑΝΑΓΙΏΤΗΣ" 

Πήγα στην κοσμοτέ, μου είπαν να αλλάξω αριθμό. Δεν το έκανα, τους δούλεψα 2-3 φορες στο τηλ και αυτό ήταν. Περιμένω τώρα τα χριστούγεννα τις ευχές τους.

 

 


Πάντως τους άλλους τους ενοχλητικούς, που παίρνουν τηλ μεσημέρια, τους βάζω στην λίστα φραγής στο σταθερό, δεν χωράει βέβαια άλλους, η μνήμη έχει γεμίσει


Και ναι, όσο ο μικρός ήταν μωρό, το σταθερό το είχα σχεδόν μονίμως στο αθόρυβο ή εκτός λειτουργίας. Τουλάχιστον είχα την ησυχία μου  ;)

post-216476-0-13782600-1508832291_thumb.png

post-216476-0-83203500-1508832308_thumb.png

post-216476-0-15227000-1508832318_thumb.png

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...