Προς το περιεχόμενο

Περιεργο προβλημα με ηλεκτρικη πριζα


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είχε γίνει στην αρχή, άνοιξε τον πίνακα  και σκάλιζε τα καλώδια με ανοιχτά τα πάντα, και εκεί άρχιζε και μύριζε, ευτυχώς μετά τα έκλεισε λέει ίσως ειναι καλύτερα να τα κλείσω, για την πρίζα θα το δω άμεσα, και δυστυχώς ακόμα και τώρα που ξέρω ότι έχει πρόβλημα η πρίζα έχω βάλει πάλι την σόμπα γιατί κρυώνω  το ξέρω οτι ρισκάρω έτσι άλλα δυστυχώς δεν τα εχω για να φτιάξω τον πίνακα  και δεν τα είχαμε ποτέ, την αφραγκια μου, και πόσα  άλλα πράγματα ήθελα να κάνω δυστυχώς χωρίς λεφτά τίποτα, μερικοί που τα έχουνε παλι δεν κάνουνε τίποτα, γι αυτό και ψάχνω φτηνές λύσεις που ξέρω οτι στο θέμα του ρεύματος δεν θα βγουν καλές, όπως και δεν βγήκαν πχ με την πρίζα Φ

Σε κανέναν δεν τρέχουν από τα παντζάκια.Όλοι στην πρέσα είμαστε.

 

Δεν δικαιολογεί όμως αυτό τα υπόλοιπα.Από την άλλη λες έχεις αφραγκία και βάζεις τη σόμπα στην πρίζα.

Και εμείς ψιλοκρυώνουμε αλλά δεν ανάψαμε καλοριφέρ και σόμπες.Στα πραγματικά κρύα τι θα κάνουμε.

 

Από την άλλη χωρίς να θέλω να σε θίξω ο καθένας είναι άξιος της μοίρας του.Και εγώ ούτε ηλεκτρολόγος είμαι

ούτε υδραυλικός αλλά για μία αλλαγή πρίζας ή γιατί στάζει μία βρύση ή για να βάψω ένα τοίχο δεν θα φωνάξω

το μάστορα να του δίνω 30άρια και 50άρια.

Ούτε εγώ τα έχω.

Προσπάθησα έμαθα και θα τα φτιάξω μόνος μου.

 

Αν σκύψω το κεφάλι και πω δεν έχω λεφτά δεν φτιάχνω τίποτε χάθηκα.

Συμβουλή.Μη περιμένεις μοιρολατρικά και κλαίγεσαι.

 

Όπως έχει γίνει σήμερα η κοινωνία μας κανένας δε θα σε λυπηθεί.

Πάρε τη ζωή σου στα χέρια σου.Για όλα υπάρχει λύση όταν το θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...