Προς το περιεχόμενο

Ζημιά σε αεροσκάφος: τι συνέβη;


opera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και δε βλέπω αίματα,πούπουλα κρατάω ένα 20% αμφιβολίας για το πουλί.

Θα μεταφέρω πάντως τη συζήτηση στον Carmelo Anthony που είχε και την αρχική απορία ως επιβάτης του αεροπλάνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και δε βλέπω αίματα,πούπουλα κρατάω ένα 20% αμφιβολίας για το πουλί.

Θα μεταφέρω πάντως τη συζήτηση στον Carmelo Anthony που είχε και την αρχική απορία ως επιβάτης του αεροπλάνου.

Οντως περιμενες να δεις πουπουλα,η τρολαρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε, το χαλασατε το θεμα. Εγω πιστευω ότι ειχε κανει τη στραβοτιμονιά ο πιλοτος πριν σηκωθει και επειδή δεν είχε βαλει θραυση κρυσταλλων ο τσιγκουνης στην ασφαλεια(μιλαμε για 2-3 € διαφορά) είπε να το σηκώσει και να τα ρίξει στο πτηνο. Της ryanair ήταν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οντως περιμενες να δεις πουπουλα,η τρολαρεις?

Συγνώμη στις φωτό που έφεραν οι συμφορουμίτες δεν είδες αίματα και πούπουλα;

Μια χαρά φαίνονται.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως τη σιγουριά που έχουν μερικοί και το πόσο απόλυτοι είναι.

Εγώ δεν είμαι σχεδόν ποτέ 100% βέβαιος για τα περισσότερα.

Αν ήταν να στοιχοιματίσετε το μηνιάτικο ή και τη ζωή σας ακόμη θα είσαστε ξανά τόσο σίγουροι; 

Δεν ήμουν μπροστά,δε βλέπω αυτά που θα με πείσουν και για αυτό το λόγο έχω ένα ποσοστό αμφιβολίας.

Το τι θα μπορούσε να είναι στο  20% δε μπορώ να το προσδιορίσω,αν μπορούσα θα έκανα άλλη δουλειά.

Επεξ/σία από opera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη στις φωτό που έφεραν οι συμφορουμίτες δεν είδες αίματα και πούπουλα;

Μια χαρά φαίνονται.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως τη σιγουριά που έχουν μερικοί και το πόσο απόλυτοι είναι.

Εγώ δεν είμαι σχεδόν ποτέ 100% βέβαιος για τα περισσότερα.

Αν ήταν να στοιχοιματίσετε το μηνιάτικο ή και τη ζωή σας ακόμη θα είσαστε ξανά τόσο σίγουροι; 

Δεν ήμουν μπροστά,δε βλέπω αυτά που θα με πείσουν και για αυτό το λόγο έχω ένα ποσοστό αμφιβολίας.

Το τι θα μπορούσε να είναι στο  20% δε μπορώ να το προσδιορίσω,αν μπορούσα θα έκανα άλλη δουλειά.

 

Έχω την ίδια στάση ζωής φίλε με σένα σε αυτό το θέμα. Πιστεύω όμως οτι τη διαστρεύλωση τη κάνουν σε πιο σημαντικά θέματα, κυρίως ιστορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένα πουλί μπορεί να κάνει αυτή

IAF_UH-60_after_birds_strike_outside.jpg
 

 

τη ζημιά

 

σε ένα πολεμικό ελικόπτερο που κινείται με λιγότερη από το 1/3 της ταχύτητας ενός αεροπλάνου,

 

γιατί είναι τόσο περίεργο να στραβώσει ένα πλαστικό κόνο ?

 

 

και στη φώτο από ενα C-130 φαίνεται όσο "ψευτικος" είναι ο κώνος μιας μύτης αεροπλάνου.

 

1280px-C-130_and_Hawk_in_nosecone_outsid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη στις φωτό που έφεραν οι συμφορουμίτες δεν είδες αίματα και πούπουλα;

Μια χαρά φαίνονται.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως τη σιγουριά που έχουν μερικοί και το πόσο απόλυτοι είναι.

Εγώ δεν είμαι σχεδόν ποτέ 100% βέβαιος για τα περισσότερα.

Αν ήταν να στοιχοιματίσετε το μηνιάτικο ή και τη ζωή σας ακόμη θα είσαστε ξανά τόσο σίγουροι; 

Δεν ήμουν μπροστά,δε βλέπω αυτά που θα με πείσουν και για αυτό το λόγο έχω ένα ποσοστό αμφιβολίας.

Το τι θα μπορούσε να είναι στο  20% δε μπορώ να το προσδιορίσω,αν μπορούσα θα έκανα άλλη δουλειά.

 

 

Δεν εισαι μπροστα στο 99,9999999999999999% των γεγονοτων που συμβαινουν στον κοσμο, παρα μονο σε αυτα που συμβαινουν στο μικροκοσμο σου (οπως και ο καθενας μας).

Αρα με τη λογικη σου, καμμια, μα καμμια ειδηση δεν ειναι αληθινη, αν ας πουμε δεν εχει live streaming απο την ωρα της ειδησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και δε βλέπω αίματα,πούπουλα κρατάω ένα 20% αμφιβολίας για το πουλί.

Θα μεταφέρω πάντως τη συζήτηση στον Carmelo Anthony που είχε και την αρχική απορία ως επιβάτης του αεροπλάνου.

Έβρεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη στις φωτό που έφεραν οι συμφορουμίτες δεν είδες αίματα και πούπουλα;

Μια χαρά φαίνονται.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως τη σιγουριά που έχουν μερικοί και το πόσο απόλυτοι είναι.

Εγώ δεν είμαι σχεδόν ποτέ 100% βέβαιος για τα περισσότερα.

Αν ήταν να στοιχοιματίσετε το μηνιάτικο ή και τη ζωή σας ακόμη θα είσαστε ξανά τόσο σίγουροι; 

Δεν ήμουν μπροστά,δε βλέπω αυτά που θα με πείσουν και για αυτό το λόγο έχω ένα ποσοστό αμφιβολίας.

Το τι θα μπορούσε να είναι στο  20% δε μπορώ να το προσδιορίσω,αν μπορούσα θα έκανα άλλη δουλειά.

"Mπροστα δεν ησουν και δεν εκφερεις σιγουρια" δηθεν, αλλα στο πρωτο ποστ μια χαρα απορριπτεις 1000% την εκδοχη του να ειναι πουλι και μαλιστα με ακρως καυστικο τροπο (εικονιτσες, memes κλπ).

 

Οταν βγαινεις να πεις κατι , να εχεις και το θαρρος της γνωμης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Mπροστα δεν ησουν και δεν εκφερεις σιγουρια" δηθεν, αλλα στο πρωτο ποστ μια χαρα απορριπτεις 1000% την εκδοχη του να ειναι πουλι και μαλιστα με ακρως καυστικο τροπο (εικονιτσες, memes κλπ).

 

Οταν βγαινεις να πεις κατι , να εχεις και το θαρρος της γνωμης σου.

Την είπα τη γνώμη μου στη πορεία της συζήτησης,μοιάζω να ντράπηκα;

Η εικονίτσα ήταν tweet κάποιου που έκανε ανάλογο σχόλιο,το αντέγραψα γιατί μου άρεσε.

Και συνεχίζουν να έρχονται φωτό με πουλιά κλπ ενώ στη προκείμενη δεν υπάρχει πουλί,δε διαλύθηκε η μούρη,δεν έχει αίματα-πούπουλα.

Να μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω κατά 20% και δε χρειάζομαι την άδειά σας για αυτό,ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι επιθυμεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είπα τη γνώμη μου στη πορεία της συζήτησης,μοιάζω να ντράπηκα;

Η εικονίτσα ήταν tweet κάποιου που έκανε ανάλογο σχόλιο,το αντέγραψα γιατί μου άρεσε.

Και συνεχίζουν να έρχονται φωτό με πουλιά κλπ ενώ στη προκείμενη δεν υπάρχει πουλί,δε διαλύθηκε η μούρη,δεν έχει αίματα-πούπουλα.

Να μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω κατά 20% και δε χρειάζομαι την άδειά σας για αυτό,ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι επιθυμεί.

Tην δικη σου εκδοχη δεν μας εχεις πει ακομη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...