Προς το περιεχόμενο

Hardware μέσα από το Store app στα Windows 10 σκέφτεται να ξεκινήσει να πουλάει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι φαίνεται, σύντομα οι φίλοι των Windows δεν θα προμηθεύονται μόνο apps ή ψηφιακό περιεχόμενο από το Microsoft Store αλλά και… hardware.

Αυτό τουλάχιστον συμπεραίνουμε από ένα κρυφό section στο app του Microsoft Store που είχε την ονομασία Shop Surface και το οποίο ανακαλύφθηκε πρόσφατα. Όπως είναι κατανοητό, στο συγκεκριμένο section υπήρχαν υπολογιστές Surface καθώς και τα αξεσουάρ τους, και οι αγορές θα ήταν δυνατόν να γίνουν χωρίς την ανάμιξη κάποιου browser.

 

Δεν είναι ξεκάθαρο αν και πότε το συγκεκριμένο τμήμα θα είναι διαθέσιμο στους χρήστες, αλλά ποιος ο λόγος να συμπεριλάβεις κώδικα για ένα νέο τμήμα στο app αν δεν σκοπεύεις να το χρησιμοποιήσεις ποτέ; Από ότι φαίνεται, η συγκεκριμένη κίνηση μοιάζει να αποτελεί μέρος μίας ευρύτερης στρατηγικής της Microsoft, για να προσφέρει διάφορων ειδών προϊόντα μέσα από το Microsoft Store app, συμπεριλαμβανομένου και hardware.

 

Η στρατηγική της Microsoft έρχεται πάντως σε αντίθεση με εκείνη της Apple που συνεχίζει να διατηρεί ξεχωριστά stores για τις εφαρμογές και το hardware ενώ μάλιστα εγκατέλειψε και το mobile app browsing στο desktop.


Link.png Site: Engadget

Διαβάστε ολόκληρη την άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι; Αν δεν μας βομβαρδίζουν με διαφημιστικά νομίζω είναι οκ ιδέα.

Φυσικά και το τελευταίο update ήταν για τα σκουπίδια και γεμίσαμε στα bugs αλλά τουλάχιστον θα έχω ένα υπερκοστολογημένο Surface! /sarcasm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και το τελευταίο update ήταν για τα σκουπίδια και γεμίσαμε στα bugs

Δηλαδη με τοσα bugs που γεμιζουμε απο το καθε update των windows οπως γραφετε καποιοι,θα πρεπει ο υπολογιστης να εχει γινει αχρηστος προς χρηση...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με τοσα bugs που γεμιζουμε απο το καθε update των windows οπως γραφετε καποιοι,θα πρεπει ο υπολογιστης να εχει γινει αχρηστος προς χρηση...

Δε καταλαβαίνω τι ακριβώς ρωτάς; Δεν είναι το χειρότερο update που έχει βγει ποτέ για windows 10 ; Δεν χάλασε όλο το touch interface σε αυτούς που χρησιμοποιούν touch screens σε windows 10? Δεν ήταν forced update ? Κάποια προγράμματα δεν ανταπεξέλχονται πλέον σε touch input ,από day 1 έχουμε stuttering και screen tearing σε γραφικά ,το bluetooth παίζει καμπανάκια και όλοι οι drivers θέλουν update. 

 

Και αν διαφωνείς με την άποψή μου,απλά τσέκαρε το αρνητικό feedback που παίρνει η microsoft στο subreddit των windows 10:

 

https://www.reddit.com/r/Windows10/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω την μέρα που θα μπορώ να παίζω games στο iOS και δεν θα ξαναγυρίσω ποτέ σε windows . Πως δηλαδή το κάνει η blizzard και μπορείς να παίξεις και δεν το κάνουν οι άλλοι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι; Αν δεν μας βομβαρδίζουν με διαφημιστικά νομίζω είναι οκ ιδέα.

Φυσικά και το τελευταίο update ήταν για τα σκουπίδια και γεμίσαμε στα bugs αλλά τουλάχιστον θα έχω ένα υπερκοστολογημένο Surface! /sarcasm

error_folder_cannot_be_monitored.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω την μέρα που θα μπορώ να παίζω games στο iOS και δεν θα ξαναγυρίσω ποτέ σε windows . Πως δηλαδή το κάνει η blizzard και μπορείς να παίξεις και δεν το κάνουν οι άλλοι .

συμφωνω θα τα χωνα και γω ευχαριστως γιατι βλεπεις προκοπη με μακ

αυτη τη φορα εκανα το λαθος για τελευταια φορα και να αγορασω ακριβο εξοπλισμο και τα windows αυθεντικα και παλι βλεπω οτι εβλεπα τοσα χρονια τα ρεσταρτ και τα φορματ καραμελα, δεν πιστευω να νομιζει οτι εχει μελλον σε κατι αλλο περα απο παιχνιδια η μικρομαλακη για το ελεινο σαπιο και τρισαθλιο λειτουργικο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζήτηση με τα συνεχή φορμάτ που αναφέρουν κάποιοι φίλοι, δεν είναι ο κανόνας.

 

Προσωπικά, έχω Windows 10, με upgrade από Win7 (χωρίς φορμάτ - αλλά με την διαδικασία του on the fly upgrade), έχω αλλάξει κάρτα γραφικών και 1ο σκληρό δίσκο, έχω έναν σκασμό παιχνίδια και προγράμματα εγκατεστημένα και δεν έχω ούτε ένα κρασάρισμα εδώ και χρόνια.

Και παίζω όλα τα παιχνίδια σε full γραφικά/ρυθμίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα όλα στο store, γιατί οχί; Σε ένα καθαρά """Software""" marketplace βάζουνε οι αθεόφοβοι και hardware. Δηλαδή μια διαφήμιση με banner στο store που θα πηγαίνει τον χρήστη στο online κατάστημα, τους χάλασε. Τι να πεις, καινούργιες στρατηγικές αυτές μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...