Προς το περιεχόμενο

Μπερδεμα στην επιλογη δουλειας


G.h.o.s.t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Δουλευω σε μια δουλεια σαν χειριστης μηχανις και ο μισθος ειναι ο βασικος. Η επειχηρισει στην οποια δουλευω ειναι 30" λεπτα με το αμαξη. Πριν λιγες μερες ειχα πρωτασει απο ενα εργοστασιο που απεχει 10" λεπτα απο το σπιτι μου και με λιγα λεφτα παραπανο. Το θεμα ειναι το εξης εκει που ειμαι ξερω ποιες ειναι η συνθηκες εργασιας. Εκει που εχω την προταση να παω δεν ξερω και πολλα τι μου συμβουλευεται να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Δουλευω σε μια δουλεια σαν χειριστης μηχανις και ο μισθος ειναι ο βασικος. Η επειχηρισει στην οποια δουλευω ειναι 30" λεπτα με το αμαξη. Πριν λιγες μερες ειχα πρωτασει απο ενα εργοστασιο που απεχει 10" λεπτα απο το σπιτι μου και με λιγα λεφτα παραπανο. Το θεμα ειναι το εξης εκει που ειμαι ξερω ποιες ειναι η συνθηκες εργασιας. Εκει που εχω την προταση να παω δεν ξερω και πολλα τι μου συμβουλευεται να κανω?

Πόσα χρόνια είσαι στην ίδια δουλειά καταρχήν; ειδικότητα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα δεύτερα με το αμάξι; Εδώ θέλουμε μισό λεπτό να ξεπαρκάρουμε...

 

Χωρίς πλάκα τώρα, αν είσαι 100% ευχαριστημένος εκεί που είσαι τώρα, μείνε. Αν όχι, τότε πήγαινε στην άλλη. Σε κάθε περίπτωση κερδίζεις χρήμα λόγω απόστασης και μισθού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να διαλέξεις εκεί που νομίζεις ότι θα έχεις καλίτερη μελλοντική εξέλιξη,γιατί η δουλειά δεν

είναι περιστασιακή και πρέπει να κοιτάζουμε και το αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα μας: Ζύγισέ τα μόνος σου. Το τι θα κάνεις είναι στον χαρακτήρα του κάθε ενός. Μου έχει τύχει περίπτωση ανάλογη και τη μία φορά έφυγα και την άλλη έμεινα. Παίζει ρόλο και πώς περνάς στη δουλειά σου, τι προοπτικές έχεις, τι ανάγκες έχεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ghost αν δε λάβεις γραπτή πρόταση με εγγυήσεις (συμβαση δηλαδη προς υπογραφή), δεν κάνεις τιποτα. Κάνε τα κουμάντα σου, τις συζητήσεις σου. Της πιάτσας εισαι, ξέρεις πως λειτουργουν αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλειά παίζουν πολλά ρόλο. Αξιοπιστία της επιχείρησης / κερδοφορία, ώστε να παίρνεις στην ώρα το μισθό σου, συνάδερφοι και περιβάλλον εργασίας, επίπεδο ασφαλείας προς τους εργαζομένους, υλικοτεχνική υποδομή, ωράριο εργασίας και φυσικά η απόσταση (που μέχρι 30 λεπτά είναι αποδεκτή απόσταση) / κόστος μετάβασης - με αυτοκίνητο υπολογίζεις 2€/10χμ και ο μισθός φυσικά. ο καθένας βάζει τις προτεραιότητες του και βάσει των παραπάνω αποφασίζει συνολικά τι πρέπει να κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...