Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Razer Phone με 8GB RAM, στερεοφωνικά ηχεία και IGZO οθόνη 120Hz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρίς water resistance

Σχεδιαστικά θυμίζει mid range κινητό του 2010

Δεν έχει Oreo out of the box, εντελώς τραγικό

Κάμερα καλή στα χαρτιά και πιθανόν θα είναι εντελώς μέτρια

LCD οθόνη ενώ όλοι τρέχουν για AMOLED(always on, μπαταρία)

 

Άλλη μια αποτυχία τύπου essential, άσε που τουλάχιστον το essential είχε ένα cool σχεδιασμό και ωραία υλικά κατασκευής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χωρίς water resistance
Σχεδιαστικά θυμίζει mid range κινητό του 2010
Δεν έχει Oreo out of the box, εντελώς τραγικό
Κάμερα καλή στα χαρτιά και πιθανόν θα είναι εντελώς μέτρια
LCD οθόνη ενώ όλοι τρέχουν για AMOLED(always on, μπαταρία)

 

Ξεχνας για τι κοινο προοριζεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η μπαταρία και τα ηχεία, όλα τα άλλα χαρακτηριστικά είναι νουμπικα για να χαίρονται τα παιδάκια και μειώνουν τις επιδόσεις ...

 

1) 120hz οθόνη σε κινητό ότι πιο άσχετο και ενεργοβόρο (άρα θα τρώει μπαταρία χωρίς να έχουμε κανένα ουσιαστικά θετικό αντάλλαγμα)

 

2) QuadHD οκ δεν είναι τέρμα υπερβολικό για το μέγεθος αλλά που να σπρώξεις 120FPS (μιας και κάνανε 120hz οθόνη) quadhd γραφικά... ακυρώνει λοιπόν το πάνω χαρακτηριστικό ζορίζει την κάρτα και γενικά meh

 

θα προτιμούσα fullHD που θα είχε σαν αποτέλεσμα περισσότερα FPS και λιγότερο κάψιμο μπαταρίας

 

3) 8GB ραμ... μαρέσει η RAM αλλά επειδή καιει και αυτή πολύ μπαταρία καλό ειναι να έχουμε λιγο παραπάνω αποσο χρειάζεται δηλαδή 4 άντε το πολύ 6GB...

 

 

Οπότε το μόνο θετικό νέο τα ηχεία γιατι και η μπαταρία που είναι μεγάλη θα τελειώνει πολύ πιο γρήγορα λόγω των απο πάνω χαρακτηριστικών...

 

 

edit μου άρεσε και η προσθήκη dac που ενόσο έγραφα το ποστ δεν ήξερα ότι υπάρχει.

Μιλάς για παιδάκια και γράφεις λέξεις όπως "Νούμπικα" μάλιστα. 

 

120Hz ότι ποιο ωραίο έχω πιάσει στα χέρια μου, δοκίμασε το σε ένα iPad Pro πρώτα και μετά ξαναγράψε.

 

QHD οθόνη, πολύ καλή ανάλυση για VR, δεν ξέρω βέβαια αν υποστηρίζει Daydream η συσκευή.

 

8GB RAM ναι είναι η μοναδική υπερβολή, αλλά τα υπόλοιπα που χαρακτήρισες "Νούμπικα" είναι πολύ καλά χαρακτηριστικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό φαίνεται ..λίγο πιο φθηνό αν ήταν τότε σίγουρα θα έκανε διαφορά απ τον ανταγωνισμό με αυτά που προσφέρει ,ελπίζω να πέσει η τιμή του και εύχομαι  επιτέλους η Razer να έχει μια αντιπροσωπεία στην Ελλάδα ,ολοκληρωμένη ,με service κλπ για όλες τις συσκευές της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η μπαταρία και τα ηχεία, όλα τα άλλα χαρακτηριστικά είναι νουμπικα για να χαίρονται τα παιδάκια και μειώνουν τις επιδόσεις ...

 

1) 120hz οθόνη σε κινητό ότι πιο άσχετο και ενεργοβόρο (άρα θα τρώει μπαταρία χωρίς να έχουμε κανένα ουσιαστικά θετικό αντάλλαγμα)

 

2) QuadHD οκ δεν είναι τέρμα υπερβολικό για το μέγεθος αλλά που να σπρώξεις 120FPS (μιας και κάνανε 120hz οθόνη) quadhd γραφικά... ακυρώνει λοιπόν το πάνω χαρακτηριστικό ζορίζει την κάρτα και γενικά meh

 

θα προτιμούσα fullHD που θα είχε σαν αποτέλεσμα περισσότερα FPS και λιγότερο κάψιμο μπαταρίας

 

3) 8GB ραμ... μαρέσει η RAM αλλά επειδή καιει και αυτή πολύ μπαταρία καλό ειναι να έχουμε λιγο παραπάνω αποσο χρειάζεται δηλαδή 4 άντε το πολύ 6GB...

 

 

Οπότε το μόνο θετικό νέο τα ηχεία γιατι και η μπαταρία που είναι μεγάλη θα τελειώνει πολύ πιο γρήγορα λόγω των απο πάνω χαρακτηριστικών...

 

 

edit μου άρεσε και η προσθήκη dac που ενόσο έγραφα το ποστ δεν ήξερα ότι υπάρχει.

 

Απ την στιγμη που πιθανοτατα δεν εχεις πιασει 120hz γιατι λες προτασεις του στυλ "κανένα ουσιαστικά θετικό αντάλλαγμα" απορω ωρες ωρες. Γιναμε ολοι προφεσορες και εχουμε αποψη για τα παντα. Λες αυτοι να μην ξερουν τι κανουν και να περιμενουν απο σενα να τους πεις οτι θα τρωει μπαταρια και τα λοιπα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omg ολοενα και χειροτερα 120 hz οθονη λες και θα παιξεις κανα battlefield και σου χρειαζεται αντε του χρονου βαλτε και καμια gtx1070 μεσα για περισσοτερα fps axaxax ρε σεις ο ανθρωπος απ το κινητο του θέλει καλη μπαταρια αξιοπιστη κατασκευη εγγυηση σερβις  και καλη τιμη οποιος θελει gaming εχει τον υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omg ολοενα και χειροτερα 120 hz οθονη λες και θα παιξεις κανα battlefield και σου χρειαζεται αντε του χρονου βαλτε και καμια gtx1070 μεσα για περισσοτερα fps axaxax ρε σεις ο ανθρωπος απ το κινητο του θέλει καλη μπαταρια αξιοπιστη κατασκευη εγγυηση σερβις  και καλη τιμη οποιος θελει gaming εχει τον υπολογιστη

 

Σιγουρα δεν εχεις πιασει συσκευη με πανω απο 60 hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω λίγο άσχημα, γιατί το κορόιδευα. Ότι θα έχει καγκουριές, rgb και τέτοια καλά που κάνει η razer.

 

Νιώθω σαν αυτή τη φάση που μια συμμαθήτριά σου στο γυμνάσιο ήταν μπάζο, αλλά τώρα είναι μουν...light.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omg ολοενα και χειροτερα 120 hz οθονη λες και θα παιξεις κανα battlefield και σου χρειαζεται αντε του χρονου βαλτε και καμια gtx1070 μεσα για περισσοτερα fps axaxax ρε σεις ο ανθρωπος απ το κινητο του θέλει καλη μπαταρια αξιοπιστη κατασκευη εγγυηση σερβις  και καλη τιμη οποιος θελει gaming εχει τον υπολογιστη

Μάστορα, δε ξέρω αν το έπιασες το νόημα, αλλά η 120ΗΖ ξεκινάει να γίνεται mainstream.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...