Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Razer Phone με 8GB RAM, στερεοφωνικά ηχεία και IGZO οθόνη 120Hz


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν περιμενα και πολλα απο την razer να σας πω την αληθεια αλλα με το που ειδα specs οπως 120hz, 4κ μπαταρια και γενικοτερα το Look του κινητου μου αρεσε παρα πολυ και θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να το παραγγειλω. 

 

Edit: Και το fingerprint μου αρεσε πολυ στην θεση που το βαλανε. Θα μπορουσανε και αλλοι να το βαζανε εκει αλλα για καποιο λογο η δεν βαλανε καθολου η το βαλανε απο πισω διπλα απο την καμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νιώθω λίγο άσχημα, γιατί το κορόιδευα. Ότι θα έχει καγκουριές, rgb και τέτοια καλά που κάνει η razer.

 

Νιώθω σαν αυτή τη φάση που μια συμμαθήτριά σου στο γυμνάσιο ήταν μπάζο, αλλά τώρα είναι μουν...light.

Πάρε το Razer, βγείτε, και θα έχετε τέλεια GAMING εμπιρεία, καλό βόλι :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το Razer, βγείτε, και θα έχετε τέλεια GAMING εμπιρεία, καλό βόλι :P

Δεν τρελάθηκα ακόμα :P Απλά το περίμενα πολύ χάλια, τελικά δεν είναι.

 

Αρχικά gaming χωρίς κουμπιά δεν είναι gaming, είναι κοροιδεύωτονεαυτομουπουτηνειδαgamer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα λεφτά, θα τα έσκαγα σ'αυτό χαλαρά (τι iPhone X και κουραφέξαλα). Αλλά δύο μισθοί για κινητό πρέπει να είσαι ηλίθιος για να το κάνεις... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ την στιγμη που πιθανοτατα δεν εχεις πιασει 120hz γιατι λες προτασεις του στυλ "κανένα ουσιαστικά θετικό αντάλλαγμα" απορω ωρες ωρες. Γιναμε ολοι προφεσορες και εχουμε αποψη για τα παντα. Λες αυτοι να μην ξερουν τι κανουν και να περιμενουν απο σενα να τους πεις οτι θα τρωει μπαταρια και τα λοιπα;

Εγώ έγινα εδώ και χρόνια :P

 

Αυτοί ξέρουν τι κάνουν (εντυπωσιάζουν παιδάκια για λεφτά)

 

Απο εκει και πέρα πως ξέρω ότι ειναι άχρηστα τα 120hz στο κινητό...

 

Είναι εύκολο ξέρω γιατι είναι καλό να έχεις 120hz στην οθόνη υπολογιστή και προσπαθώ να σκεφτώ ένα κοινό σενάριο όπου παρατήρησα θετική βελτίωση στην οθόνη υπολογιστή και  που θα μπορούσα να συναντήσω το ίδιο σε android ..

και δεν βρήκα κανένα.

 

Δεν έχει ούτε ποντίκι να πω τουλάχιστον θα βλέπεις αυτό να κουνιέται πέρα δώθε πιο "ρευστά"

 

Στα games λόγω των γραφικών και του μέγεθος δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά (όπως δεν καταλαβαίνεις πχ ότι πολλά απο τα 3D games τρέχουν με 30 FPS την στιγμή που αν συνέβαινε αυτό στην μεγάλη οθόνη θα νόμιζες ότι έχεις framedrop) και επίσης το chip δεν πρόκειται να σηκώσει σοβαρά games ούτε σε 100FPS για να έχει νόημα τέτοιο refresh rate οπότε είναι μόνο κράχτης.

 

Μετά σκέφτηκα τα αρνητικά του γρηγορότερου refresh rate .. που είναι η μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας ενα ακόμη αρνητικό για κινητή συσκευή δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έγινε εδώ και χρόνια :P

 

Αυτοί ξέρουν τι κάνουν (εντυπωσιάζουν παιδάκια για λεφτά)

 

Απο εκει και πέρα πως ξέρω ότι ειναι άχρηστα τα 120hz στο κινητό...

 

Είναι εύκολο ξέρω γιατι είναι καλό να έχεις 120hz στην οθόνη υπολογιστή και προσπαθώ να σκεφτώ ένα κοινό σενάριο όπου παρατήρησα θετική βελτίωση στην οθόνη υπολογιστή και μετά που θα μπορούσα να συναντήσω σε android ..

και δεν βρήκα κανένα.

 

Δεν έχει ούτε ποντίκι να πω τουλάχιστον θα βλέπεις αυτό να κουνιέται πέρα δώθε πιο "ρευστά"

 

Στα games λόγω των γραφικών και του μέγεθος δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά (όπως δεν καταλαβαίνεις πχ ότι πολλά απο τα 3D games τρέχουν με 30 FPS την στιγμή που αν συνέβαινε αυτό στην μεγάλη οθόνη θα νόμιζες ότι έχεις framedrop) και επίσης το chip δεν πρόκειται να σηκώσει σοβαρά games ούτε σε 100FPS για να έχει νόημα το refresh rate.

 

Ακομα και σε απλο scrolling σε browsing, η διαφορα μεταξυ 60hz και 120hz ειναι εμφανεστατη. Ειναι πιο smooth.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...