Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία Multiroom φέρνει ταυτόχρονη θέαση των καναλιών Cosmote TV σε διαφορετικές τηλεοράσεις εντός σπιτιού


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνάτε ότι κάποτε η γόβα για το φουλ πακέτο της ζήταγε 62€+9,90 για την υπηρεσία multiroom+6€ για το tv magazine!!!!,όταν αντίστοιχα ο ΟΤΕ για το φουλ πακέτο του με τις ίδιες αθλητικές διοργανώσεις,εκτός της σούπερ λιγδας ζητάει 20€ ως πελάτης της σταθερής,30€ της δορυφορικής και σε HD.Επίσης και 2 go σε υπολογιστή κινητό η tablet.

Στα μη νόμιμα και εγώ έχω δει από τα παλιά χρόνια με κάρτες γράψε δες ένα μήνα ξανά γράψε βάλε κλειδιά ψάξε να τα βρεις-πάει το ματσάκι το χάσαμε ψάχνοντας-μπες σε server κολλάει κάνε επανεκκίνηση το mgcamd-cccamd,βάλε kodi ψάξε στο sportdevil ωχ δεν βρίσκω,α εντάξει βρήκα παίζει ψιλό βλέπεται,ωχ κόλλησε πάμε στο καφενείο.

Και όλα αυτά πλην kodi δεν ήταν τσάμπα.Έχουν πληρωθεί και έχουν πάρει λεφτά οι ποντικοί φουλ.Από την αγορά δορυφορικού δέκτη για να κάνει για αυτές τις δουλειές,κάρτες,modules,μηχανάκια εγγραφής καρτών κ.α.πολλά.

Φίλε μην ξεχνάς επίσης αφού πηγές 10χρονια πίσω ότι στον ΟΤΕ πλήρωνες 37€ τον μήνα για το σταθερό σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο λέμε.Πήγα τόσο πίσω για να συγκρίνουμε την μονοπωλιακή δορυφορική τηλεόραση με την τιμή της τότε με το σήμερα.Σήμερα με 25€ full pack δορυφορικό + 6,60 moultiroom και 2 go δεν νομίζω ότι είναι ακριβό ή απαγορευτικό,ώστε να μπει κάποιος στην ταλαιπωρία αυτών που έγραψα.Συν ότι σωστά όπως έγραψε και φίλος παραπάνω το θέμα είναι για το moultiroom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα είχα από πάντα OTE και ΟΤΕTV από το 2009. Άρα, ΞΕΡΩ για χρεώσεις κτλ. Πρόσφατα έκοψα την TV γιατί βαρέθηκα να πληρώνω 65 κάθε μήνα ΧΩΡΙΣ αθλητικά κτλ. για να βλέπω Αυλωνίτη και Βασιλειάδου. Τώρα θα κόψω και τον ΟΤΕ γιατί οι παλιοί πελάτες πρέπει να πληρώνουν περισσότερα από τους νέους (!!!).

Τώρα αν κάποιος γουστάρει OTE TV με γεια του με χαρά του. Δικά του λεφτα έιναι κι ας τα ξοδεύει όπως θέλει.

 

Και όσο για το "κάτι που λέγεται switch" μάλλον εσύ ήσουν ακόμη στα γεννοφάσκια σου όταν εγώ τους χρησιμοποιούσα. Αλλά χωρίς να ειρωνευτείς δεν μπορούσες, είναι προφανώς του χαρακτήρα σου...

 Αγαπητέ προφανώς λόγω ηλικίας δεν καταλαβαίνεις ότι ο λογαριασμός 65€ που πληρώνεις είναι για 2 μήνες... Και προφανώς έχεις τους λόγους σου να συνεχίζεις να γράφεις ανακρίβειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μαλλον θα βαλω το multiroom...

 

Τι προτεινετε, lnb με 2 εξοδους ή splitter ?

Το πιατο μου ειναι 90αρι με μονο lnb

Αυτα ο οτε τα χρεωνει εξτρα...προτιμώ λοιπον να τα κανω μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

splitter από όσα ξέρω δεν παίζει καθώς το lnb «οδηγείται» ενεργά από τον δέκτη για να συντονίσει στο εκάστοτε απαιτούμενο stream data όπως αλλάζεις κανάλια, δηλαδή το lnb αποτελεί προέκταση του δέκτη όπερ δύο δέκτες=δύο lnb (δηλαδή διπλό συν καλωδίωση...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...