Προς το περιεχόμενο

Αποταμίευση..


JoooJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι βαλαμε μεσα το κρατος? Η Εθνικη απο μονη της μας εδωσε το δανειο. Δεν καταλαβαινω σε τι φταιμε εμεις. Δεν εχει αλλα περιουσιακα στοιχεια στο ονομα του ο φιλος μου,οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα υπολοιπα λεφτα.

Δνε ξέρω αλλά μου φαίνεται παράλογο, με ένα σπίτι αξίας 90 να δώσουν 250, εκτός αν είχατε μέσον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

neny κανε αποταμιευση...εχεις να κανεις ενα γαμο :P

ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΕΕΙ;!

(Αν εκανα στροφη καριερας κ γινομουν διοργανωτρια γαμων παντως θα φροντιζα να προσθετω metal ή gothic στοιχεια, πολλες γατες, sexy cosplayers, zombie cocktails και πολλα κρεατικα σε BBQ. Σιγουρα θα με επελεγαν πολλα ζευγαρια XD) off topic τελοςςς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω παντως με κατι αποταμιευσεις του τυπου 20-50 ευρω το μηνα.Να μαζεψεις δηλαδη σε ...10 χρονια κανα 3000-5000.Και μετα απο την στερηση να τα καψεις μεσα σε κανα χρονο  :-D

Και ποιος σου ειπε οτι σε 10χρονια ο αλλος δεν μπορει να αποταμιευει περισσοτερα καθε μηνα και αρα το τελικο ποσο να ειναι μεγαλυτερο?

 

Επισης κοροιδευε εσυ για το τελικο ποσο,οταν την ιδια στιγμη υπαρχει ποσος κοσμος(και δεν λεω μονο μικροι σε ηλικια)που ουτε λογαριασμο στην τραπεζα δεν εχει.Και ψαξε δες ποσοι στην Ελλαδα εχουν καταθεσεις πανω απο 5000 να δουμε ποιος θα γελασει και ποιος θα κλαψει.

 

Α και φυσικα ξεχνας κατι πολυ απλο.Αποταμιευω στην ακρη 20-50-100ευρω καθε μηνα σημαινει οτι δεν πειραζω και τα ηδη υπαρχοντα χρηματα που μπορει να υπαρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου ειπε οτι σε 10χρονια ο αλλος δεν μπορει να αποταμιευει περισσοτερα καθε μηνα και αρα το τελικο ποσο να ειναι μεγαλυτερο?

 

Επισης κοροιδευε εσυ για το τελικο ποσο,οταν την ιδια στιγμη υπαρχει ποσος κοσμος(και δεν λεω μονο μικροι σε ηλικια)που ουτε λογαριασμο στην τραπεζα δεν εχει.Και ψαξε δες ποσοι στην Ελλαδα εχουν καταθεσεις πανω απο 5000 να δουμε ποιος θα γελασει και ποιος θα κλαψει.

 

Α και φυσικα ξεχνας κατι πολυ απλο.Αποταμιευω στην ακρη 20-50-100ευρω καθε μηνα σημαινει οτι δεν πειραζω και τα ηδη υπαρχοντα χρηματα που μπορει να υπαρχουν.

 

Ενταξει  , μην τα περνετε τις μετρητοις.

 

Και οι πλουσιοι παντως αποταμιευουν στις offshore για μια δυσκολη στιγμη.Μηπως πρεπει να γραψουμε καμμια εκθεση για τα καλα της αποταμιευσης ?   :-D

Και δεν καταλαβα.Γιατι να χρειαζεται να αποταμιευω για μια ''δυσκολη στιγμη''.Αν αρρωστησω θελω να αναρρωσω σε δημοσιο νοσοκομειο αξιοπρεπως.

 

Εκτος αν δυσκολη στιγμη ειναι το αυτοκινητο, το ακριβο νυφικο, η καινουργια led tv και η αλλαγη στα πλακακια της κουζινας.Η τα 500 φροντιστηρια το μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει  , μην τα περνετε τις μετρητοις.

 

Και οι πλουσιοι παντως αποταμιευουν στις offshore για μια δυσκολη στιγμη.Μηπως πρεπει να γραψουμε καμμια εκθεση για τα καλα της αποταμιευσης ?   :-D

Και δεν καταλαβα.Γιατι να χρειαζεται να αποταμιευω για μια ''δυσκολη στιγμη''.Αν αρρωστησω θελω να αναρρωσω σε δημοσιο νοσοκομειο αξιοπρεπως.

 

Εκτος αν δυσκολη στιγμη ειναι το αυτοκινητο, το ακριβο νυφικο, η καινουργια led tv και η αλλαγη στα πλακακια της κουζινας.

Δυσκολη στιγμη για αρκετους ειναι να μεινουν για ενα χ διαστημα ανεργοι ή μπορει να αποφασισει καποιος να δοκιμασει την τυχη του στο εξωτερικο,δεν ξερουμε ο καθενας τι ζωη κανει,τι αναγκες εχει και πως τα ζυγιζει κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολη στιγμη για αρκετους ειναι να μεινουν για ενα χ διαστημα ανεργοι ή μπορει να αποφασισει καποιος να δοκιμασει την τυχη του στο εξωτερικο,δεν ξερουμε ο καθενας τι ζωη κανει,τι αναγκες εχει και πως τα ζυγιζει κατω.

Παω στοιχημα οτι πολλοι απο αυτους που μπορουν και αποταμιευουν τσιριζουν να κοπει το κεα και το επιδομα ανεργιας γιατι επιβαρυνει τους συνεπεις και υπευθυνους νοικοκυραιους οπως ειναι οι ιδιοι. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει  , μην τα περνετε τις μετρητοις.

 

Και οι πλουσιοι παντως αποταμιευουν στις offshore για μια δυσκολη στιγμη.Μηπως πρεπει να γραψουμε καμμια εκθεση για τα καλα της αποταμιευσης ?   :-D

Και δεν καταλαβα.Γιατι να χρειαζεται να αποταμιευω για μια ''δυσκολη στιγμη''.Αν αρρωστησω θελω να αναρρωσω σε δημοσιο νοσοκομειο αξιοπρεπως.

 

Εκτος αν δυσκολη στιγμη ειναι το αυτοκινητο, το ακριβο νυφικο, η καινουργια led tv και η αλλαγη στα πλακακια της κουζινας.Η τα 500 φροντιστηρια το μηνα

Κοίτα πέρα από την πλάκα εννοείται ότι χρειάζεται να έχεις κάποια χρήματα στην άκρη, άλλο αν γίνεται ή όχι. Μπορεί να τύχει οτιδήποτε, μια ζημιά πχ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω παντως με κατι αποταμιευσεις του τυπου 20-50 ευρω το μηνα.Να μαζεψεις δηλαδη σε ...10 χρονια κανα 3000-5000.Και μετα απο την στερηση να τα καψεις μεσα σε κανα χρονο  :-D

 

Χαχα ναι, προσωπικά ούτε με 200 θα ήμουν ευχαριστημένος. Υποθετικά μιλώντας 200 ευρώ το μήνα μας κάνει 2400 τον χρόνο. 2400 * 30 (χρόνια) = 72000 ευρώ. Δηλαδή έκανα το σκατό μου παξιμάδι για να φτάσω 30 χρόνια μετά να μην μπορώ να πάρω ούτε διαμέρισμα καλά καλά και πρώτα ο Θεός γιατί ούτε ξέρουμε τι θα γίνεται τόσα χρόνια μετά. 

 

Φυσικά όλα αυτά δεδομένου ότι μπορείς να κάνεις κάποιου τύπου αποταμίευση. Με μισθούς της τάξης Ελλάδας κάνεις μια ωραία παπάρα με ψωμάκι, γάλα και ζάχαρη και είσαι μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι, προσωπικά ούτε με 200 θα ήμουν ευχαριστημένος. Υποθετικά μιλώντας 200 ευρώ το μήνα μας κάνει 2400 τον χρόνο. 2400 * 30 (χρόνια) = 72000 ευρώ. Δηλαδή έκανα το σκατό μου παξιμάδι για να φτάσω 30 χρόνια μετά να μην μπορώ να πάρω ούτε διαμέρισμα καλά καλά και πρώτα ο Θεός γιατί ούτε ξέρουμε τι θα γίνεται τόσα χρόνια μετά. 

 

Φυσικά όλα αυτά δεδομένου ότι μπορείς να κάνεις κάποιου τύπου αποταμίευση. Με μισθούς της τάξης Ελλάδας κάνεις μια ωραία παπάρα με ψωμάκι, γάλα και ζάχαρη και είσαι μια χαρά. 

Σκέψου πόσο θα μπορούσες να βοηθήσεις κάποιον δικό σου με αυτά τα χρήματα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι, προσωπικά ούτε με 200 θα ήμουν ευχαριστημένος. Υποθετικά μιλώντας 200 ευρώ το μήνα μας κάνει 2400 τον χρόνο. 2400 * 30 (χρόνια) = 72000 ευρώ. Δηλαδή έκανα το σκατό μου παξιμάδι για να φτάσω 30 χρόνια μετά να μην μπορώ να πάρω ούτε διαμέρισμα καλά καλά και πρώτα ο Θεός γιατί ούτε ξέρουμε τι θα γίνεται τόσα χρόνια μετά. 

 

Φυσικά όλα αυτά δεδομένου ότι μπορείς να κάνεις κάποιου τύπου αποταμίευση. Με μισθούς της τάξης Ελλάδας κάνεις μια ωραία παπάρα με ψωμάκι, γάλα και ζάχαρη και είσαι μια χαρά. 

 

 

 Με ποσα λοιπον θα ησουνα ευχαριστημενος; Αυτο μπορεις να το λες, ακομη και αμα βαζεις κανενα 4.000 στην ακρη καθε μηνα. Κανεις οτι καλυτερο μπορεις με τα λεφτα που εχεις και βγαζεις, οχι με τα λεφτα που θα ειχες στην περιπτωση που ησουνα γιος του Λιατση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...