Προς το περιεχόμενο

Καταργείται το 2018 η έκπτωση συνέπειας 15% της ΔΕΗ?


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη εμενα που ηρθε 50 ευρω εναντι κ 200 ευρω εκκαθαρ. 

Στον επομενο εναντι τι εκπτωση θα εχω?? Θα εχω 15% στα 100 ευρω ρευμα που εκαψα? 

Δν ξερω τι γινεται, γι αυτο ρωτησα αν εχω λαθος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν 50 είναι ο έναντι και 200 ο εκκαθαριστικός, θα καταλογιστούν 150ευρώ και από αυτά έκπτωση 15%, η έκπτωση θα αφαιρεθεί από τον επόμενο έναντι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aims είπε

απο οτι διαβασα,τωρα εξεταζει η ΔΕΗ την καταργηση της εκπτωσης συνεπειας..

Λόγω των αχρηστων που δεν πληρώνουν τίποτα τα πληρώνουμε εμείς που μόλις έρθει ο λογαριασμός τα πληρώνουμε όλα. Αλλά πάντα ο σωστός την πληρώνει σε αυτό το μπουρδελο.

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στην παρεα καλο σ-κ να εχουμε!!  Σκεφτομαι να παω σε καποια εταιρια επειδη η δεη χρεωνει τα κερατα της... εχει να προτεινει κατι σιγουρο και δοκιμασμενο καποιος?? Να πω οτι εχω νυχτερινο ρευμα και ειμαι στο κοινωνικο τιμολογιο λιγους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποια αλλη εταιρια και να πας το μονο που αλλαζει ειναι η τιμη του ρευματος, σε ολα τα αλλα και αυτες τα ιδια κερατα χρεωνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

καλημερα στην παρεα καλο σ-κ να εχουμε!!  Σκεφτομαι να παω σε καποια εταιρια επειδη η δεη χρεωνει τα κερατα της... εχει να προτεινει κατι σιγουρο και δοκιμασμενο καποιος?? Να πω οτι εχω νυχτερινο ρευμα και ειμαι στο κοινωνικο τιμολογιο λιγους μηνες.

Παντου τα ιδια θα πληρωνεις, με νυχτερινο και κοινωνικο αντε να γλιτωσεις κανα 50αρικο τον χρονο, δεν νομιζω να αξιζει το ρισκο να σε χρεωσουν τα κερατα τους και να βγεις ζημιωμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

καλημερα στην παρεα καλο σ-κ να εχουμε!!  Σκεφτομαι να παω σε καποια εταιρια επειδη η δεη χρεωνει τα κερατα της... εχει να προτεινει κατι σιγουρο και δοκιμασμενο καποιος?? Να πω οτι εχω νυχτερινο ρευμα και ειμαι στο κοινωνικο τιμολογιο λιγους μηνες.

Υπόψην οτι εαν πας σε άλλη εταιρία και το ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού σου είναι πάνω από 7 ετία (ή 10 ετία δεν θυμάμαι ακριβώς) , θα σε υποχρεώσουν να βγάλεις νέο σχέδιο οπότε υπολόγισε και αυτό το κόστος.Στο λέω γιατί ένας φίλος πήγε σε άλλη εταιρία και έσκασε 100 ευρώ για νέο ηλ.σχέδιο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Heybro είπε

Λόγω των αχρηστων που δεν πληρώνουν τίποτα τα πληρώνουμε εμείς που μόλις έρθει ο λογαριασμός τα πληρώνουμε όλα. Αλλά πάντα ο σωστός την πληρώνει σε αυτό το μπουρδελο.

ακριβώς αυτό. έχεις χίλια δίκια.

ανοίγει ο άλλος θέμα για δάνεια χρωστούμενα και τα λοιπά... κι αν γράψεις το αυτονόητο όπως έχει γίνει πολλές φορές. Δηλαδή ότι όποιος χρωστάει πρέπει να τσακιστεί να πληρώσει, τρως κράξιμο και σου σβήνουν και το μήνυμα που γράφεις.

Πρέπει να αισθανόμαστε ντροπή δηλαδή αν λέμε στον άλλον ότι πρέπει να πληρώσει ό,τι χρωστάει, το συγκεκριμένο είχε γραφεί σε θέμα εδώ μέσα.

Και τι σε νοιάζει εσένα και λογαριασμό θα σου δώσουμε. Να τα τώρα. Να γιατί με νοιάζει.

Θέλω να βγάλω κάρτα πιστωτική, ενώ δε χρωστάω και δε χρωστούσα ποτέ, δε μπορώ επειδή κάποιοι πιστολιάσανε και δυσκολέψανε τη διαδικασία.

Κάνεις κάποια επαγγελματική συμφωνία και ενώ παλαιότερα πλήρωνες με μια μικρή πίστωση, πλέον πρέπει να δώσεις προκαταβολή, επειδή κάποιοι πιστολιάσανε.

Ένα σωρό παραδείγματα που ενώ είσαι σωστός την πατάς επειδή κάποιοι πιστολιάζουν. Άρα να με νοιάζει που κάποιοι δε πληρώνουν ή όχι;

Και επειδή είμαι εκτός θέματος να πω και κάτι σχετικό,

Η έκπτωση απ ότι ξέρω είναι μόνο στην αξία του ρεύματος, δεν αφορά και τις υπόλοιπες κρατήσεις.

Το μεγαλύτερο ποσοστό του λογαριασμού αφορά εξτρά κρατήσεις. Δείτε το λογαριασμό σας. οπότε και σε άλλη εταιρία να πάτε δε νομίζω να γλιτώσετε και τόσα λεφτά.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 30/6/2018 στις 1:56 ΜΜ, tarantules είπε

Υπόψην οτι εαν πας σε άλλη εταιρία και το ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού σου είναι πάνω από 7 ετία (ή 10 ετία δεν θυμάμαι ακριβώς) , θα σε υποχρεώσουν να βγάλεις νέο σχέδιο οπότε υπολόγισε και αυτό το κόστος.Στο λέω γιατί ένας φίλος πήγε σε άλλη εταιρία και έσκασε 100 ευρώ για νέο ηλ.σχέδιο....

Η ΥΔΕ ισχύει κάθε 15ετία και την ζητάει ο ΔΕΔΔΗΕ οχι ο πάροχος. Κακώς ζήτησαν από τον πάροχο εκτός κι αν είχαν περάσει 15 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Βασίλης_29 είπε

Η ΥΔΕ ισχύει κάθε 15ετία και την ζητάει ο ΔΕΔΔΗΕ οχι ο πάροχος. Κακώς ζήτησαν από τον πάροχο εκτός κι αν είχαν περάσει 15 χρόνια. 

Ο παροχος την ζηταει για λογαριασμο του ΔΕΔΔΗΕ και σε επαγγελματικες μισθωσεις ισχυει για 7 χρονια .Για σπιτι14 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...