Προς το περιεχόμενο

Καταργείται το 2018 η έκπτωση συνέπειας 15% της ΔΕΗ?


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ο παροχος την ζηταει για λογαριασμο του ΔΕΔΔΗΕ και σε επαγγελματικες μισθωσεις ισχυει για 7 χρονια .Για σπιτι14 χρονια.

Όσες φορές χρειαστήκαμε ΥΔΕ μας είπαν από την ΔΕΗ να πάμε οι ίδιοι στον ΔΕΔΔΗΕ να την καταθέσουμε. Οπότε μου φαίνεται περίεργο να ζητάει ο πάροχος για λογαριασμό του ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Όσες φορές χρειαστήκαμε ΥΔΕ μας είπαν από την ΔΕΗ να πάμε οι ίδιοι στον ΔΕΔΔΗΕ να την καταθέσουμε. Οπότε μου φαίνεται περίεργο να ζητάει ο πάροχος για λογαριασμό του ΔΕΔΔΗΕ.

Λαθος διατυπωση  μου .Το ζηταει ο ΔΕΔΔΗΕ μεσω παροχου γιατι δεν εχει αλλο τροπο επικοινωνιας.Παρολα αυτα μπορουσαν και απο ΔΕΗ να το στειλουν σε ΔΕΔΔΗΕ απο οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη  ιστοσελίδα της ΔΕΗ

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/xrisimes-plirofories-gia-to-logariasmo-sas/ekptwsi-15-kai-evnoikis-rythmisis-ton-ofeilon/ekptwsi-15-se-epaggelmaties-epixeiriseis-noikokuri

Ο υπολογισμός της έκπτωσης του 15% γίνεται πάντα επί του εκάστοτε εκκαθαριστικού που έχει εξοφληθεί εμπρόθεσμα (εφόσον έχει εξοφληθεί εμπρόθεσμα και ο Έναντι) και το ποσό της έκπτωσης εμφανίζεται στον αμέσως επόμενο λογαριασμό (είτε είναι έναντι, είτε εκκαθαριστικός).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...