Προς το περιεχόμενο

Το τελευταίο παραθυράκι δωρεάν αναβάθμισης στα Windows 10, θα κλείσει στις 31 Δεκεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα βλέπω προσπαθούν να πάρουν και άλλο μερίδιο της αγοράς. Οποίος ήταν να την κανει την αναβάθμιση την έκανε. Οι υπόλοιποι απο επιλογή έχουν μείνει σε πιο παλιές εκδόσεις οποτε τζάμπα το παλεύουν .

 

Που το αρνητικό να θέλουν και να προσπαθούν να πάρουν μερίδιο της αγοράς; Είναι εταιρία και θέλει να προωθήσει το νέο της λογισμικό. Απόλυτα λογικό.

 

Το πρόβλημα θα ήταν να εγκαθίστανται χωρίς την συγκατάθεση του χρήστη όπως είχε αναφερθεί στην αρχή της κυκλοφορίας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είχαν....... μετά τον τερματισμό υποστήριξης άλλαξαν αν δεν κάνω λάθος.

 

Κι όμως ακόμα παίζουν xp σε μεγάλο ποσοστό.

Οι τράπεζες είχαν λίγο πιο παρατεταμένη υποστήριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να τελειώσει κι αυτό, να μπορέσω να ξαναβάλω μπρός το παλιό μου μοναδικο PC με Win7, χωρίς το φόβο μη μου κάνει forced upgrade, έστω και δωρεάν. Δεν θα πάρω, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να τελειώσει κι αυτό, να μπορέσω να ξαναβάλω μπρός το παλιό μου μοναδικο PC με Win7, χωρίς το φόβο μη μου κάνει forced upgrade, έστω και δωρεάν. Δεν θα πάρω, ευχαριστώ!

στα 7 κάνεις ένα απλό Uncheck το "αυτόματη ενημέρωση" και τέλος, στα 10 πρέπει να πειράξεις την registry για να μην κάνουν update.

Κι όμως ακόμα παίζουν xp σε μεγάλο ποσοστό.

Οι τράπεζες είχαν λίγο πιο παρατεταμένη υποστήριξη

ε όχι για πολύ ακόμα, η ασφάλεια των xp είναι τον κονστάτζο για τερματοφύλακα στον ολυμπιακό (όσοι παρακολουθούσαν μπάλα καταλαβαίνουν) , επίσης δεν τα αλλάζουν γιατί πρέπει να αλλάξουν και το απαρχαιομένο h/w αλλά θα γίνει, αλλά εκτός αυτού στα atm τα xp δεν έχουν μείον στην υπηρεσία τους ενώ στα pc δεν φτάνεις μέχρι dx9,ασυμβατότητα με προγράμματα,3.25gb ram περιορισμός και πολύ χαμηλή σταθερότητα πόσες φορές έχουμε δει σε atm χαρτί που λέει " δεν λειτουργεί " και αντε να είσαι αθήνα καλά είναι όταν έμενα ψαχνά για το τει έρπεπε να κάνω 8 χιλιόμετρα στο επόμενο χωριό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μας πείσατε να τα βάλουμε τα 10ρια και μετα να αρχίσουνε να σκάνε πλήρωσε το ενα πλήρωσε το άλλο χόρια που ξέρουνε τι ώρα κλ@νεις ασε δεν θα πάρω.

Άσε που εχει μέσα την σαβούρα του αιώνα με τα εικονίδια και ενα σωρό άχρηστα πράγματα.

Για τον παραπάνω εξυπνάκια γιατι να μην έχω και xp και 7 και 10 να μπορώ να παίζω όπιο παιχνίδι θέλω σε όποιο λειτουργικό γουστάρω;

Η λυση ....; socet 1150 με chipset B85 και πίστεψε με καλα στα είπε ο vannifucci δεν ειναι αναγκη να εχεις επανω παπάδες υδροψυξης και ενα κάρο χαζομάρες για να λες πως έχεις τουμπανικο pc και με χαμηλότερα κάνεις δουλειά δεν ειναι ολοι κορόιδα να τα σκανε για τα τοπ pc λες και δεν μπορείς να κάνεις δουλειά και με χαμηλότερα βαλάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μας πείσατε να τα βάλουμε τα 10ρια και μετα να αρχίσουνε να σκάνε πλήρωσε το ενα πλήρωσε το άλλο χόρια που ξέρουνε τι ώρα κλ@νεις ασε δεν θα πάρω.

Άσε που εχει μέσα την σαβούρα του αιώνα με τα εικονίδια και ενα σωρό άχρηστα πράγματα.

Για τον παραπάνω εξυπνάκια γιατι να μην έχω και xp και 7 και 10 να μπορώ να παίζω όπιο παιχνίδι θέλω σε όποιο λειτουργικό γουστάρω;

Η λυση ....; socet 1150 με chipset B85 και πίστεψε με καλα στα είπε ο vannifucci δεν ειναι αναγκη να εχεις επανω παπάδες υδροψυξης και ενα κάρο χαζομάρες για να λες πως έχεις τουμπανικο pc και με χαμηλότερα κάνεις δουλειά δεν ειναι ολοι κορόιδα να τα σκανε για τα τοπ pc λες και δεν μπορείς να κάνεις δουλειά και με χαμηλότερα βαλάντια.

αμα εσύ το Pc το έχεις για να παίζεις πασιέτζες κάτσε με τα xp σου και με pentium dual core , η τεχνολογία προχωράει και ένα σωρό επαγγελματίες θα χρειστούν νεο hardware γιατί πολύ απλά τα 4c/8t των παλιών i7 δεν θα καλύπτουν , και μιλάω για σχεδιαστικά προγράμματα, επεξεργασίας βίντεο κλπ που θα είσαι αιώνες πίσω σε hw/ και s/w.

για τους gamers τι έχεις να πεις ? μπας και νομίζεις ότι με 4-core setup θα παίζεις για πάντα δηλαδή....

όλοι αυτοί που βάζουν xeon και τέτοια για την δουλειά τους είναι κορόιδα και εσύ ο μάγκας που δεν τα σκας ποτέ σε h/w.

και όσο για το πλήρωσε το ένα πλήρωσε το άλλο τι πληρώνεις με τα 10άρια που δεν το πληρώνεις με τα 7 δεν μας είπες μόνο ανοησίες, ανυπόστατα πράγματα και θεατρινισμοί που στην καθημερινή σου ζωή δεν θα τολμούσες να βγεις να πεις γιατί θα σε χλεβάζανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά πράγματα είναι αρχαία, δεν σημαίνει οτι τα πετάμε.

Για τσέκαρε τι λειτουργικό έχουν οι τράπεζες στα ATM...

Σωστος .... κατι που δουλευει αψογα δεν το αλλαζουμε με κατι πιο καινουργιο που πιθανον να μη δουλευει σωστα. Τα ΑΤΜ ετρεχαν , και μερικα ακομα τρεχουν xp .... τα περισοτερα τρεχουν τα 7 .Εχω 6 μηχανηματα με XP που λειτουργουν 24/7/365 και τα κλεινω μονο για να καθαρισω τους ανεμηστηρες ,, και κανουν αψογα τη δουλεια που θελω ,, την οποια τα 10 δεν την κανουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εσύ το Pc το έχεις για να παίζεις πασιέτζες κάτσε με τα xp σου και με pentium dual core , η τεχνολογία προχωράει και ένα σωρό επαγγελματίες θα χρειστούν νεο hardware γιατί πολύ απλά τα 4c/8t των παλιών i7 δεν θα καλύπτουν , και μιλάω για σχεδιαστικά προγράμματα, επεξεργασίας βίντεο κλπ που θα είσαι αιώνες πίσω σε hw/ και s/w.

για τους gamers τι έχεις να πεις ? μπας και νομίζεις ότι με 4-core setup θα παίζεις για πάντα δηλαδή....

όλοι αυτοί που βάζουν xeon και τέτοια για την δουλειά τους είναι κορόιδα και εσύ ο μάγκας που δεν τα σκας ποτέ σε h/w.

και όσο για το πλήρωσε το ένα πλήρωσε το άλλο τι πληρώνεις με τα 10άρια που δεν το πληρώνεις με τα 7 δεν μας είπες μόνο ανοησίες, ανυπόστατα πράγματα και θεατρινισμοί που στην καθημερινή σου ζωή δεν θα τολμούσες να βγεις να πεις γιατί θα σε χλεβάζανε.

 

Στα λεω και καταμουτρα εσυ αν θελεις σπρωχνε φραγκα και φτιαξε pc της nasa αμα βαλεις και υδροψιξη πετα το και στη θαλασα αν ειναι μπλε.

Σε πληροφορώ οτι το παραπάνω σύστημα μια χαρα ειναι και με καρτα 960gtx παιζει τα πάντα,τωρα αναλογος της ανάγκες του καθενός αν κάποιος ειναι γραφίστας η δεν ξερω εγω τι ας πάρει alienware coprente;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω windows xp σε airgapped υπολογιστή με εγκατεστημένο deep freeze, από τον οποίο βγάζω χρήματα κάθε μέρα.

Και θα βγάζω μέχρι να λιώσει το πυρίτιο.

Τι θέλεις να μας πεις; 

 

Ρε φίλε μας δουλεύεις ή πουλάς πνεύμα; 

 

Επειδή εσύ κάνεις τη δουλειά σου με την τοστιέρα σημαίνει ότι αυτό είναι το σωστό εν γένει; Διάβασε λίγο τί παραπάνω σου προσφέρουν τα Windows 10 σε σχέση με τα 7 και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα XP και μετά μίλα. Έλεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μας δουλεύεις ή πουλάς πνεύμα; 

 

Επειδή εσύ κάνεις τη δουλειά σου με την τοστιέρα σημαίνει ότι αυτό είναι το σωστό εν γένει; Διάβασε λίγο τί παραπάνω σου προσφέρουν τα Windows 10 σε σχέση με τα 7 και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα XP και μετά μίλα. Έλεος δηλαδή.

 

Αν διαβάζατε και το υπόλοιπο thread πριν βγάλετε πιστόλι, θα καταλαβαίνατε τι εννοώ.

post #50

Μου αρέσει που ρωτάς κιόλας.... σε forum στο ιντερνετ είσαι... φυσικά κάνει και τα δυο.

 

Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...