Προς το περιεχόμενο

Απόφαση για ταμείο;;;;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως είναι για μικρότερες πόλεις αυτά; :)

Οχι πιάνουν αφού μιλάμε για γειτονιά.. Αλλά ευτυχώς την ξέρουν όλοι σχεδόν, τώρα η κοπέλα σήμερα ήταν καινούρια, η υπεύθυνη την ξέρει από τον παιδικό σταθμό.

 

Τεσπα η απορία μου είναι, υπάρχει περίπτωση δηλαδή η απόφαση να είναι αρνητική και χρειάζεται 40 ημέρες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πιάνουν αφού μιλάμε για γειτονιά.. Αλλά ευτυχώς την ξέρουν όλοι σχεδόν, τώρα η κοπέλα σήμερα ήταν καινούρια, η υπεύθυνη την ξέρει από τον παιδικό σταθμό.

 

Τεσπα η απορία μου είναι, υπάρχει περίπτωση δηλαδή η απόφαση να είναι αρνητική και χρειάζεται 40 ημέρες;

Από τη δικιά μου εμπειρία όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αρνητική από τη στιγμή που δέχονται τα χαρτιά. Τα κοιτάζουν εκεί επιτόπου δηλαδή και σου λένε αν είναι οκ. Στην ουσία η απόφαση θα μπορούσε να βγει και άμεσα, αφού σου λένε ότι είναι οκ και απλά περίμενε τυπικά την απόφαση σε 40 μέρες! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη δικιά μου εμπειρία όχι, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αρνητική από τη στιγμή που δέχονται τα χαρτιά. Τα κοιτάζουν εκεί επιτόπου δηλαδή και σου λένε αν είναι οκ. Στην ουσία η απόφαση θα μπορούσε να βγει και άμεσα, αφού σου λένε ότι είναι οκ και απλά περίμενε τυπικά την απόφαση σε 40 μέρες! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό!

Με το επίδομα λοχειας το βγάλανε σχετικά σύντομα πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 μέρες συνήθως και ο απολυμένος πήρε αποζημίωση συν μισθό - επίδομα αδείας οπότε μια χαρά τρώει.

Μην ακούσω γκρίνια ε γιατί έχεις και μάνα, πεθερά, κάτι τέτοιο δίπλα.

Πως τα προεξοφλεις ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι μεσα στο σπιτι σου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος 100% για αυτα που γραφω αλλα νομιζω οτι βγηκατε αρκετα ζημιομενοι με αυτο που εγινε. Για μενα η χειροτερη περιπτωση θα ηταν η παραιτηση* και μετα αγωγη για τα χρωστουμενα ενω η καλυτερη περιπτωση καταγγελια συμβασης ή επισχεση εργασιας και αν παλι δεν πληρωσει τοτε αγωγη για τα χρωστουμενα.

 

*Σε αυτην την περιπτωση θα μπορουσες να βρεις εναν φιλο/γνωστο/γειτονα, να του πληρωσεις 5-10 ενσημα και να σου κανει χαρτι απολυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι μεσα στο σπιτι σου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος 100% για αυτα που γραφω αλλα νομιζω οτι βγηκατε αρκετα ζημιομενοι με αυτο που εγινε. Για μενα η χειροτερη περιπτωση θα ηταν η παραιτηση* και μετα αγωγη για τα χρωστουμενα ενω η καλυτερη περιπτωση καταγγελια συμβασης ή επισχεση εργασιας και αν παλι δεν πληρωσει τοτε αγωγη για τα χρωστουμενα.

 

*Σε αυτην την περιπτωση θα μπορουσες να βρεις εναν φιλο/γνωστο/γειτονα, να του πληρωσεις 5-10 ενσημα και να σου κανει χαρτι απολυσης.

Ας βγήκαμε δεν πειράζει τουλάχιστον δεν μάλωσε, βασικό για την επόμενη δουλειά που θα βρει. Σε αυτόν τον κλάδο αν μαλώσεις και κάνεις καταγγελία δεν σε παίρνουν μετά εύκολα και ας ξέρουν ότι φταίει το αφεντικό.

Μιλάμε για χάλια κατάσταση στη δουλειά της..την έβαζε να δουλεύει 3-10 την νύχτα και ερχόταν σπίτι στις 11 αν πήγαινα εγώ και 12-1 αν είχα τα παιδιά και δεν γινόταν.

Εμεις ψυχολογικά βγήκαμε κερδισμένοι αυτό μας νοιάζει.

Όπως σου είπα αν βγει βρώμα ότι έκανες καταγγελία έχεις θέμα για την επόμενη δουλειά.

 

Η αγωγή θα έκανε το λιγότερο 3 χρόνια.

Άρα θα έπρεπε να βρει πάλι δουλειά, αυτή ήθελε να χαλαρώσει λίγο δουλεύει 22 χρόνια συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...