Προς το περιεχόμενο

iherb και τελωνείο


ethyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Παραγγέλνω κανονικά από το iherb χρόνια και για πρώτη φορά δε μου έχει έρθει ειδοποιητηριο από τα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το δέμα μου.Κάλεσα το τοπικό κατάστημα των ΕΛΤΑ με ενημέρωσαν ότι δε μπορούν να κάνουν αναζήτηση με το όνομα.Αν έκανε βλακεία ο ταχυδρόμος και το δέμα είναι πλέον αζήτητα,γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να το ανακτήσω; Πλεον δεν έχει καν estimated delivery date sto iherb app.   Οποία βοήθεια με τα αζήτητα ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, msnicole είπε

Καλησπέρα. Παραγγέλνω κανονικά από το iherb χρόνια και για πρώτη φορά δε μου έχει έρθει ειδοποιητηριο από τα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το δέμα μου.Κάλεσα το τοπικό κατάστημα των ΕΛΤΑ με ενημέρωσαν ότι δε μπορούν να κάνουν αναζήτηση με το όνομα.Αν έκανε βλακεία ο ταχυδρόμος και το δέμα είναι πλέον αζήτητα,γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να το ανακτήσω; Πλεον δεν έχει καν estimated delivery date sto iherb app.   Οποία βοήθεια με τα αζήτητα ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

Δεν αναφέρεις πότε παρήγγειλες. Οπότε τι συμβουλή να σου δώσει κάποιος; Ποσο διάστημα έχει περάσει από την παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει θέμα με το τελωνείο. Και εγώ περιμένω δέμα 2 μηνες σχεδόν! Μίλησα και με το τσατ, το πρόβλημα είναι γενικό. Μου είπαν να περιμένω άλλη μια εβδομάδα αλλιώς θα μου κάνουν refund. Βέβαια αν παραλάβω τελικά, θα τους επιστρέψω τα χρήματα, καθώς με έχουν εξυπηρετήσει αρκετές φορές παλαιότερα σε θέματα που είχα. 

 

Έκανα και μια μεγάλη παραγγελία με speedex. 37,5 τα έξοδα αποστολής + τελωνείο. Με τις εκπτώσεις έπεσαν 10 ευρώ επιπλέον. 

 

Οποίος θέλει κωδικό μου στέλνει πμ. 

 

Οι κωδικοί στο iherb μπαίνουν σε κάθε παραγγελία, αλλά μια φορά ο κάθε κωδικός. Κατά τύχη το ανακάλυψα πριν λίγους μήνες. Τόσα χρόνια έκανα παραγγελίες χωρίς να βάζω κωδικούς για την επιπλέον έκπτωση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 Γενάρη έφτασε Ελλάδα και το άλλο δεμα που είχα παραγγείλει λίγες μέρες νωρίτερα από αυτό μου ήρθε στην πόρτα μου. 

elpaso1 αφού δεν πήρα απάντηση από DHL θα δοκιμάσω και το τσατ. Σε ευχαριστώ 

 

κωδικοί για το iherb: nic5882 και apl2120

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έκανα 2 ξεχωριστές παραγγελίες την ίδια μέρα και ήρθαν με διαφορά 20 ημέρες!! Μεγάλη καθυστέρηση είχε η δεύτερη εντός Ελλάδας χωρίς να περάσει τελωνείο! Οπότε θέλει υπομονή.. 

 

Αυτό για τον κωδικό δεν το ηξερα

Οποίος θέλει κωδικό έκπτωσης BQG975

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2019 στις 1:23 ΜΜ, onlymemyselfandi είπε

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν δοκίμασε κάποιος τον νέο τρόπο αποστολής με Speedex....τα μεταφορικά βλέπω ότι πηγαίνουν αναλογικά με το βάρος του πακέτου. Εγγυημένα δεν πληρώνουμε εξτρά στο τελωνείο;; Επίσης, έχει κανείς κωδικό έκπτωσης σε περίπτωση που κάνω παραγγελία; Ευχαριστώ.

Καλησπέρα! Έκανα παραγγελία με αυτή την μέθοδο (Speedex) δεν πληρώνεις τίποτα extra... στην παραγγελία, σου δείχνει αναλυτικά τα έξοδα αποστολής + τελωνείο. Επίσης είναι γρήγορη, 1 Μαρτίου έκανα την παραγγελία και παρέλαβα 9!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...