Προς το περιεχόμενο

iherb και τελωνείο


ethyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία τώρα στο iherb και βλέπω ότι εκτιμώμενη περίοδος αποστολής είναι October 09 - October 19.

Ισχύει αυτό ή κλασικά μέσα σε 10-12 μέρες θα έχω το δέμα; τελευταία παραγγελία είχα κάνει πριν από κανα χρόνο και από ότι θυμάμαι δεν αργούσε πάνω από 10-13 μέρες το πακέτο.

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, JimxxZe είπε

Προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία τώρα στο iherb και βλέπω ότι εκτιμώμενη περίοδος αποστολής είναι October 09 - October 19.

Ισχύει αυτό ή κλασικά μέσα σε 10-12 μέρες θα έχω το δέμα; τελευταία παραγγελία είχα κάνει πριν από κανα χρόνο και από ότι θυμάμαι δεν αργούσε πάνω από 10-13 μέρες το πακέτο. 

Ποσό κοστίζει η παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, JimxxZe είπε

Προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία τώρα στο iherb και βλέπω ότι εκτιμώμενη περίοδος αποστολής είναι October 09 - October 19.

Ισχύει αυτό ή κλασικά μέσα σε 10-12 μέρες θα έχω το δέμα; τελευταία παραγγελία είχα κάνει πριν από κανα χρόνο και από ότι θυμάμαι δεν αργούσε πάνω από 10-13 μέρες το πακέτο.

Οι τελευταίες μου 2 παραγγελίες έκαναν 11-12 μέρες, από αποστολή, στα χέρια μου..

Επεξ/σία από paronio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, spartak1 είπε

Ποσό κοστίζει η παραγγελία;

Στα 25ε ηταν αρχικά αλλά μετα διαβαζοντας το Thread την έσπασα σε 2 παραγγελίες. Ωστόσο ανεξαρτήτως ποσού, η εκτιμώμενη περίοδος παράδοσης είναι η ίδια

1 λεπτό πριν, paronio είπε

Οι τελευταίες μου 2 παραγγελίες έκαναν 11-12 μέρες, από αποστολή, στα χέρια μου..

Έτσι συνέβαινε κ σε μένα απλά τώρα στα στοιχεία της παραγγελίας αναφέρει το διάστημα 09 - 19 October ως διάστημα αποστολής και αυτό μου κάνει εντύπωση

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JimxxZe είπε

Στα 25ε ηταν αρχικά αλλά μετα διαβαζοντας το Thread την έσπασα σε 2 παραγγελίες. Ωστόσο ανεξαρτήτως ποσού, η εκτιμώμενη περίοδος παράδοσης είναι η ίδια

Έτσι συνέβαινε κ σε μένα απλά τώρα στα στοιχεία της παραγγελίας αναφέρει το διάστημα 09 - 19 October ως διάστημα αποστολής και αυτό μου κάνει εντύπωση

Απ'ότι κατάλαβα σου δίνουν το maximum για Ελλάδα που είναι 2 μήνες..Στη χειρότερη κ μόνο στην πρώτη παραγγελία μου έκανε 25 μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JimxxZe είπε

Στα 25ε ηταν αρχικά αλλά μετα διαβαζοντας το Thread την έσπασα σε 2 παραγγελίες. Ωστόσο ανεξαρτήτως ποσού, η εκτιμώμενη περίοδος παράδοσης είναι η ίδια

Έτσι συνέβαινε κ σε μένα απλά τώρα στα στοιχεία της παραγγελίας αναφέρει το διάστημα 09 - 19 October ως διάστημα αποστολής και αυτό μου κάνει εντύπωση

Aν τα είδη της παραγγελίας κοστίζουν πάνω απο 22 ευρω τότε μπαίνει τελωνείο και δεν κάνει 10 μερες αλλα πολύ περισσότερο. Αν κοστίζει παρακάτω τότε κάνει 10-12 μέρες. Γιαυτο σε ρώτησα πόσο κοστίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιο Iherb, αλλες 5 παραγγελιες ηρθαν πολυ γρηγορα! Το καλυτερο site με διαφορα! Μακαρι να φερουν και νεο τροπο αποστολης, να κανουμε παραγγελιες με προπληρωμενα τα τελωνειακα εξοδα!!

 

Οποιος ειναι καινουριο μελος, στειλτε pm για να παρετε εκπτωτικο κωδικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εβαλαν και καινουριο τροπο αποστολης, αλλα παραμενει μια απο τα ιδια σε οτι αφορα το οριο στο κοστος και στο βαρος, απλα λεει ερχεται πιο γρηγορα.. Μαλλον πρεπει να εκαναν πιο αργη την απλη μεθοδο, καθως μια παραγγελια που εκανα αργησε 20 ημερες. Μπορει και να ετυχε βεβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχει να κάνει με την Πειραιώς, κάποιες κάρτες απλά τις ακυρώνει.

Εγώ δεν μπορώ να αγοράσω με κάρτα της Eurobank.

To γιατί?Η συναλλαγή ακυρώνεται λόγω capital controls κ αυτό δεν αλλάζει τουλάχιστον στην Eurobank.

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και ρώτα γιατί ακυρώνεται κ αν μπορεί να γίνει κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Πειραιώς μου ειπαν ολες οι προπληρωμενες καθως και cashcard mastercard και visa ακυρωνονται λογω capital και εχει να κανει οτι μερικα προιοντα απλα απαγορευονται και ο πωλητης ειναι σε αυτους!!ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι παραγγελνετε τακτικα απο iherb γνωριζετε αν ανοιγουν στο τελωνειο να τσεκαρουν τι εχει μεσα το δεμα?

Ενδιαφερομαι να παραγγειλω συμπληρωματα και θα ηθελα να αποφυγω δυσαρεστες καταστασεις!!

 

Επεξ/σία από Axoneutos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοίγουν απλά πρέπει η παραγγελία να είναι κάτω από 22 ευρώ. Άμα θέλεις και έκπτωση στείλε πμ να σου πω κωδικό. Αυτό τον μήνα περιμένω άλλες 5 παραγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...