Προς το περιεχόμενο

iherb και τελωνείο


ethyl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα τα rewards δεν ειναι πολλα. Ενα 5% δινει.. Δλδ στα 20 ευρω που κανουμε εμεις εχουμε 1 ευρω εκπτωση για την επομενη παραγγελια. Τα παλια χρονια που οι παραγγελιες πηγαιναν και 100 ευρω, τοτε κατι γινοταν..

 

Εχουμε πει, τουλαχιστον μεχρι στιγμης, οτι 22 ευρω ειναι χωρις τα μεταφορικα. Εχω κανει 3 παραγγελιες με αυτο τον τροπο και δεν περασαν τελωνειο, αφου στο δεμα δεν αναγραφουν ποτε την αξια των μεταφορικων.

 

Οποιος θελει εκπτωση 5$ και θελει να ανοιξει καινουριο λογαριασμο, ας μου στειλει pm, να του δωσω κωδικο.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ το άφησα τα 22 ακριβώς μαζί με τα μεταφορικά, έβγαινε λιγότερο σαν πρώτη αγορά με έναν κωδικό που είχα αλλά ακυρώθηκε η συναλλαγή μου 2 φορές κ έβαλα άλλη κάρτα  οπότε το έχασα..

Και ήθελα να προσθέσω κ κάτι που το είχε χώμα..1 ευρώ κ το φοβήθηκα για τελωνείο..κ τώρα που είναι στο όριο ακριβώς το φοβάμαι..μήπως θεωρηθεί ότι μπήκε επίτηδες στα 22 η τιμή..

Αναμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ELTA Hellenic Post νεα μεθοδος αποστολης απο το Iherb, αλλα δεν καταλαβαινω το λογο υπαρξης, καθως εχει περισσοτερα μεταφορικα. Στο support μου ειπαν οτι ερχεται πιο γρηγορα απο το Local Post. Λενε οτι κανει 1-2 εβδομαδες ενω το Local Post μεχρι και 6 εβδομαδες.. Βεβαια απο την εμπειρια μου, οι περισσοτερες παραγγελιες με Local Post ερχονται Ελλαδα σε λιγοτερο απο 1 εβδομαδα απο τοτε που γινεται η παραγγελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1 βδομάδα εννοείς σε ελληνικό έδαφος όχι delivery έτσι?

Εμένα από 25 Μαΐου που έβαλα παραγγελία, το τελευταίο udpate του tracking είναι 29 του μηνός SCANNED INTO SACK/CONTAINER κ USA...!!

Στα ελτα ακόμα ανύπαρκτος o αριθμός..!

Επεξ/σία από paronio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο τοτε που ξεκιναει το tracking, μετα απο 6,7 ημερες ερχεται Ελλαδα, και μετα απο 3,4 ημερες ερχεται και το χαρτακι απο τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στις ίδιες μέρες κ έχει κολλήσει το tracking στο container στις ΗΠΑ..

Όταν έρχεται Ελλάδα ανοίγει το tracking στα ΕΛΤΑ ή ούτε καν?

Έστειλα μήνυμα στο support να δω τι παίζει..

Επεξ/σία από paronio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, paronio είπε

Εγώ στις ίδιες μέρες κ έχει κολλήσει το tracking στο container στις ΗΠΑ..

Όταν έρχεται Ελλάδα ανοίγει το tracking στα ΕΛΤΑ ή ούτε καν?

Έστειλα μήνυμα στο support να δω τι παίζει..

Οχι. Αν μπει τελωνείο και είναι πάνω από 22 ευρω παίρνει άλλο Tracking (ξεκινα απο uc). Αν δεν είναι πάνω απο 22 ευρω τότε θα το λάβεις κάποια στιγμη απο το ταχυδρομείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς 22ευ είναι συνολικά μαζί με τα μεταφορικά.

Περίεργο πάντως, γιατί από Κίνα πέρσι που είχα πάρει κάτι ο αριθμός ίσχυε κ για Ελλάδα κ παρακολουθούσα κανονικά την πορεία του.

Θα μου στείλει κάποιος τον νέο αριθμό αν υπάρξει τέτοια περίπτωση?

Μου απάντησαν άμεσα στο μήνυμα κ θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα μόνο αν περάσει η 6η Ιουλίου κ δεν έχει παραδοθεί..απλά σκάλωσα γιατί βλέπω ότι κόσμος από Ελλάδα παραλαμβάνει μέσα σε 2 βδομάδες άνετα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paronio είπε

Ακριβώς 22ευ είναι συνολικά μαζί με τα μεταφορικά.

Περίεργο πάντως, γιατί από Κίνα πέρσι που είχα πάρει κάτι ο αριθμός ίσχυε κ για Ελλάδα κ παρακολουθούσα κανονικά την πορεία του.

Θα μου στείλει κάποιος τον νέο αριθμό αν υπάρξει τέτοια περίπτωση? 

Μου απάντησαν άμεσα στο μήνυμα κ θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα μόνο αν περάσει η 6η Ιουλίου κ δεν έχει παραδοθεί..απλά σκάλωσα γιατί βλέπω ότι κόσμος από Ελλάδα παραλαμβάνει μέσα σε 2 βδομάδες άνετα..! 

Σου εγραψα ότι νεο αριθμο θα πάει μόνο αν χρεωθεί τέλη. Αν δε χρεωθεί δεν παίρνει. 15-20 μέρες κάνει αν δε χρεωθεί τέλη. Απο οτι αντιλαμβάνομαι δεν έχουν περάσει ακόμα για σενα. Υπομονή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανε στα ΕΛΤΑ και ρωτα. Το χαρτι επρεπε να εχει ερθει εδω και ημερες.

Επεξ/σία από Luxx
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, αν περάσει τελωνείο κ χρειάζεται απόδειξη πληρωμής σε ειδοποιούν κάπως ?Η παραγγελία μου από τις 25  Μαΐου στο tracking έχει κολλήσει στις 29 ακόμα στις ΗΠΑ...Δεν έπρεπε να έχει φτάσει Ελλάδα κ να φαίνεται στο tracking?

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paronio είπε

Ρε παιδιά, αν περάσει τελωνείο κ χρειάζεται απόδειξη πληρωμής σε ειδοποιούν κάπως ?Η παραγγελία μου από τις 25  Μαΐου στο tracking έχει κολλήσει στις 29 ακόμα στις ΗΠΑ...Δεν έπρεπε να έχει φτάσει Ελλάδα κ να φαίνεται στο tracking?

image.png

ΑΝ περάσει τελωνείο θα σου στείλουν συστημένη επιστολή για να συμπληρωσεις μια υπευθυνη δήλωση και να τη στείλεις σε αυτούς. Την τελευταία φορά σε μένα αυτό συνέβη 3 περιπου εβδομάδες αφότου έφτασε Ελλάδα. Οπότε υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αργει πλεον το iherb; Θελουν να επιλεγες το ΕΛΤΑ hellenic για πιο γρηγορη αποστολη; Τι φουστιες κανουν δεν ξερω.. 8 Ιουνιου εγινε η παραγγελια, ηδη θα επρεπε να την ειχα σπιτι μου, αλλα ακομα ουτε Ελλαδα εχει ερθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...