Προς το περιεχόμενο

The Lord of the Rings: The Rings of Power (Amazon Prime, 2022)


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, mike299 said:

Υπάρχει μια σημαντική διαφορά όμως. Στην περίπτωση του τραγουδιού, η μελωδία ήταν δικό του δημιούργημα και είχε δικαιώματα πάνω σε αυτό.

Ναί, στα specifics συμφωνώ.

Απλά ήθελα να επισημάνω ότι έχουμε δεί περιστατικά όπου ο "Δεν με ξέρει ούτε η μάνα μου" προβάλει αξιώσεις και στο τέλος δικαιώνεται.

Εδώ ναί, μπορεί να του γυρίσει μπούμερανγκ η όλη φάση. Μπορεί όμως και όχι....

Να θυμίσω ότι η αριστουργηματική σειρά βιβλίων (και οι ακόλουθες all time classic μεταφορές στην μεγάλη οθόνη) 50 Shades of Grey, ξεκίνησαν από τη συγγραφέα ώς Twilight fan fiction.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/4/2023 στις 11:15 ΠΜ, SergioX είπε

Τολμώ να το πώ και δεν ντρέπομαι γι αυτό:ΚΑΙ είδα ολόκληρη την σειρά ΚΑΙ μου ψιλο-άρεσε!🤪

Όλοι έχουμε κάποιο φετίχ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/05/2023 at 13:20, Lotof said:

Τι στο καλό γίνεται με την υπερπαραγωγή των 10 ηπείρων  🤷‍♂️

Rings of Power' to Finish Filming Season 2 Amid Writers Strike Without Showrunners on Set

Κοίτα, αν κόψουν σενάριο, διαλόγους κτλ και δείχνουν μόνο τοπία, θα είναι καλύτερο από την 1η σεζόν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχοντας δει και τις 6 ταινιες (οι οποιες ειναι και οι αγαπημενες μου) τολμω να πω οτι ο πρωτος κυκλος της σειρας μου αρεσε και μαλιστα πολυ.. Μετα το 5ο επεισοδιο και αφου μας εχουν κανει την απαραιτητη εισαγωγη που χρειαζεται (δεν ειναι ολοι γνωστες του συμπαντος του Τολκιν) η σειρα τρεχει πολυ σμουθ..

Η πλειοψηφια των ηθοποιων αποδιδει πολυ ωραια τον ρολο του και το σεναριο ειναι καλογραμμενο παρα το οτι συμπυκνωνει τα γεγονοτα 1,5 εποχης σε λιγα επεισοδια.. Στο κοινο υπαρχει προσμονη για τον δευτερο κυκλο και αυτο ειναι πολυ θετικο.. 

 

Υ.Γ 1 Δεν εχω διαβασει τα βιβλια αλλα ομως τα γεγονοτα της πρωτης και της δευτερης εποχης τα εχω διαβασει αναλυτικα εδω στο ιντερνετ.. 

ΥΓ. 2 Η ηθοποιος που ενσαρκωνει την Κυρα του Φωτος (Γκαλαντριελ) για μενα ειναι η αποκαλυψη της σειρας.. Χρειαζομουν μια Γκαλαντριελ στην τσιτα σε σχεση με την Γκαλαντριελ που ειδαμε στις ταινιες.. 

 

Επεξ/σία από geogr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geogr13 είπε

ΥΓ. 2 Η ηθοποιος που ενσαρκωνει την Κυρα του Φωτος (Γκαλαντριελ) για μενα ειναι η αποκαλυψη της σειρας.. 

Να το κοιταξεις αυτο. Μπορει να ειναι προδιαθεση για κατι σοβαρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, geogr13 είπε

 Η ηθοποιος που ενσαρκωνει την Κυρα του Φωτος (Γκαλαντριελ) για μενα ειναι η αποκαλυψη της σειρας.. Χρειαζομουν μια Γκαλαντριελ στην τσιτα σε σχεση με την Γκαλαντριελ που ειδαμε στις ταινιες.. 

6ab.gif

 

image.png.0584b27d5d1714c50dd5810ffc686af1.png

 

Έχεις δίκιο. Πραγματική αποκάλυψη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...