Προς το περιεχόμενο

Xbox Original Hacking


Damachi
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ftp προϋποθέτει να έχεις συνδέσει την κονσόλα στο δίκτυο, και να τα στέλνεις λογικά μέσω υπολογιστή από το δίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου.Με custom dashboard εχεις προσβαση την ip της κονσολας.Σεταρεις το FlashFXP βαζοντας την ip του xbox και κωδικο xbox για το username/passworld και εχεις προσβαση τους φακελους του σκληρου δισκου της κονσολας.Ειναι πανευκολη διαδικασια.Εννοειτε οτι θελει ενα καλωδιο ethernet να συνδεθει η μια ακρη πισω στο χβοχ και η αλλη ακρη στο ρουτερ μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον περασα το enigmah με επιτυχια, στην επιλογη video mode απο το μενου της κονσολας παταω 720 yes και 1080 yes και δεν χρειαζεται κατι αλλο; γιατι εβαλα το outrun2 που παιζω και δεν ειδα και φοβερη διαφορα, χρειαζεται να κανω κατι επιπλεον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pollop είπε

λοιπον περασα το enigmah με επιτυχια, στην επιλογη video mode απο το μενου της κονσολας παταω 720 yes και 1080 yes και δεν χρειαζεται κατι αλλο; γιατι εβαλα το outrun2 που παιζω και δεν ειδα και φοβερη διαφορα, χρειαζεται να κανω κατι επιπλεον;

Τι περίμενες να δεις; Δεν υποστηρίζει τίποτα πάνω από 480ρ.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_with_alternate_display_modes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι άλλο.Το outrun 2 είναι pal η ntsc version?

pal φιλε παιζει ρολο;

 

6 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Τι περίμενες να δεις; Δεν υποστηρίζει τίποτα πάνω από 480ρ.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_with_alternate_display_modes

:P ελα ντε περιμενα να μεταμορφωθει σε xbox one

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pollop είπε

pal φιλε παιζει ρολο;

:P ελα ντε περιμενα να μεταμορφωθει σε xbox one

 

Πρέπει να το βάλεις NTSC με το σχετικό πρόγραμμα που υπάρχει αλλιώς δεν δουλευουν τα 720 κτλ .

Φυσικά λίγα παιχνίδια έχουν 720p  αλλά εγώ με την αλλαγή σε component καλώδιο και τις ρυθμίσεις NTSC , 480p , 720p είδα αρκετή διαφορά ,

σε καθαρότερη εικόνα κυρίως, αλλά και σε ανάλυση σε μερικά παιχνίδια και φυσικά στο κεντρικό μενου του xbox original .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το τελευταίο update που έγινε στο rainbow six το operation chimera στο xbox one μου εμφανίζει το connection error 2-0x0000C015 χωρίς να μπορώ να έχω πρόσβαση σε multiplayer δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το λύσω ακόμα αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω θέλω να με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/19/2018 στις 12:50 ΠΜ, Manos fot. είπε

μετά το τελευταίο update που έγινε στο rainbow six το operation chimera στο xbox one μου εμφανίζει το connection error 2-0x0000C015 χωρίς να μπορώ να έχω πρόσβαση σε multiplayer δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το λύσω ακόμα αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω θέλω να με βοηθήσει.

Σε λάθος θέμα είσαι παλίκαρε:)

Μια ερώτηση, τι κάνει πιο πολύ φασαρία, ο μεγάλος ανεμιστήρας στο 100% ή της gpu; Και οι δυο εκτός κονσόλας είναι σχετικά αθόρυβοι, αλλά η κονσόλα μουγκρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...