Προς το περιεχόμενο

Φήμες για τρεις συσκευές με σχεδιασμό “iPhone X” από την Apple του χρόνου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ίδια και τα ίδια.... βαρέθηκα. Επίσης η Ford έχει εκατό χρόνια να καινοτομήσει γιατί όλα της τα αμάξια έχουν ακόμα τέσσερις ρόδες.... έλεος
Είδαμε καινοτομίες και οι άλλες εταιρίες. Κάτι που να δουλεύει θα βγάλουν, κι ας κάνει κι εκατό ευρώ παραπάνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινει η apple σαν την samsung να βγαζει δεκαδες ολοιδια μοντελα με διαφορες στις λεπτομεριες πχ μεγεθος οθονης .. Κριμα

 

Μου αρεσε η πολιτικη της εταιριας οποθ καθε χρονο εβγαζαν ενα και καλο, μοντελο. Δεν μου αρεσουν οι εταιριες να ανταγωνιζονται τον εαυτο τους, οπως παλια με τα νοκια δεν ηξερες ποιο να πρωτοπαρεις , αν ειχες το ενα κερδιζες σε ενα σημειο εχανες σε κατι αλλο δεν υπηρχε τιποτα ολοκληρωμενο.

Αντι να βγαλουν κατι επαναστατικο οπως οθονες που διπλωνουν βγαζουν καμπυλωτες στις ακρες βλεπω τωρα. Επισης το ιντερνετ εχει γεμισει με το να λενε οτι το πανω μερος της οθονης ειναι ασχημο στο iphone x (αν και εμενα μου αρεσει, θυμιζει devil) και πως βγαζουν εφαρμογες για να μην υπαρχει η οτι αμα βαλεις μαυρο wallpaper δεν θα κανει τοσο μπαμ. Και μετα απο ολα αυτα υπαρχουν σκεψεις για την υπαρξη τριων νεων επιπλεον μοντελων με ιδιο σχεδιασμο; Χλωμο το βλεπω αν και οχι απιθανο.

Να κανω μια προβλεψη. Επομενο βημα μετα απο δαχτυλικο αποτυπωμα και προσωπου ξεκλειδωμα, επομενη καινοτομια σκαναρισμα ματιων και χροιας φωνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσαία κατηγορία με 750 ντάλαρς μου ακούγεται πολύ λογικό για τα προϊόντα μιας εταιρείας που έχουν αυτό το (ψεύτικο) πρεστίζ και τη συγκεκριμένη ζήτηση.

 

iphone X Plus λοιπόν από του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εγωισμος του να μην παραδεχθουν ποσο fail εργονομικα και αισθητικα ειναι τα αυτακια καθως και τα δυσχρηστα πλεον gestures για multitasking κλπ θα τους κανει να κρατησουν αυτην την αηδια για 3-4 χρονια τουλαχιστον.

 

Enjoy!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφησετε να χαρουμε καμια καινουρια συσκευη ?  

Ακομη δεν εχει καλα καλα  διαθεσιμοτητα και τσουπ, να οι φημες για την επομενη .

 

Χρειάζεσαι φήμες για να συνειδητοποιήσεις ότι η Apple θα κυκλοφορήσει νέες συσκευές του χρόνου?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το 2017 διαβαζω την λεξη ΤFT με πιανει ανεμοβλογιά

 

Κάνε εμβόλιο !!!

 

On the topic.... και απο τιμουλες ; 1500+ ; Ααα επίσης ... ειμαστε έναν χρόνο πριν που λεει ο λόγος απο την κυκλοφορία των αιφον και πάνε να κυκλοφορήσουν πάλι χαρακτηριστικά και τέτοια που και ενα μήνα πριν την κυκλοφορία δεν ειμαστε απόλυτα σίγουροι για ολα τα χαρακτηριστικά τους ... η πλάκα ειναι οτι μερικοί τα μεταφέρουν ως ειδήσεις .... ευχαριστω πολυ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο εγωισμος του να μην παραδεχθουν ποσο fail εργονομικα και αισθητικα ειναι τα αυτακια καθως και τα δυσχρηστα πλεον gestures για multitasking κλπ θα τους κανει να κρατησουν αυτην την αηδια για 3-4 χρονια τουλαχιστον.

 

Enjoy!

 

Τα νέα gestures κάθε άλλο παρά δύσχρηστα είναι! 5 μέρες μετά και η χρήση τους μου φαίνεται εντελώς φυσική! Τα "αυτάκια" δεν ενοχλούν πουθενά όταν οι εφαρμογές τα υποστηρίζουν σωστά. Στο screenshot είναι ένα app για manual photos στο οποίο έβαλαν στα "αυτάκια" διάφορα tools όπως το ιστόγραμμα κλπ.

 

Εκτός αν για να ικανοποιηθείς πρέπει να πω πως ο εγωισμός μου δεν με αφήνει να περιγράψω σωστά την εμπειρία μου με το Χ... :)

post-40751-0-64479700-1510734367_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν ΠΡΟ εποχή προκρούστη.

Σήμερα ολονών τα δάχτυλα έχει μακραίνει, έχουμε γίνει γίγαντες, οπότε τα 6 φαντάζουν αστεία ώς διάσταση. :lol:

 

υγ: Πήγα σε 2-3 stores και είδα το Iphone x σε διάφορα χρωματάκια, για να έχω και άποψη. Με το που το άγγιξα σε 20 δευτερόλεπτα το βαρέθηκα. Καμία διαφορά στην οθόνη σε σχέση με το 6s +,7+,8+ στα χρώματα. Απλά ήταν ελαφρώς πιό φωτεινή. 

Αντιθέτως σπαστικό μέχρι αηδίας. Γιατί τρέχουν μερικοί και δίνουν τόσα χρήματα ακόμη να το καταλάβω.

Ψεύτικο τελείως. Το 8 plus που ήταν ακριβώς δίπλα με κέρδισε περισσότερο ως κατασκευή.

Νομίζω οτι ο κόσμος πλέον αγοράζει μόδα και τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαστική Κατάντια.

Τουλάχιστον να έβαζαν ένα δεύτερο "notch" κάτω ώστε νοητά η οθόνη μέσα να έχει γραμμένο το γράμμα "Χ".

 

Το καλύτερο θα ήταν να είχε συνδιασμό notch με το όνομα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός θα γίνει του χρόνου, προβλέπω νέα ρεκόρ πωλήσεων με την οριστική εγκατάλειψη του iPhone6-style και το πέρασμα στη νέα iPhoneX γενιά.

Δεν ξερουν αυτοι που θα το παρουν ειναι ολοι ασχετοι με την τεχνολογια ,οι γνωστες παιρνουν "τσιν τσαν τσον" με 150 ευρω .

 

 

Εμενα παντως θα με ενδιαφερε  ενα μεγαλυτερο Χ,παντα ημουν υπερ της μεγαλης οθονης .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...