Προς το περιεχόμενο

Φήμες για τρεις συσκευές με σχεδιασμό “iPhone X” από την Apple του χρόνου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο χρήστης Tsakalos! είπε:
Σε αυτα που εγραψε ο Νικολό , που την είδες την κωλοτούμπα για καντο λιγο λιανά...
Διαχρονική αξία επίσης να σας εξηγούνε αυτά που λέγατε εσείς. 
Πρώτον η Apple έκλεψε πατέντες επεξεργαστών. Καταδικάστηκε πλήρωσε πρόστιμα. Ακόμη και σήμερα δεν χρησιμοποεί καμία εξωγήινη τεχνολογία, αφού χρησιμοποιεί την αρχιτεκτονική των android επεξεργαστών.
δύο επεξεργαστές υψηλής απόδοσης και δύο χαμηλής για εξοικονόμηση ενέργειας και μικρών απαιτητικών εργασιών.
Δεύτερον όταν το Android είχε Multiwindow εσείς δεν είχατε τίποτε. Ξέρεις τι είναι το Multiwindow. Ψάξε, μάθε και έλα να μας κάνεις μάθημα. Απο την στιγμή λοιπόν που το Android είχε Multiwindow χρειαζόταν ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΥΡΗΝΕΣ. Εσείς όμως με ένα λειτουργικό παλαιολιθικής εποχής είχατε dual core και δήθεν ειρωνευόσασταν για 20 πυρήνες και 20 giga ram. Άσχετοι είσασταν άσχετοι είστε.
Τώρα όμως που έσφιξε το λειτουργικό σας και σφίγγει ακόμη περισσότερο με κάθε έκδοση ios βλέπετε τα σαπάκια σας με τα 1 και 2 ram να τρώει τέτοιο lag και να κλαψουρίζετε οτι η apple σας σακατέυει τις παλιές συσκευές για να αγοράσετε τις καινούριες. Είναι ψέματα;
Πήγατε σε quad και σε λίγο σε eight core κ.ο.κ.
Επειδή αυξήθηκαν οι ανάγκες; Μα φυσικά. Αυτό σας λέγαμε εμείς όταν το Android κάνει ήδη και έκανε πράγματα που το ψόφιο το ios σας δεν κάνει και δεν έκανε.
Ειρωνία εσείς; Ειρωνία και εμείς. Δεν σας αρέσει; Ξυδάκι...
Κάτσε να σφίξει κι άλλο το ios σας και να μην ξεπεράσετε στο τέλος τα octa μόνο και τα 6 giga ram. Κωλοτούμπα λοιπόν και μάλιστα αλτσχαιμερική.
Σας λέγαμε τότε, μην μιλάτε, θα υιοθετήσετε την ίδια ram και τους ίδιους πυρήνες, Εσείς; Όχι...το ios έχει υπερτεχνολογία και τρέχει με δύο πυρήνες και 1 ram..
Mόνοι σας αυτοαναιρείστε.
Για μέγεθος οθόνης, τι να λέμε; Για κάμερα; Για ανάλυση οθόνης και super amoled;
ΟΛΑ Χ και σήμερα νομίζετε οτι είστε και πρωτοπόροι στην τεχνολογία, με τεχνολογία τρίτων! Κινέζοι είσασταν τους κινέζους κάνετε...
Σας λέγαμε, για να αυξήσετε τις επιδόσεις θα πρέπει να αλλάξετε αρχιτεκτονική και να πάτε σε πολυπύρηνους επεξεργαστές. Το ios είναι εξωγήινο με σούπερ εξωδιαγαλαξιακη τεχνολογία... 

 

Μάλιστα η apple έκλεψε. Μόνο αυτή όμως κλέβει οι άλλοι δεν την κλέβουν;! Αντικειμενικά!
Αφού όπως λες δεν χρησιμοποιεί τίποτα δικό της και μόνο κλέβει τους άλλους γιατί δεν κατασκευάζουν οι υπόλοιποι έναν αντίστοιχο A11; Γιατί σε επιδόσεις σε κατανάλωση ενέργειας είναι τόσο πίσω; Μήπως η άχρηστη apple κάνει κάτι καλά που δεν κάνουν οι υπόλοιποι; Η είσαι τόσο προκατειλημμένος που δεν το βλέπεις;
Όσο για το επιχείρημα σου πως έσφιξε το iOS και χρειάζεται παραπάνω ισχύ δεν έχει καμία βάση. Σου εγραψα πριν νέες ανάγκες όπως 4K 60fps, slow motion, augmented reality, Face ID (που δεν είναι iris scanner) απαιτούν παραπάνω ισχύ. Η δεν θες να το καταλάβεις ή το αγνοείς!
Λες το Android έκανε πράγματα που το ios δεν έκανε. Πες συγκεκριμένα τι ήταν αυτά όχι αοριστίες!Λες το ψόφιο iOS, μιλάμε για το ίδιο που ήταν γρηγορότερο σε όλα έτσι; Γιατί το αποφεύγεις αυτό; Δεν σε συμφέρει γιατί εαν ήταν ψόφιο και κέρδιζε φαντάσου τι έχει να κάνει τώρα.
Στο μόνο που συμφωνώ είναι με το μέγεθος της οθόνης. Σε αυτό έχεις δίκιο.
Οσο για την κάμερα εγώ θυμάμαι γελάγατε οι fanboys του lagdroid, λέγοντας εγώ έχω 20 megapixels, 16, 18, 22 κτλ. Πόσα έχουν οι καλύτερες κάμερες σήμερα; Και για να τα λέμε όλα την καλύτερη κάμερα έχει το pixel 2 και μετά το X. Αντικειμενικά όπως τα βλέπω.
Άσε λοιπόν τις προσπάθειες εντυπωσιασμού μιλώντας για κωλοτούμπες και δώσε συγκεκριμένα επιχειρήματα. Μόνο αοριστίες γράφεις.
Τα fanboys και lagdroid ως πλάκα τα γράφω και μόνο μην παρεξηγηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μάλιστα η apple έκλεψε. Μόνο αυτή όμως κλέβει οι άλλοι δεν την κλέβουν;! Αντικειμενικά!

Αφού όπως λες δεν χρησιμοποιεί τίποτα δικό της και μόνο κλέβει τους άλλους γιατί δεν κατασκευάζουν οι υπόλοιποι έναν αντίστοιχο A11; Γιατί σε επιδόσεις σε κατανάλωση ενέργειας είναι τόσο πίσω; Μήπως η άχρηστη apple κάνει κάτι καλά που δεν κάνουν οι υπόλοιποι; Η είσαι τόσο προκατειλημμένος που δεν το βλέπεις;

Όσο για το επιχείρημα σου πως έσφιξε το iOS και χρειάζεται παραπάνω ισχύ δεν έχει καμία βάση. Σου εγραψα πριν νέες ανάγκες όπως 4K 60fps, slow motion, augmented reality, Face ID (που δεν είναι iris scanner) απαιτούν παραπάνω ισχύ. Η δεν θες να το καταλάβεις ή το αγνοείς!

Λες το Android έκανε πράγματα που το ios δεν έκανε. Πες συγκεκριμένα τι ήταν αυτά όχι αοριστίες!Λες το ψόφιο iOS, μιλάμε για το ίδιο που ήταν γρηγορότερο σε όλα έτσι; Γιατί το αποφεύγεις αυτό; Δεν σε συμφέρει γιατί εαν ήταν ψόφιο και κέρδιζε φαντάσου τι έχει να κάνει τώρα.

Στο μόνο που συμφωνώ είναι με το μέγεθος της οθόνης. Σε αυτό έχεις δίκιο.

Οσο για την κάμερα εγώ θυμάμαι γελάγατε οι fanboys του lagdroid, λέγοντας εγώ έχω 20 megapixels, 16, 18, 22 κτλ. Πόσα έχουν οι καλύτερες κάμερες σήμερα; Και για να τα λέμε όλα την καλύτερη κάμερα έχει το pixel 2 και μετά το X. Αντικειμενικά όπως τα βλέπω.

Άσε λοιπόν τις προσπάθειες εντυπωσιασμού μιλώντας για κωλοτούμπες και δώσε συγκεκριμένα επιχειρήματα. Μόνο αοριστίες γράφεις.

Τα fanboys και lagdroid ως πλάκα τα γράφω και μόνο μην παρεξηγηθώ.

Κι εγώ για πλάκα τα αναφέρω για να μην παρεξηγηθώ.

Μιάς μάλιστα που μιλάς για αοριστίες και σου αρέσουν οι ειδικές αναφορές περί 4k 60fps και δεν είναι 4k 30 fps faceid και όχι iris scanner κλπ...μπορείς να μας αναφέρεις ανάγκες σε πόρους επεξεργαστή αλλά και ram για να δούμε οτι όντως αυτά που αναφέρεις είχαν ώς αποτέλεσμα τον Α11 και τα 3 ram; Πόση ram χρησιμοποιεί το faceid και πόση το 4k 60 fps; Το ίδιο και για την cpu...

Μην τα αναφέρουμε αδίκως ώς αοριστίες. Σωστά;

Προσπάθειες εντυπωσιασμού με κλάψες των fan ios users δεν κάνω. Όλα είναι free στο Net. Ψάξε ιδίοις όμμασι.

Δές όμως πώς αλλάζουν οι καιροί και το lagdroid έγινε lagios.

https://youtu.be/O99m7lebirE

Σε αυτό τί άλλαξε; Θα μας πείς ή είναι αοριστία και αυτό;

Μακραίνανε τα δάχτυλα, γίνατε "pro" users; Πάθατε μυωπία; Κάτι πάντως...

https://www.youtube.com/watch?v=1Mtiia37kdc

Οneplus 5 και το x δεν άντεξε. Μάλλον επειδή η apple ακόμη στρώνει το ios να φανταστώ.

Θα μου πέις μετά μεγαλύτερη ανάλυση το x, θα σου πώ εγώ μετά, τα ίδια λέγατε με 1080p έναντι 2k όταν είχε η samsung. Oled με την καλύτερη ενεργειακή κατανάλωση σου λέω, αλλά τίποτε το x.

https://www.youtube.com/watch?v=uYCimz4CNKo

"Fast charging"...άχαχα...τουλάχιστον το αναφέρετε που το αναφέρετε, κάντε το σωστά.

Tόση "ωμή δύναμη" αυτός ο Α11, χωρίς DeX station τι την κάνετε θα ήθελα νά'ξερα. Ούτε σε αυτό δεν είστε μπροστά, και μετά θα μιλάτε για innovation ΟΤΑΝ και ΑΝ το υιοθετήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που «πονάτε» περισσότερο εσείς που δεν σας ενδιαφέρει η apple, πρέπει να είναι ένα νέο κεφάλαιο στην ψυχολογία! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που «πονάτε» περισσότερο εσείς που δεν σας ενδιαφέρει η apple, πρέπει να είναι ένα νέο κεφάλαιο στην ψυχολογία! :P

Με εσάς πάντως ασχολείτε διαρκώς η ψυχολογία.

Είστε το πρότυπο του μάρκετινγκ της Ψυχολογίας.

Η λέξη πείραμα δεν κατάλαβα ποτέ γιατί αυτομάτως με ταξιδεύει σε εσάς. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Νικολό είπε:
 
Μάλιστα η apple έκλεψε. Μόνο αυτή όμως κλέβει οι άλλοι δεν την κλέβουν;! Αντικειμενικά!

Αφού όπως λες δεν χρησιμοποιεί τίποτα δικό της και μόνο κλέβει τους άλλους γιατί δεν κατασκευάζουν οι υπόλοιποι έναν αντίστοιχο A11; Γιατί σε επιδόσεις σε κατανάλωση ενέργειας είναι τόσο πίσω; Μήπως η άχρηστη apple κάνει κάτι καλά που δεν κάνουν οι υπόλοιποι; Η είσαι τόσο προκατειλημμένος που δεν το βλέπεις;

Όσο για το επιχείρημα σου πως έσφιξε το iOS και χρειάζεται παραπάνω ισχύ δεν έχει καμία βάση. Σου εγραψα πριν νέες ανάγκες όπως 4K 60fps, slow motion, augmented reality, Face ID (που δεν είναι iris scanner) απαιτούν παραπάνω ισχύ. Η δεν θες να το καταλάβεις ή το αγνοείς!

Λες το Android έκανε πράγματα που το ios δεν έκανε. Πες συγκεκριμένα τι ήταν αυτά όχι αοριστίες!Λες το ψόφιο iOS, μιλάμε για το ίδιο που ήταν γρηγορότερο σε όλα έτσι; Γιατί το αποφεύγεις αυτό; Δεν σε συμφέρει γιατί εαν ήταν ψόφιο και κέρδιζε φαντάσου τι έχει να κάνει τώρα.

Στο μόνο που συμφωνώ είναι με το μέγεθος της οθόνης. Σε αυτό έχεις δίκιο.

Οσο για την κάμερα εγώ θυμάμαι γελάγατε οι fanboys του lagdroid, λέγοντας εγώ έχω 20 megapixels, 16, 18, 22 κτλ. Πόσα έχουν οι καλύτερες κάμερες σήμερα; Και για να τα λέμε όλα την καλύτερη κάμερα έχει το pixel 2 και μετά το X. Αντικειμενικά όπως τα βλέπω.

Άσε λοιπόν τις προσπάθειες εντυπωσιασμού μιλώντας για κωλοτούμπες και δώσε συγκεκριμένα επιχειρήματα. Μόνο αοριστίες γράφεις.

Τα fanboys και lagdroid ως πλάκα τα γράφω και μόνο μην παρεξηγηθώ.
Κι εγώ για πλάκα τα αναφέρω για να μην παρεξηγηθώ.
Μιάς μάλιστα που μιλάς για αοριστίες και σου αρέσουν οι ειδικές αναφορές περί 4k 60fps και δεν είναι 4k 30 fps faceid και όχι iris scanner κλπ...μπορείς να μας αναφέρεις ανάγκες σε πόρους επεξεργαστή αλλά και ram για να δούμε οτι όντως αυτά που αναφέρεις είχαν ώς αποτέλεσμα τον Α11 και τα 3 ram; Πόση ram χρησιμοποιεί το faceid και πόση το 4k 60 fps; Το ίδιο και για την cpu...

Μην τα αναφέρουμε αδίκως ώς αοριστίες. Σωστά;
Προσπάθειες εντυπωσιασμού με κλάψες των fan ios users δεν κάνω. Όλα είναι free στο Net. Ψάξε ιδίοις όμμασι.
Δές όμως πώς αλλάζουν οι καιροί και το lagdroid έγινε lagios.
https://youtu.be/O99m7lebirE
Σε αυτό τί άλλαξε; Θα μας πείς ή είναι αοριστία και αυτό;
Μακραίνανε τα δάχτυλα, γίνατε "pro" users; Πάθατε μυωπία; Κάτι πάντως...

 

Α μάλιστα δηλαδή αυτά που έγραψα δεν απαιτούν περισσότερη ισχύ όχι έσφιξε το iOS! Για augmented reality κάνεις το παγώνι! Ή μήπως ούτε και εκεί χρειάζεται περισσότερη ισχύς;
Φίλε μου τα βλέπεις μονοδιάστατα μόνο με βάση τα προσωπικά σου θέλω. Εγώ ξέρω πως ξένοι χρήστες Android υμνούν το X. Δεν έχουν προκατάληψη όπως εσύ. Κι εγώ υμνώ το pixel και το note. Προτιμώ iOS. Δεν βγαίνω όμως όπως εσύ επειδή μου αρέσει το iOS να μηδενίζω το Android, ούτε παραποιώ δεδομένα να στηρίξω τα πιστεύω μου.
Το πόσο αναξιόπιστη είναι η λογική σου φαίνεται απο το link που βάζεις με την διαφήμιση του 5, ενώ έχω ήδη παραδεχθεί πως για το μέγεθος της οθόνης έχεις δίκιο!!!!!
Τελείως άστοχη η νύξη σου!!!!!!
Αλλά λογική όταν πρέπει οπωσδήποτε να έχεις δίκιο απόλυτο, η δική σου προτίμηση να είναι καλύτερη απο την δική μου και φυσικά να είσαι ο πάνσοφος υπερπαντογνώστης έξυπνος που δεν προτιμά την apple!!!!!!!
Και κάτι τελευταίο σχετικά με το lagios που έγραψες, σε review του Android arena ο τύπος λέει ότι ακόμη και το πιο smooth android κινητό δεν μπορεί να φθάσει την εμπερία του X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α μάλιστα δηλαδή αυτά που έγραψα δεν απαιτούν περισσότερη ισχύ όχι έσφιξε το iOS! Για augmented reality κάνεις το παγώνι! Ή μήπως ούτε και εκεί χρειάζεται περισσότερη ισχύς;

Φίλε μου τα βλέπεις μονοδιάστατα μόνο με βάση τα προσωπικά σου θέλω. Εγώ ξέρω πως ξένοι χρήστες Android υμνούν το X. Δεν έχουν προκατάληψη όπως εσύ. Κι εγώ υμνώ το pixel και το note. Προτιμώ iOS. Δεν βγαίνω όμως όπως εσύ επειδή μου αρέσει το iOS να μηδενίζω το Android, ούτε παραποιώ δεδομένα να στηρίξω τα πιστεύω μου.

Το πόσο αναξιόπιστη είναι η λογική σου φαίνεται απο το link που βάζεις με την διαφήμιση του 5, ενώ έχω ήδη παραδεχθεί πως για το μέγεθος της οθόνης έχεις δίκιο!!!!!

Τελείως άστοχη η νύξη σου!!!!!!

Αλλά λογική όταν πρέπει οπωσδήποτε να έχεις δίκιο απόλυτο, η δική σου προτίμηση να είναι καλύτερη απο την δική μου και φυσικά να είσαι ο πάνσοφος υπερπαντογνώστης έξυπνος που δεν προτιμά την apple!!!!!!!

Και κάτι τελευταίο σχετικά με το lagios που έγραψες, σε review του Android arena ο τύπος λέει ότι ακόμη και το πιο smooth android κινητό δεν μπορεί να φθάσει την εμπερία του X.

Λές λές λές τα ίδια και τα ίδια. Για αοριστίες δεν με κατηγόρησες; Γίνε συγκρικριμένος. Αυτό περιμένω, αλλά δέν...

Τέλος για ποιά εμπειρία smooth αναφέρεσαι; Που για να κλείσεις τις εφαρμογές πρέπει να σου πιαστεί το δάχτυλο μία μία (μάλλον θα είναι άλλο feature αυτό στο ios 12); Μήπως για να στείλεις ένα αρχείο σε άλλο κινητό πρέπει να είσαι του 1400αρικου; Μήπως μήπως μήπως...

Που είσαι; Κάνε ένα Ψυχολογικό τέστ στου τυπά απο την arena διότι μάλλον πάσχει απο κάτι. Αλλά αφού το είπε αυτός, έτσι θα είναι. B)

https://www.youtube.com/watch?v=-7dTzc8kTOY

Mιλάμε πολύ  για πολύ "smooth" X εμπειρία.

Όχι αστεία. :lol:

Επειδή παραμυθιάζεσαι εσύ με την apple δεν σημαίνει οτι όλοι τρώμε το ίδιο παραμύθι. Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα όσο για το δεύτερο link τι να πω!!! Τι ακριβώς δείχνει; Το oneplus να αντέχει 12 λεπτά περισσότερο η μπαταρία του;! Το galaxy που τα έφτυσε γρήγορα;! Τι θέλεις να παραδεχθώ ως ήττα να τελειώνουμε;!;!;!;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με εσάς πάντως ασχολείτε διαρκώς η ψυχολογία.

Είστε το πρότυπο του μάρκετινγκ της Ψυχολογίας.

Η λέξη πείραμα δεν κατάλαβα ποτέ γιατί αυτομάτως με ταξιδεύει σε εσάς. :-D

Yeah right. Από την άλλη αν σου κάνει καλό, why not!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Expecto Patronum φίλε έχεις δίκιο σε όλα! Δεν το λέω ειρωνικά κέρδισες! Μάπα όλα!! Εσένα θα ρωτάω απο δω και πέρα για όλα! Εκατομμύρια ηλίθιοι στον πλανήτη πρέπει να σε μάθουν!!! Βλακείες έγραφα αδερφέ είσαι σωστός αντικειμενικός δίκαιος και αδέκαστος!!!! Τα σέβη μου!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό τί άλλαξε; Θα μας πείς ή είναι αοριστία και αυτό;

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ζητάτε τα ρέστα από τους users για μια διαφήμιση που δημιούργησε η Apple. Οι users ήθελαν μεγαλύτερες οθόνες και αυτό απεδείχθη.

Mιλάμε πολύ  για πολύ "smooth" X εμπειρία.

Όχι αστεία. :lol:

Επειδή παραμυθιάζεσαι εσύ με την apple δεν σημαίνει οτι όλοι τρώμε το ίδιο παραμύθι. Φιλικά.

Είδες κάτι διαφορετικό από αυτό βλέπουμε όλοι οι υπόλοιποι, μαζί και το androidcentral;

Android could only dream of maintaining the touch responsiveness and consistent frames per second that iOS so effortlessly achieves. You may think your Galaxy or Pixel is buttery smooth, but compare it to the flawless movement of the iPhone X home gesture and you'll be quickly humbled.

 

Μυρίζομαι ψεκασμένο, από αυτούς που δεν τους πιάνει το ψέκασμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ζητάτε τα ρέστα από τους users για μια διαφήμιση που δημιούργησε η Apple. Οι users ήθελαν μεγαλύτερες οθόνες και αυτό απεδείχθη.

Είδες κάτι διαφορετικό από αυτό βλέπουμε όλοι οι υπόλοιποι, μαζί και το androidcentral;

Android could only dream of maintaining the touch responsiveness and consistent frames per second that iOS so effortlessly achieves. You may think your Galaxy or Pixel is buttery smooth, but compare it to the flawless movement of the iPhone X home gesture and you'll be quickly humbled.

Ναι αλλά τα αγοράζατε σαν τρελοί. Πολλοί μάλιστα το χρησιμοποιούσανε επειδή το έλεγε η Apple.

Να μιλήσουμε μήπως για τα 1080p που μέχρι 6 ίντσες δεν βλέπει διαφορά το μάτι; Σκίζατε τα ιμάτια σας.

Τώρα όμως ε;

Εγώ αν δεν θέλω μικρή οθόνη, δεν παίρνω.

It's so simple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ζητάτε τα ρέστα από τους users για μια διαφήμιση που δημιούργησε η Apple. Οι users ήθελαν μεγαλύτερες οθόνες και αυτό απεδείχθη.

 

Είδες κάτι διαφορετικό από αυτό βλέπουμε όλοι οι υπόλοιποι, μαζί και το androidcentral;

Android could only dream of maintaining the touch responsiveness and consistent frames per second that iOS so effortlessly achieves. You may think your Galaxy or Pixel is buttery smooth, but compare it to the flawless movement of the iPhone X home gesture and you'll be quickly humbled.

 

Μυρίζομαι ψεκασμένο, από αυτούς που δεν τους πιάνει το ψέκασμα...

Αυτό από το androidcentral πρέπει να τους πόνεσε παρα πολύ. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά τα αγοράζατε σαν τρελοί. Πολλοί μάλιστα το χρησιμοποιούσανε επειδή το έλεγε η Apple.

Να μιλήσουμε μήπως για τα 1080p που μέχρι 6 ίντσες δεν βλέπει διαφορά το μάτι; Σκίζατε τα ιμάτια σας.

Τώρα όμως ε;

Εγώ αν δεν θέλω μικρή οθόνη, δεν παίρνω.

It's so simple...

Ποιοι το αγόραζαν σαν τρελοί; Ποιοι το χρησιμοποιούσαν επειδή το έλεγε η Apple; Η Σούλα από τα Καμίνια; Η Τζένη από τη Βούλα; Ο Μήτσος ο Gti;

 

Το κινητό δεν είναι μόνο οθόνη, δεν είναι ηλεκτρονική κορνίζα για το σαλόνι, είναι και άλλα πράγματα. Για ποιους λόγους το αγόραζε ο καθένας από τα εκατομμύρια χρηστών του, δεν μπορεί να το ξέρει κανείς. Αυτό που ξέρουμε είναι οι χρήστες ήθελαν με τον καιρό μεγαλύτερες οθόνες και αργά η γρήγορα, η Apple προσαρμόστηκε στα νέα δεδομένα. Όπως θα πρέπει και εσύ και ορισμένοι αρνητές της πραγματικότητας να προσαρμοστείτε στη νέα πραγματικότητα που λέει ότι το iPhone X είναι το κορυφαίο smartphone στον κόσμο αυτή τη στιγμή (1ο σε οθόνη, 1ο σε ταχύτητα, 1ο σε συνολική απόδοση κ.α.).

 

Και τώρα, μερικά αδυσώπητα χτυπήματα από την πραγματικότητα:

 

displaymate

The Best Smartphone Display

 

androidcentral

It's 2017 and you still can't count on Android apps to be of the same quality as their iOS counterparts.

Apple's Taptic Engine is awesome, and should be fiercely emulated by every Android manufacturer.

Face ID is so good and so consistent, you don't even need Touch ID. Until Android manufacturers can get there, they should stick to fingerprints.

I can comfortably say that it's a really great phone.

 

geekbench

4196 Single-Core Score
10048 Multi-Core Score

 

dxomark

101
photo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Όπως θα πρέπει και εσύ και ορισμένοι αρνητές της πραγματικότητας να προσαρμοστείτε στη νέα πραγματικότητα που λέει ότι το iPhone X είναι το κορυφαίο smartphone στον κόσμο αυτή τη στιγμή (1ο σε οθόνη, 1ο σε ταχύτητα, 1ο σε συνολική απόδοση κ.α.).

Aφού το λές εσύ, έκλεισε...χωρίς να ισχύει τίποτε απο αυτά.

 

 

Το κινητό δεν είναι μόνο οθόνη, δεν είναι ηλεκτρονική κορνίζα για το σαλόνι, είναι και άλλα πράγματα. Για ποιους λόγους το αγόραζε ο καθένας από τα εκατομμύρια χρηστών του, δεν μπορεί να το ξέρει κανείς. 

Την αυτοαναίρεση μόνο σε εσάς την έχω δεί.

Λέτε λέτε...πετάτε τις "πατάτες" του cupertino, και μετά αυτοαναιρείστε.

Για ποιόν λόγο αγοράσανε όλοι το Χ;

Μα φυσικά για την οθόνη...

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.j

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...