Προς το περιεχόμενο

Φήμες για τρεις συσκευές με σχεδιασμό “iPhone X” από την Apple του χρόνου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα χρόνο κάτοχος του 7+ το οποιο ναι μεν εξαιρετικο τηλεφωνο αλλα μισώ το μεγεθος του. το σιχαινομαι δηλαδη θελω να το πεταξω στον τοιχο.

 

θελω να παω πισω σε πιο μικρο μεγεθος αλλα απο τη μια δεν εχω πειστει για το Χ και την ελλειψη touch id απο την αλλη το να παω στο 8 φαινεται πεταμενα λεφτα.

 

πρωτη χρονια μετα απο 10 χρονια που δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω με το iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νέα gestures κάθε άλλο παρά δύσχρηστα είναι! 5 μέρες μετά και η χρήση τους μου φαίνεται εντελώς φυσική! Τα "αυτάκια" δεν ενοχλούν πουθενά όταν οι εφαρμογές τα υποστηρίζουν σωστά. Στο screenshot είναι ένα app για manual photos στο οποίο έβαλαν στα "αυτάκια" διάφορα tools όπως το ιστόγραμμα κλπ.

 

Εκτός αν για να ικανοποιηθείς πρέπει να πω πως ο εγωισμός μου δεν με αφήνει να περιγράψω σωστά την εμπειρία μου με το Χ... :)

Καλημέρα billdano, θέλω να σε ρωτήσω 3 πραγματάκια για το iphone X. 
Να σε ρωτήσω εδώ η να σου στείλω p.m.?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Καλημέρα billdano, θέλω να σε ρωτήσω 3 πραγματάκια για το iphone X. 
Να σε ρωτήσω εδώ η να σου στείλω p.m.?

 

 

Και δε ρωτάς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα χρόνο κάτοχος του 7+ το οποιο ναι μεν εξαιρετικο τηλεφωνο αλλα μισώ το μεγεθος του. το σιχαινομαι δηλαδη θελω να το πεταξω στον τοιχο.

 

θελω να παω πισω σε πιο μικρο μεγεθος αλλα απο τη μια δεν εχω πειστει για το Χ και την ελλειψη touch id απο την αλλη το να παω στο 8 φαινεται πεταμενα λεφτα.

 

πρωτη χρονια μετα απο 10 χρονια που δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω με το iPhone.

Παρόμοια περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New year,  new cpu..... :-D

 

 

 

Apple A11X to arrive with octa-core CPU, rumor suggests

 

 

Apple announced its new chipset A11 Bionic in September along with the iPhone X and iPhone 8 duo. The company usually manufactures an X version of its latest chipset for new iPads, so in the spring we should expect the A11X.

 

 

According to industry insiders, this will be the first Apple chipset with eight CPU cores and will be built on the TSMC 7nm technology process.


The new octa-core CPU is expected to come with three powerful Monsoon cores and five efficient Mistral cores. It should start shipping in the first quarter next year, right in time for the iPad Pro 2018 series launch.

 

The Taiwanese manufacturer is responsible for building all the Apple SoC in the latest years. 

 

 

The close relationship is the main reason Cupertino picked TSMC to keep developing the chips, with the A11X expected to lay the ground for the 7 nm A12 chipset that is bound to arrive in September 2018.

 

 

https://www.gsmarena.com/apple_a11x_to_arrive_with_octacore_cpu_rumor_suggests-news-28247.php

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "αυτάκια" δεν ενοχλούν πουθενά όταν οι εφαρμογές τα υποστηρίζουν σωστά.

 

Στα videos ας πούμε σου φαίνεται φυσιολογικό να καλύπτει το notch την άκρη του βίντεο; Ούτε είναι λύση να έχεις μαύρες μπάρες στο βίντεο για να φαίνεται πιο φυσιολογικό (χάνεις αρκετό κομμάτι της οθόνης).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New year,  new cpu..... :-D

 

 

 

Apple A11X to arrive with octa-core CPU, rumor suggests

 

 

Apple announced its new chipset A11 Bionic in September along with the iPhone X and iPhone 8 duo. The company usually manufactures an X version of its latest chipset for new iPads, so in the spring we should expect the A11X.

 

 

According to industry insiders, this will be the first Apple chipset with eight CPU cores and will be built on the TSMC 7nm technology process.

The new octa-core CPU is expected to come with three powerful Monsoon cores and five efficient Mistral cores. It should start shipping in the first quarter next year, right in time for the iPad Pro 2018 series launch.

 

The Taiwanese manufacturer is responsible for building all the Apple SoC in the latest years. 

 

 

The close relationship is the main reason Cupertino picked TSMC to keep developing the chips, with the A11X expected to lay the ground for the 7 nm A12 chipset that is bound to arrive in September 2018.

 

 

https://www.gsmarena.com/apple_a11x_to_arrive_with_octacore_cpu_rumor_suggests-news-28247.php

Η Ειρωνία φίλε μου ξέρεις ποιά είναι; Οτι τόσα χρόνια είχαμε πήξει να διαβάζουμε τα apple fan boys να μιλάνε για τους dual cores cpu που το IOS έχει σούπερ τεχνολογία και δεν θέλει παραπάνω, για τα 512 και 1 giga ram, για τις ίντσες του iphone 4s που ήταν οι ιδανικές αλλά τώρα όλοι ούτε να τις φτύσουν, για τα mp της κάμερας και λοιπά παραμυθάκια. Απλά δεν θέλανε να παραδεχτούνε οτι ήταν χρόνια πίσω στην τεχνολογία και τώρα που η apple αρμέγει "τεχνολογικά" όλοι απο αυτούς είδανε το φώς το συμπαντικό. Απλά κοιμίζανε τον εαυτό τους και ξυπνάνε όποτε πατάει η apple το κουμπάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στα videos ας πούμε σου φαίνεται φυσιολογικό να καλύπτει το notch την άκρη του βίντεο; Ούτε είναι λύση να έχεις μαύρες μπάρες στο βίντεο για να φαίνεται πιο φυσιολογικό (χάνεις αρκετό κομμάτι της οθόνης).

 

Δεν μπορώ να πω πως με ενόχλησε ιδιαίτερα. Όλα τα videos σε full screen τα βλέπω στο Χ. Ίσως έχει να κάνε και με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Τα videos που βλέπω εγώ ας πούμε στο κινητό είναι κυρίως σύντομα πάνω στο browsing  που κάνω κάθε μέρα κλπ. Ένας που βλέπει ολόκληρες ταινίες στο κινητό του, μπορεί να έχει κάποιο θέμα. Αλλά και πάλι δεν είναι τίποτα τραγικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως εχεις τοση υπομονη, πρεπει να παιρνεις δυνατα συμπληρωματα

 

Μόνο 2 λεμονάκια στύβω κάθε πρωί ο καψερός... :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το 6.5 θα ξεφεύγει σε διαστάσεις. Εχω χέρι σα σανίδα κρεβατιού και το Note 8 είναι ιδιαίτερα άβολο. Αν ισχύει το μέγεθος του μεγάλου iPhone, θα υπάρξουν θέματα πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το notch είναι κακόγουστο και ακόμα χειρότερα είναι ότι οι Apple fans θα το υποστούν για τρία χρόνια. Υποθέτω ότι στην Apple επέλεξαν αυτήν την παραξενιά για να μη μπερδεύει ο κόσμος τα προϊόντα της με αυτά της Samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Unabomber είπε:
New year,  new cpu..... 
 
 
 
Apple A11X to arrive with octa-core CPU, rumor suggests
 
 
Apple announced its new chipset A11 Bionic in September along with the iPhone X and iPhone 8 duo. The company usually manufactures an X version of its latest chipset for new iPads, so in the spring we should expect the A11X.
 
 
According to industry insiders, this will be the first Apple chipset with eight CPU cores and will be built on the TSMC 7nm technology process.
The new octa-core CPU is expected to come with three powerful Monsoon cores and five efficient Mistral cores. It should start shipping in the first quarter next year, right in time for the iPad Pro 2018 series launch.
 
The Taiwanese manufacturer is responsible for building all the Apple SoC in the latest years. 
 
 
The close relationship is the main reason Cupertino picked TSMC to keep developing the chips, with the A11X expected to lay the ground for the 7 nm A12 chipset that is bound to arrive in September 2018.
 
 
https://www.gsmarena...-news-28247.php
Η Ειρωνία φίλε μου ξέρεις ποιά είναι; Οτι τόσα χρόνια είχαμε πήξει να διαβάζουμε τα apple fan boys να μιλάνε για τους dual cores cpu που το IOS έχει σούπερ τεχνολογία και δεν θέλει παραπάνω, για τα 512 και 1 giga ram, για τις ίντσες του iphone 4s που ήταν οι ιδανικές αλλά τώρα όλοι ούτε να τις φτύσουν, για τα mp της κάμερας και λοιπά παραμυθάκια. Απλά δεν θέλανε να παραδεχτούνε οτι ήταν χρόνια πίσω στην τεχνολογία και τώρα που η apple αρμέγει "τεχνολογικά" όλοι απο αυτούς είδανε το φώς το συμπαντικό. Απλά κοιμίζανε τον εαυτό τους και ξυπνάνε όποτε πατάει η apple το κουμπάκι.

 

Η ειρωνία είναι πως παραποιείτε όλοι σας την πραγματικότητα για να δικαιολογήσετε τα πιστεύω σας. Πάντα η apple σχεδίαζε επεξεργαστές εκπληκτικούς. Αυτό που έλεγαν όλοι ήταν πως για την δεδομένη χρονική στιγμή οι dualcore cpu, σε συνδυασμό με το ios, μπορούσαν να κάνουν, ότι οι υπόλοιποι οκταπύρηνοι επεξεργαστές με 3 giga ram, και μάλιστα μόνο με 1 giga ram, και πιο αποδοτικά και με μεγαλήτερη ταχύτητα. Έτσι ξεφτίλιζε οκταπύρηνους επεξεργαστές με 3giga ram, σε κάθε ενέργεια. Αλλά σίγουρα θα θεωρείς όλα τα τεστ και όλες τις μετρήσεις στημένες απο την apple! Οι καιροί όμως αλλάζουν και μαζί τους οι ανάγκες. Πλέον απαιτείται περισσότερη ισχύ για εφαρμογές που πριν δεν υπήρχαν, όπως η λήψη και η επεξεργασία 4K 60fps, slow motion, augmented reality, κ.α. Τώρα όσο για το πόσο πίσω είναι τεχνολογικά η apple έχω μόνο ένα να πω. A11!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε εμβόλιο !!!  

On the topic.... και απο τιμουλες ; 1500+ ; Ααα επίσης ... ειμαστε έναν χρόνο πριν που λεει ο λόγος απο την κυκλοφορία των αιφον και πάνε να κυκλοφορήσουν πάλι χαρακτηριστικά και τέτοια που και ενα μήνα πριν την κυκλοφορία δεν ειμαστε απόλυτα σίγουροι για ολα τα χαρακτηριστικά τους ... η πλάκα ειναι οτι μερικοί τα μεταφέρουν ως ειδήσεις .... ευχαριστω πολυ !!!

Τα πηρες τα like ενταξει;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...