Προς το περιεχόμενο

Εθνική ομάδα μπάσκετ


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει και και ο Γιαννακόπουλος μαζί με τους Αγγελοπουλαίους που έβαλαν μπουρλότο στο Ελληνικό πρωτάθλημα συνεπικορούμενοι από τον γερο - Βασιλακόπουλο.

Να δούμε τώρα ποιος θα πάει να τους δει στην Ευρωλίγκα. Μεταξύ συγγενών και φίλων θα παίζουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να κάνω ενα γκάλοπ να μάθω ποιος είναι ο πιο εκνευριστικός παίκτης της εθνικής,απολυτα φαβορί καλαθης-παπανικολαου,αουτσάιντερ άλλα με προοπτική ανόδου μπουρουσης παπαγιαννης(ξαναλέω αναφέρομαι σε παίκτες ο ταβερνιάρης εξαιρείται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Weiss είπε

Δευτέρα παίζουμε 11:30 άρα ελάχιστοι θα το δουν. Θα γλιτώσει το κράξιμο ο κόουτς. 

Και εγώ θα λείπω αναγκαστικά στο Κέντρο. Ευλογία.

1 λεπτό πριν, di maria kun είπε

θέλω να κάνω ενα γκάλοπ να μάθω ποιος είναι ο πιο εκνευριστικός παίκτης της εθνικής,απολυτα φαβορί καλαθης-παπανικολαου,αουτσάιντερ άλλα με προοπτική ανόδου μπουρουσης παπαγιαννης(ξαναλέω αναφέρομαι σε παίκτες ο ταβερνιάρης εξαιρείται)

Καλάθης μακράν. Οι άλλοι έχουν την στοιχειώδη διάθεση απλά δε μπορούν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αλλαξουμε κλιμα, εμεις μαλλον ειμαστε τυχεροι που δεν εχουμε τα παρακατω χαχαχα

 

Ο Νταΐνιους Αντομάιτις δήλωσε αρχικά πως "πριν από δύο μέρες μίλησα για τη διαιτησία, λέγοντας ότι παίζαμε ράγκμπι (σ.σ.: απέναντι στην Αυστραλία). Σήμερα είδαμε ότι έγινε κάτι αντικανονικό. Με 31'' για το τέλος, οι διαιτητές δεν έδωσαν μια παράβαση" για να συνεχίσει: "Παίζουν δύο μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες, οπότε έπρεπε να οριστούν δύο έμπειροι διαιτητές από τη δική μας ήπειρο. Πρέπει να ρωτήσετε τη FIBA γι αυτό. Παίζουμε απέναντι στην Αυστραλία (πριν δύο μέρες) και έχουμε δύο διαιτητές από το Πουέρτο Ρίκο. Στη διάρκεια της τέταρτης περιόδου ένας από τους διαιτητές λέει στους παίκτες ότι είναι πολύ ενθουσιασμένος γιατί βρίσκεται για πρώτη φορά σε αυτό το επίπεδο. Μου κάνετε πλάκα; Ναι, έκανα λάθη, όπως έκαναν κι οι παίκτες. Οι διαιτητές όμως δεν έκαναν τη δουλειά τους. Ίσως είπα πολλά, αλλά τα είπα όλα. Πιθανότατα για τελευταία φορά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, di maria kun είπε

θέλω να κάνω ενα γκάλοπ να μάθω ποιος είναι ο πιο εκνευριστικός παίκτης της εθνικής,απολυτα φαβορί καλαθης-παπανικολαου,αουτσάιντερ άλλα με προοπτική ανόδου μπουρουσης παπαγιαννης(ξαναλέω αναφέρομαι σε παίκτες ο ταβερνιάρης εξαιρείται)

Καλαθης επειδη απο αυτον υποτιθεται οτι περιμεναμε(περιμενανε οι αφελεις) πολυ περισσοτερα αποτι απο τους αλλους. Για την ακριβεια, να μας κουβαλησει... Και πρακτικα ειναι ο χειροτερος ολων και στις 2 πλευρες του παρκε. Στο παραγοντα αντιπαθεια προσωπικα βαζω και το γεγονος οτι ολη η ομαδα μιλαει ξενη γλωσσα για παρτη του και στην τελικη δεν ακουει καν τις οδηγιες του προπονητη και κανει του κεφαλιου του. Δηλαδη τσαμπα τα αγγλικα κιολας (βλεπε ματς Βραζιλια στην μπακ ντορ πασα στον Γιαννη).

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ο Νικ δικαιολογείτε ( όπως και κάθε φορά βέβαια που συναντάει μεγάλη ομάδα με καλούς pg ) να έπαιζες με καμία Μάλτα να σου κάνει Παπάδες :P ... είπαμε στα φιλικά ήταν χάρμα οφθαλμών ! 

Χωρίς πλάκα ο ίδιος θα νιώθει και μια ικανοποίηση εφόσον η εθνική του ομάδα πήρε την πρόκριση , το κακό είναι ότι δεν ήταν ούτε θα είναι ποτέ κομμάτι της , αλλά για αυτό υπάρχει και η Γαλανόλευκη  ( που μαζεύει όποιον λέει ότι ξέρει από μπάσκετ ).   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως βλέπουμε να υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με νέους παίχτες που θα στελεχώσουν την εθνική τα επόμενα χρόνια.Ολες μας οι ελπίδες στηρίζονται στους Ντορσει,Μητρου Λονγκ,Ογκαστ,Αντετοκουμπο Κώστας,Μητογλου.

Ο καλύτερος παίχτης των τελευταίων χρόνων είναι ο Παπαπέτρου που και αυτός δεν είναι τίποτα το φοβερό.

Επεξ/σία από moure
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είχα άδικο. Δεν έκανε τον MVP Καλάθη (για τους αμερικανούς) γιο-γιο ο Κέμπα. Τον έκανε ο Γουαϊτ. Στον Θανάση πότε θα κοπεί το μπάσκετ είπαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν διαφωνω για το καλαθη αλλα πραγματικα ο παπανικολαου δεν εχω ιδεα τι δουλεια κανει εκει,εχω σταματησει να βλεπω και μπασκετ ευρωπη και ελλαδα,τοσο κακος ειναι,αμυνα με κατεβασμενα χερια,σουτ στη γωνια του ταμπλο και πολυ δειλος επισης,απο κοντα και ο παπαγιαννης που καρφωνε κατα ριπας με το ιραν και τη σαουδικη αραβια στα φιλικα και στο τουρνουα του μπηκε η καλτσα στο κολο!!!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maxdore217 είπε

Χωρίς πλάκα ο ίδιος θα νιώθει και μια ικανοποίηση εφόσον η εθνική του ομάδα πήρε την πρόκριση ,

Αυτό ήταν χτύπημα κάτω από τη ζώνη, bro. Επίσης δεν έχει ποτέ αρνηθεί ο άνθρωπος όποτε τον έχεις καλέσει. Και μια χαρά παίχτης μας φαινόταν για καβάτζα το 2009 που πήραμε το χάλκινο. Στη τελική αν έχεις αμφιβολίες για το κίνητρό του, μην τον καλείς σαν ομοσπονδία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rudigarcia222 είπε

παιδια δεν διαφωνω για το καλαθη αλλα πραγματικα ο παπανικολαου δεν εχω ιδεα τι δουλεια κανει εκει,εχω σταματησει να βλεπω και μπασκετ ευρωπη και ελλαδα,τοσο κακος ειναι,αμυνα με κατεβασμενα χερια,σουτ στη γωνια του ταμπλο και πολυ δειλος επισης,απο κοντα και ο παπαγιαννης που καρφωνε κατα ριπας με το ιραν και τη σαουδικη αραβια στα φιλικα και στο τουρνουα του μπηκε η καλτσα στο κολο!!!!!!

Άλλος συνταξιούχος από εκεί. btw έχετε προσέξει πόσο πλαδαρά είναι τα σώματα από τους περισσότερους παίκτες μας; Από τα φρουι-ζελε μπράτσα το καταλαβαίνεις πρώτα-πρώτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χώνουμε στον Καλάθη αλλά η τριάδα των ψηλών Μπουρούσης , Παπαγιάννης, Βασιλόπουλος τι έκανε;;;;;;;;

Ήταν το απόλυτο τίποτε.Χίλιες φορές να είχε πάρει τον 150κιλο Σχορτσιανίτη.Τουλάχιστον θα έσπρωχνε κάποιον αντίπαλο από τη ρακέτα κάτι που οι παραπάνω αδυνατούσαν να κάνουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και όμως οι Χαραλαμποπουλος - Κονιαρης-Παπαγιαννης θεωρούνταν μεγάλα ταλέντα που θα στελεχών αν την εθνική ανδρών. Στις μικρές ηλικίες σάρωναν με την Εθνική στα αντίστοιχα τουρνουά Δυστυχώς δεν είχαν την εξέλιξη που περιμέναμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...