Προς το περιεχόμενο

Το Tesla Roadster θα γίνει ακόμα ταχύτερο μέσω ενός βελτιωτικού πακέτου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύντομα στο thread του benchmarking θα αρχίσουν να μπαίνουν και τα αυτοκίνητα

 

Φίλε ανέβασε μερικά βολτ τα σηκώνει το μοτέρ

 

Φτουου έπεσα σε μπανάνα κομμάτι δεν ανεβαίνει με τίποτα

 

Με μια υδροψυξη θα είσαι κυριλέ

 

Βρήκα αυτό το bios στο guru3d να το περάσω;

 

Ναι ρε μεγάλε μη φοβάσαι να μπρικαρει αφού έχεις dual bios

 

Καλά, κάτσε να δεις και αυτούς που θα κράζουν ότι είναι ακριβό και έχει ξεφύγει σε τιμή, όταν με ένα Yugo Zastava κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα 'βαζα τα κλάμματα αν έπαιρνα 911 Turbo S κι έβλεπα στο φανάρι δίπλα μου το νέο Roadster... και φυσικά μετά θα 'πινα το λίπτον μου με την άνεσή μου.

Ναι όπως αυτός με το patek philippe κλαίει άμα δει κάποιον με smartwatch που κρατάει καλύτερα την ώρα
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδίζεις τα εκατομμυριάκια στο τζόκερ και πρώτη αγορά η 911 Turbo S για να καταλάβεις τι θα πει "αμαξάρα" και οχι τηλεκατευθυνόμενο με μπαταρίες.

 

Διαφωνώ κάθετα. Αν κερδίσεις το tzoker, πρέπει να πάρεις τουλάχιστο την 911 GT2 Rs

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όπως αυτός με το patek philippe κλαίει άμα δει κάποιον με smartwatch που κρατάει καλύτερα την ώρα

 

C'mon. Για Tesla μιλάμε, όχι σαξόραλο. Premium brand είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C'mon. Για Tesla μιλάμε, όχι σαξόραλο. Premium brand είναι.

 

Ακριβός σωστή η παρομοίωση. Το ένα είναι tech-firmware-software, και το άλλο μηχανικός άθλος

 

 

Αλήθεια; Με ποιο ιστορικό υπόβαθρο;

 

Μάλλον με αυτό: Link.png Site: A-PillarDefect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια; Με ποιο ιστορικό υπόβαθρο;

 

Premium σε κάνει το κοινό που απευθύνεσαι, όχι το πόσα χρόνια παράγεις. Άλλωστε και η Aston Martin ιδρύθηκε μετά τη Fiat.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Evangelos Anagnostou, on 21 Nov 2017 - 8:40 PM, said:

Κερδίζεις τα εκατομμυριάκια στο τζόκερ και πρώτη αγορά η αμαξάρα, δεν το σκέφτεσαι καν.

 

Κερδίζεις τα εκατομμυριάκια στο τζόκερ και πρώτη αγορά η 911 Turbo S για να καταλάβεις τι θα πει "αμαξάρα" και οχι τηλεκατευθυνόμενο με μπαταρίες.

 

ή και μια shelby mustang gt500 super snake

 

 

 

Εγώ προσωπικά θα 'βαζα τα κλάμματα αν έπαιρνα 911 Turbo S κι έβλεπα στο φανάρι δίπλα μου το νέο Roadster... και φυσικά μετά θα 'πινα το λίπτον μου με την άνεσή μου.

Εγώ πάλι κλαίω και μόνο που σκέφτομαι ότι το cupra μου σε λίγα χρόνια θα το βλέπω να γρυλίζει πίνοντας τσαγάκι στον υπολογιστή μου! Άτιμε Musk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κερδίζεις τα εκατομμυριάκια στο τζόκερ και πρώτη αγορά η 911 Turbo S για να καταλάβεις τι θα πει "αμαξάρα" και οχι τηλεκατευθυνόμενο με μπαταρίες.

βαλε τωρα την 911 με ενα gtr  να δεις τι ηττα 8α φαει η porche    https://nurburgringlaptimes.com/lap-times-top-100/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αφου στα 1.9sec πιανει τα 97 km/h, αρα μαλλον εκει καπου αλλαζει απο 1η σε 2α και χανεται πολυτιμος χρονος! Γι αυτο δεν μας λεει ποσο χρονο θελει για τα 100 km/h γιατι ανεβαινει περισσοτερο απ ΄ο,τι θα θελανε! :-)

(Σιγα μην εχει ταχυτητες ε?) :-D :-) :P

 

Δεν έχει ταχύτητες. Μόνο "μια" έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα 'βαζα τα κλάμματα αν έπαιρνα 911 Turbo S κι έβλεπα στο φανάρι δίπλα μου το νέο Roadster... και φυσικά μετά θα 'πινα το λίπτον μου με την άνεσή μου.

 

Eγώ πάλι θα έκλαιγα αν συνηθισμένος από τον ήχο (?) του Roadster που μοιάζει σαν ηλεκτρική σκούπα, άκουγα δίπλα μου το μουγκρητό της Porsche. Πόσο μάλλον της Shelby Cobra ή του Super Snake όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

 

Βρε δε πα να πιάσει τα 0-100 και σε 1 δέκατο? Μια ζωή τηλεκατευθυνόμενο με μπαταρίες θα μείνει και μια ζωή αμάξι χωρίς τεστοστερόνη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια; Με ποιο ιστορικό υπόβαθρο;

Πες στο στον Pagani αυτό :-D

Eγώ πάλι θα έκλαιγα αν συνηθισμένος από τον ήχο (?) του Roadster που μοιάζει σαν ηλεκτρική σκούπα, άκουγα δίπλα μου το μουγκρητό της Porsche. Πόσο μάλλον της Shelby Cobra ή του Super Snake όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.

 

Βρε δε πα να πιάσει τα 0-100 και σε 1 δέκατο? Μια ζωή τηλεκατευθυνόμενο με μπαταρίες θα μείνει και μια ζωή αμάξι χωρίς τεστοστερόνη :P

Καλά ρε την παλεύετε? Αν μπείτε μέσα θα σας φύγει το τσερπέλο. Επαναλαμβάνω έχει την ίδια σχέση με την 360 Μodena με την σχέση που έχει η 360 Μοdena με ένα αυτοκίνητο πόλης 90 ίππων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Pagani φίλε συνεργαζόταν με την Renault και την Lamborghini για χρόνια πριν φτιάξει το 1ο αμάξι του. Έχει υπόβαθρο, σε αντίθεση με την Tesla (μπλιαχ) που είναι νεόφυτη στο χώρο και αυτοπλασσάρεται ως η απόλυτη, "must" επιλογή. Η φράση με τη μύγα και τον πωπό ένα πράγμα...

 

Πες στο στον Pagani αυτό :-D


Καλά ρε την παλεύετε? Αν μπείτε μέσα θα σας φύγει το τσερπέλο. Επαναλαμβάνω έχει την ίδια σχέση με την 360 Μodena με την σχέση που έχει η 360 Μοdena με ένα αυτοκίνητο πόλης 90 ίππων.

 

Άλλο πράγμα συγκρίνω εγώ, άλλο πράγμα καταλαβαίνεις εσύ. Και απο που και ως που έχει αντίστοιχη σχέση η Carrera με το Roadster της Tesla με την 360 Modena και ένα αμάξι πόλης 90 ιππων? Η Porsche έχει 3 δευτερόλεπτα επιτάχυνση με 300+ κιλά βάρος, το Tesla 2 όταν η Modena έχει 4 και το αμάξι πόλης...14.

 

Εξάλλου, στο αμάξι το μόνο πράγμα που μετράει είναι η επιτάχυνση? Κρατήματα, οδηγική απόλαυση και εμπειρία, συμπεριφορά στο δρόμο, ποιότητα κατασκευής κτλ δεν μετράνε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...