Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kwstas arvanitidhs είπε

ενσημα οχι δεν εχω και ουτε ειχα ποτε στην ζωη μου αλλα δεν χρειαζεται ενσημα ασφαλεια 1 μηνα δεν χρειαζεται ετσι δεν λενε? η ασφαλεια ειναι καθαρα δικια μου μενω μονος οπως σου ειπα παιρνω και κεα

από ότι έχω καταλάβει όλη την ημέρα που ετρεξα, πρέπει να έχεις ένα μήνα ασφάλισης δηλαδή να έχεις δουλέψει κάπου για ένα μήνα και να σε ασφαλίσει αυτός που γίνεται μέσα σε ένα τρίμηνο αφοτου πιάσεις δουλειά ας πούμε, εγώ έχω ένσημα,αλλά η κάθε δουλειά ήταν στο τρίμηνο όσο διαρκούσε ακόμη η ασφάλιση του ΟΑΕΔ δηλαδή,δεν πρόλαβε να με ασφαλίσει ο εργοδότης και να φανει,τώρα πως γίνετε αυτό εφόσον μου κολλάει ένσημα θα σε γελάσω,απλά εκεί έχω καταλήξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι το παιρνουν και αυτη που δεν εχουν ενσημα αν ειναι ασφαλισμενη μεσω οαεδ μου ειπαν ποσα ατομα ενας μου ειπε αυτο... 

 

P.S ΑΥΤΟΣ ΠΗΡΕ ΜΕΡΙΣΜΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ

Θα τους πεις οτι κανεις αιτηση για το μερισμα και σε βγαζει ανασφαληστο ενω εχεις ασφαληστη, και πεστους να στους στην ΗΔΙΚΑ ενημερωση οτι εισαι ασφαλησμενος εαν πεσεις σε κάποιον καλα και θελει να σε βοηθηση θα το κανει, μετα απο μια μερα που θα εχει ενημερωθεί το συστημα ξανα κανεις αιτηση και ολα καλα δηλαδη εαν πας δευτερα στο ικα και στο φτιαξουν θα κανεις την τριτη αιτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

οχι το παιρνουν και αυτη που δεν εχουν ενσημα αν ειναι ασφαλισμενη μεσω οαεδ μου ειπαν ποσα ατομα ενας μου ειπε αυτο... 

P.S ΑΥΤΟΣ ΠΗΡΕ ΜΕΡΙΣΜΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ

Θα τους πεις οτι κανεις αιτηση για το μερισμα και σε βγαζει ανασφαληστο ενω εχεις ασφαληστη, και πεστους να στους στην ΗΔΙΚΑ ενημερωση οτι εισαι ασφαλησμενος εαν πεσεις σε κάποιον καλα και θελει να σε βοηθηση θα το κανει, μετα απο μια μερα που θα εχει ενημερωθεί το συστημα ξανα κανεις αιτηση και ολα καλα δηλαδη εαν πας δευτερα στο ικα και στο φτιαξουν θα κανεις την τριτη αιτηση...

αυτό είχαν βγάλει σαν είδηση να κάνουμε,μήπως το είδε από εκεί ο φίλος σου? αυτός το έκανε αυτό ? η απλα το είδε κάπου ,επίσης που να πας στο ΙΚΑ η στον ΟΑΕΔ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

στον ικα να πας στον εφκα δλδ ναι αυτος το εκανε και το πηρε κανονικα περσυ του το εβγαζε ....... και αυτος και πολλα αλλα ατομα

πήγαινε φίλε δοκίμασε,εμένα είναι 40 λεπτά από εδώ το ΙΚΑ,και είναι άσχετοι τότε,αν βγάλεις άκρη γράψε εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

ασφάλιση δικιά σου ή μέσω κάποιου γονιού σου  

Δεν μετράει μέσω γονέα εκτός αν είναι προστατευόμενο μέλος, και εκεί όμως δεν το παίρνει ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kwstas arvanitidhs είπε

ενσημα οχι δεν εχω και ουτε ειχα ποτε στην ζωη μου αλλα δεν χρειαζεται ενσημα ασφαλεια 1 μηνα δεν χρειαζεται ετσι δεν λενε? η ασφαλεια ειναι καθαρα δικια μου μενω μονος οπως σου ειπα παιρνω και κεα

Αν δεν έχεις ένσημα μέρισμα δεν παίρνεις, ψάξε το όσο θες αλλα θα δεις ότι έτσι είναι.

Μόλις τώρα, kwstas arvanitidhs είπε

η ασφαλεια ειναι δικια μου παιδια δεν εχω σχεσει στα χαρτια με τους γονεις μου ουτε φορολογικη ουτε πουθενα ειμαι ανεξαρτητος

Πως έχεις ασφάλεια αφου δεν έχεις βάλει ποτέ ένσημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DZ-Photographer είπε

Αν δεν έχεις ένσημα μέρισμα δεν παίρνεις, ψάξε το όσο θες αλλα θα δεις ότι έτσι είναι.

Πως έχεις ασφάλεια αφου δεν έχεις βάλει ποτέ ένσημα;

και εγώ που έχω ένσημα πάλι το ίδιο πρόβλημα εμφανίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, scarface5323 είπε

και εγώ που έχω ένσημα πάλι το ίδιο πρόβλημα εμφανίζει 

Εσένα είναι μλκια του συστήματος και ελπίζω να βρεις λύση γιατί είναι κρίμα να το χάσεις. Εχει και το άμαζον ρολογακι σε προσφορά :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο φιλος μου πηρε μερισμα χωρις ενσημα δεν λεει κατι για ενσημα για ασφαλεια λεει ειμαι ασφαλισμενος στον εφκα μεσω του οαεδ δλδ αυτη που εχουν ικα και δεν κολανε ενσημα τι θα το χασουν??????? μιλαω με στοιχεια οχι στον αερα και με φυσικα προσωπα οχι ιντερνετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwstas arvanitidhs είπε

παιδια ο φιλος μου πηρε μερισμα χωρις ενσημα δεν λεει κατι για ενσημα για ασφαλεια λεει ειμαι ασφαλισμενος στον εφκα μεσω του οαεδ δλδ αυτη που εχουν ικα και δεν κολανε ενσημα τι θα το χασουν??????? μιλαω με στοιχεια οχι στον αερα και με φυσικα προσωπα οχι ιντερνετικα

Παίρνεις ΚΕΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...